Rodinná poradna před soudem - zkušenosti?

Anonymní
13.5.21 13:30

Zkušenost rodinná poradna před soudem

Dobrý den,

zajímalo by mě jak funguje rodinná poradna, pokud se tam rodiče dítěte snaží dohodnout na podmínkách po rozvodu. Myslíte, že je to k něčemu, když je tam mediator, že to pomůže, pokud se ti dva nedokazou domluvit sami?

Děkuji za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17403
13.5.21 13:37

Ano, mediace může dost pomoci. Plus ten, který to odmítne bude mít navíc mínusove body v případném soudím sporu.

Navíc teda čím dřív se rodiče naučí, že musí hledat takové řešení, které bude vyhovovat všem, ne jen prosadit svoji a zadupat toho zrádce/zrádkyni, tím méně je poškodí.

A mediace je přesně o tom, vykašlat se na vítězství jednoho člena rozbité rodiny (které nutně ubližuje a zejména dětem, jakkoliv si dotyčný či dotyčná vždy myslí, že von/a chce jen to nejlepší pro děti) a hledat něco co bude fungovat pro všechny zapojené strany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
13.5.21 14:01
@Anonymní píše:
Dobrý den,

zajímalo by mě jak funguje rodinná poradna, pokud se tam rodiče dítěte snaží dohodnout na podmínkách po rozvodu. Myslíte, že je to k něčemu, když je tam mediator, že to pomůže, pokud se ti dva nedokazou domluvit sami?

Děkuji za zkušenosti.

Může to pomoct. Můj současný se s ex domluvil fakt až u mediatora. Kdy ona pochopila, že dítě není nástroj pomsty.. Do té doby žádná domluva nešla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
13.5.21 15:23

Kvalitní a profesionální mediátor může napomoct.
Mám zkušenost bohužel i špatnou, kdy se mediátor otevřeně přikláněl k jedné straně, čímž ji utvrzoval v jejím postoji. Pak už je vše ztracené.
Nicméně, doporučuji určitě absolvovat s tím, že na prvním sezení se nic nedomluví. Ale je potřeba vytrvat a postupně se snažit alespoň o malé kompromisy, na základě kterých lze stavět ty důležité, hlavní rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
14.5.21 09:02
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Děkuji za zkušenosti.

Jako u všeho, záleží na tom, jaký je mediátor a jací jsou rodiče. Ani sebelepší mediátor nepomůže, pokud chybí vůle k dohodě u jednoho z rodičů. A někdy i když rodiče jsou schopni dohody, může být mediátor takový pako, že odejdou ještě více rozhádaní.
Bohužel mediaci často maří přístup soudu a OSPOD (a rádoby rady kamarádů či rodiny), kdy jednomu z rodiči dají pocit, že má vyhráno a může svou vůli prosadit i proti vůli druhého. Samotný systém opatrovnických sporů je nastaven tak, že maří úsilí mediátorů. Pokud by opatrovnický systém fungoval dobře, tedy plnil úlohu poskytovat ochranu právům, pak by mediátoři měli výrazně jednodušší práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat