Zkušenost s bezkontaktním teploměrem značky Veroval

67
7.5.20 06:57

Zkušenost s bezkontaktním teploměrem značky Veroval

Dobry den. Máme teploměr značky Vevoral. Dostali jsme ho a stal 700 Kč. Čekala jsem že bude super. Hodně lidí tady aji doporučuji bezkontaktní teploměry. Ale ja když synovi teplotu změřím v zadečku normálním teplomerem tak má 38 (po odečtení). Poté změřím bezkontaktním a má 36,7…ani v uchu to nezmeri přesně, v uchu nám to měří neustále 36,2 :D kdyby to bylo o půl stupně tak to třeba ještě chápu, ale o stupeň a půl skoro. To je docela rozdíl :roll: máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2507
7.5.20 07:00

Neporadím ale přidám se, zajimaly by mě zkušenosti s jednotlivými značkami, které třeba měří nejlépe… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7676
7.5.20 07:11

S tpuhle znackou zkusenost nemam, ale mam dobrou zkusenost s Hartmann Thermoval Baby. Mame ho ale jako orientacni, kdyz se mi dcera nezda, tak merim stejne v zadecku n bo podpazi.

Jediny, kdy zmeril jinak, kdyz se dcera potila a mela chladnejsi celicko diky potu, jinak meri za me dobre :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
7.5.20 07:12

Máme Thermoval duoscan od Hartmann a meri presne. Ale obecně jsou za mě bezkontaktní teploměry nepřesný. Používám ho jen když má malá teploty a v noci spí, abych jí zbytečně nebudila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
7.5.20 07:13

Všechny bezkontaktní jsou naprd, měla jsem jich několik, jeden z nich stál i kolem 1000 a žádný neměřil přesně, někdy byly ty rozdíly i dost velké, klidně i těch 1,5 stupně…nejlepší je klasický rtuťový, změřit s ním se zvládne už i 3 leté dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6547
7.5.20 07:14

Mám tenhle a opravdu měří přesně, až jsem se divila :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7676
7.5.20 07:14

@fíkofka presne tak :palec: to jsem nedopsala. Merim prvotne, kdyz se mi pres den nezda, ale kdyz je opravdu teplejsi, merim klasikou. A v noci jen orientacne pri spani, at vim a nebudim hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
7.5.20 07:16

@samaji To je fakt. Rtuťový teploměr je nejlepší, ale bohužel ho už nekoupíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
7.5.20 07:16
@fíkofka píše:
Máme Thermoval duoscan od Hartmann a meri presne. Ale obecně jsou za mě bezkontaktní teploměry nepřesný. Používám ho jen když má malá teploty a v noci spí, abych jí zbytečně nebudila.

Prave bych taky ráda měřila večer, abych ho nemusela budit, ale když vím že to měří že teplotu vůbec nemá a přitom má 38 :(. Takže vždy sáhnu a budi se na mléko často, tak když se mi zdá že má hodně, proberu ho a změřím v zadečku radši

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
7.5.20 07:20

@Happy1911 :nevim: neporadím, já jsem celkem schopná odhadnout teplotu rukou - jako ne, kolik má, ale že má prostě horečku. Jak jsem psala, mam teploměr od Hartmanna a jsem s nim spokojená, používají ho i v nemocnicích, ale je dost drahej. My jsme ho dostali, normálně bych ho nekupovala. Malé je 10 měsíců a využila jsem ho asi 4krat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
7.5.20 07:26
@fíkofka píše:
@samaji To je fakt. Rtuťový teploměr je nejlepší, ale bohužel ho už nekoupíš

koupíš, já jsem ho nedávno koupila na (nevím, jestli se to tady smí zveřejňovat), prostě na portálu, kam lidé inzerují použité (ale často i nové) věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
7.5.20 07:33
@samaji píše:
koupíš, já jsem ho nedávno koupila na (nevím, jestli se to tady smí zveřejňovat), prostě na portálu, kam lidé inzerují použité (ale často i nové) věci

No tak takhle asi ano. Já myslela nový v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
7.5.20 07:36
@fíkofka píše:
No tak takhle asi ano. Já myslela nový v lékárně.

to ne, ale já třeba sehnala nový i přes tyto servery, tak třeba si taky někdo dohledá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
7.5.20 07:39

Máme hartmann thermoval, stál před pár lety kolem tisícovky, předtím jsem měla nějaký jiný bezkontaktní a oba jsou úplně stejně na nic :nevim: asi za to primárně nemůže teploměr, ale to, že je měřit teplotu přes čelo blbost… stalo se mi, že zdravému dítěti na čele naměřil přes 38, protože zrovna bylo rozlítané a klasický teploměr ukazoval nějakých 36,5.. a bohužel se i stalo, že čelový ukázal normální teplotu, když se ve skutečnosti blížila 39 :zed: takže ho nepoužívám už ani orientačně a nevyhodila jsem ho jen proto, že byl tak drahý :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24578
7.5.20 07:43

Bezkontaktní jsou uplne na 2 veci, uz i v nemocnicích se od nich zas ustupuje, protoze pokaždé měří jinak a blbě. Nejlepsi jsou klasické rtutove, ty uz nesezens, tak aspon lihové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat