Zkušenost dent medico nebo radno?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.1.22 23:10

Zkušenost dent medico nebo radno?

Ahoj, mate prosím někdo zkušenost se zubní klinikou RADNO nebo dent medico? S dítětem? Jde mi o přístup, objednaci lhůty, doba mezi konzultaci a samotným zákrokem, spokojenost se zakrokem (idelane s anestezii nebo analgosedaci).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3910
18.1.22 05:36

Nakonec jsme byli s ditetem uplne jinde (Motol, a musim rici se super uplne ve vsem, dokonce nejlevnejsi a nejrychlejsi objednací lhuta) ALE mam zkusenosti z leta 2019, a v Radnu byli po telefonu tak arogantni, ze jsem si hned rekla, ze tam ne, v Dent medicu byli moc mili. Nas detsky zubar jeste nove doporucuje jakehosi Mechurku.

Příspěvek upraven 18.01.22 v 10:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
18.1.22 08:49

Chodím se synem do Dent Medico na Křižíkova od 3 let. Skvělý přístup doktorký i sestřičky. Byly jsme predtim u 2 zubařů a ani jeden mu nedokázal ošetřit zuby.
Na objednání jsme dlouho nečekali jelikož syna bolel zub. Doktorka mi vše vysvětlila a v rámci možnosti i synovi. Analgosedace proběhla v pořádku. Kvůli přístupu k dítěti jsme zůstali u nich a přihlásila jsem tam i dceru. Sice jsou dražší ale za me spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 22:17

@Jasminka21 děkuji za zkušenost. Muzu se zeptat kolik cca stojí ošetření kazu s analgosedaci nebo anestezii? My teda těch kazu máme víc, ale alespoň orientačně. A jak dlouhé mají lhůty mezi konzultaci a samotným zákrokem?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 22:19

@Helca83 s motolem jste me dost překvapila. Ten jsem zamítla hned. Mohu se zeptat s čím jste tam tedy byli?

• Citovat
  • Nahlásit
11
18.1.22 23:03

Syn byl na analgosedaci před asi 7 lety, vytrhavali mu obě spodní 4. Bohužel měl navenek krásné zoubky ale vevnitř zkažené.
Vím ze jsme nečekali dlouho asi 3 týdny jelikož syna bolely zuby. Byly vstřícný.
Už si bohužel nevybavuji přesně ale bylo to kolem 3 000 možná i miň.
Vynikající jsou tam detska lékařka Rambova a Hintnausova. Obě to s dětmi umí. Zapnou pohádky, ukážou dítěti co budou dělat a hlavně jsou trpělivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 23:07

@Jasminka21 tak to je hodně levné. Čekala jsem tedy mnohem víc. Muzu se ještě zeptat jak se pak řešily ty mezery? A jak se vše vyvíjelo dal? Myslím třeba rovnátka apod? Máme totiž nejspíš něco podobného

• Citovat
  • Nahlásit
11
18.1.22 23:24

Ano to bylo levné ale teď ceny šly nahoru a bude to o hodně víc. Podívej se na jejich stránku mají tam ceník.
Mezery jsme neřešili, nebyla potřeba.
Byl asi 3 roky bez 4 než mu narostly stále zuby. Problém s jídlem neměl. Rovnátka nemusel mít ale na každé návštěvě jednou za 6 měsíců mu lékařka kontrolovala mezery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 23:27

@Jasminka21 ano, mate pravdu, bude to tou dobou. Každopádně všemu synovi tedy bylo asi o hodně víc. Mému dítěti je teprve 5 let, takže to asi bude mnohem větší problém

• Citovat
  • Nahlásit
11
18.1.22 23:35

Mému synovi tehdy bylo 4 roky.
Chodily jsme k jinému zubaři na kontroly, vždy vše v pořádku, měl hezké zoubky a najednou ho začaly bolet 4. Nás zubař ho nedokázal ošetřit, pak jsme byly u další a tam taky byl problém. Nakonec až lékařka Rambova s nim dokázala spolupracovat a řekla ze v těch zubech nepůjde dat výplň ale musí se vytrhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 23:40

@Jasminka21 no tak to ani nevíte jak jištění teď zvedla náladu! Moc děkuji. Ja už brala rovnátka jako nutnost, když vypadnou nějaké mléčné zoubky dřív nez mají. Tak uvidíme, nebudu házet flintu do žita. Ale jen ať je to už brzy za nami

• Citovat
  • Nahlásit
3910
19.1.22 08:27
@Anonymní píše:
@Helca83 s motolem jste me dost překvapila. Ten jsem zamítla hned. Mohu se zeptat s čím jste tam tedy byli?

Analgosedace. V kvetnu 2020 bylo synovi 2,5 a vrcholilo u nej obdobi vzdoru; zubar zjistil ze mel zkazene udajne (dle jeho slov) obe horni jednicky i dvojky, mezizubne, nadal nam do cunat. Bohuzel syn byl problematicke mimino a trval na mleku v noci, navic mel malou pusinku a moc si na horni zoubky nenechal sahnout, cistili jsme v zakleku, jinak se nedalo, a i tak jsme kazum neusli…

Byla jsem z toho uplne hotova, volala Radno (chovali se strasne a rekli ze by oprava stala 50 tisic), DentMedico (byli mili, ale cas meli asi za 2 mesice) a DentALO (tam jsme sli, za 1000 syna prohledli, ale zcela se neshodli s nasim zubarem, kdyztak napisi vic do SZ).

Moje mama zaroven volala do Motola a na Karlak a zatimco ve VFN byli protivni a rekli ze analgo nema moc smysl a ze se ceka hrozne dlouho (chteli narkozu, na tu se ceka jeste dele), v Motole rekli at prijdeme temer hned, podrobnosti zas pripadne do SZ.

Koncem cervence mel syn spraveno, co jsme potrebovali, a jeste byli moc mili. Pani doktorka Barbora Srnkova, vrele doporucuji!

V Motole jsme navic neplatili vubec nic, anebo jen 400 Kc (uz se nepamatuji presne) za roztok na sedaci. Doporucili nam i cim zuby osetrovat a od te doby to tak jedeme, 2× tydne GC tooth mousse a 1× elmex gellee, pasta jedine elmex a syn uz pije mleko jen rano nebo navecer a hned pak se cisti zuby a pres den jen voda, dovoluji max 1 redeny dzusik denne jako odmenu pri vyzvedavani ze skolky. Letos jsme na doporuceni zubare zavedli i dent nit, vecer mu to tim cistim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
19.1.22 09:48

@Helca83 Díky za zkušenost, čeká nás teď něco podobného s 3,5, má velké kazy na čtyřkách, přestože jsme opravdu čistili, prý má slabou sklovinu a hluboké rýhy v zubech. Za týden jdeme zkusit paní dr. Štěpánkovou do Dentry, která má výborné recenze a pokud se spolupráce nepovede, taky mám vybrané Dent Medico na analgosedaci, ale když píšete, že i Motol fajn, tak podle lhůty bychom zkusili možná poptat i ten. Ale mám z ní strach, přece jen je to uspané dítě. Někde psali, že jsou děti vyloženě intubované, někde zase že jen něco do žíly ale bez intubace, nevíte, jak to probíhá tady?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 10:06

Máme dobrou zkušenost s Radnem. Dcera byla v celkové anestezii na jaře 2020. Měla demineralizace na horních předních zubech, dolni čtyřky kazy, horní čtyřky mezizubní kazy. Po úvodu do anestezie teprve dělali rentgenové snímky, protože při vědomí dcera absolutně nespolupracovala… Byli ji v té době 4 roky. Nakonec jeden zub vytrhli, u druhého překrytí dřeně a horní zuby plomby. Horní mezizubní kazy ponechány, co to udělá, nebyl už čas a druhou celkovku jsme zamítl, kvůli dvoum kazikum…Cca 20 000,–
Dale jsme museli během roku dojít 4× na dentální hygienu, to mají v podmínkách, podepisujete ve smlouvě. 800,– každá návštěva.
Behem toho roku si dcerka zvykla, přístup byl perfektní, přestala se bát.
Po roce výstupní kontrola, to si nechala udělat i rentgen. Nakonec jsme se rozhodli původně ponechane malé kaziky opravit pod rajský plynem. Byly dva u sebe, fotokompozitni výplně plus ten plyn, vyšlo to tuším a 4500,–
Celou dobu super přístup, trpělivost doktorky i sestřičky nekonečná, vše vysvětloval, ukazovaly.
Sice jsme v tom zahuceli dost peněz, ale nelituju.
Jediné, co je tam na prd je parkování 😁

• Citovat
  • Nahlásit
3910
19.1.22 11:14

@pidalina Ja z toho byla take zmatena, trochu mi vadi ze se k tomu obecne uvadi nepresne informace.

U nas analgosedace probihala tak, ze syn dostal vypit jahodovy sirup, pul hodiny byl s nami v cekarne a za tu dobu regulerne “odpadl”, prirovnala bych to ke stavu silne opilosti, ale byl schopen plnit prikazy. Po vykonu nejaky cas na dospavacim pokoji a zbytek dne musi byt setrici rezim plne pod dohledem dospeleho.

U druheho sezeni za mesic uz to bylo horsi, zabiralo to mene a hure spolupracoval. I proto nam rikali, ze s tim maji ruzne zkusenosti, ze prave tato sedace nesedne kazdemu decku a hlavne neni mozne ji podstoupit behem roku casteji nez 2× a trva asi jen 30 minut, takze se to neda pouzit na rozsahle kazy. Syn mel jen ty male mezizubni a dr nakonec rekla, ze ani nemel tolik, co rikal nas bezny zubar, ze mel vlastne jen 2. RTG mu ani nedelali.

Takze zadna intubace, nic do zily. Na narkozu tam byla tehdy take dlouha cekaci doba. Tohle by vam meli rici na uvodni prohlidce, jak to vidi a zdali je vubec na dany pripad sedace vhodna. U nas to bylo tak, ze dva zubari (krom naseho) rekli ze to na narkozu nevidi, ze by to bylo jako brat delo na vrabce, nas zubar ma asi prehnane pozadavky, nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat