Zkušenost s částečnou docházku do školky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.5.22 08:49

Zkušenost s částečnou docházku do školky?

Ahoj, máte nebo měl jste někdo situaci, zme by vaše dítě chodilo státní školky jen na 3 dny v týdnu? Jak to mělo s kamarády, jak se pak ve školce cítilo? Mám strach, aby sectam všechny děti nenapárovsli, neudělali si kamarády a to naše s menší docházku pak nebylo vyčleněné… proto se ptám. Moc děkuji a prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6731
9.5.22 08:57

Ahoj, měla jsem to tak první rok u tříleté. chodila pondělí až středa (čtvrtek a pátek jsme bývali pryč) a bylo to naprosto v pohodě. pak přišla doba covidová, což víš sama, jak bylo a teď jdeme (nejen my, ale všichni ve školce) z nemoci do nemoci… a na kamarádství dětí to nemá absolutně žádný vliv, vše naprosto v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.5.22 08:57

Mně dítě chodilo že začátku jenom na dva, pak na tři… Já však mám dítě ve speciální, takže tam se to dá udělat takhle v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74570
9.5.22 08:59
@Anonymní píše:
Ahoj, máte nebo měl jste někdo situaci, zme by vaše dítě chodilo státní školky jen na 3 dny v týdnu? Jak to mělo s kamarády, jak se pak ve školce cítilo? Mám strach, aby sectam všechny děti nenapárovsli, neudělali si kamarády a to naše s menší docházku pak nebylo vyčleněné… proto se ptám. Moc děkuji a prosím anonym

HOlka v pohodě, byla spokojená i při tříděnní docházce i pětidennéí. Kluk byl ve školce nespokojený i při denní docházce, třídenní, dvoudenní. Prostě mu školka nesedla, tím pádem, čím mén času, tím pro něj lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28067
9.5.22 09:00
@Anonymní píše:
Ahoj, máte nebo měl jste někdo situaci, zme by vaše dítě chodilo státní školky jen na 3 dny v týdnu? Jak to mělo s kamarády, jak se pak ve školce cítilo? Mám strach, aby sectam všechny děti nenapárovsli, neudělali si kamarády a to naše s menší docházku pak nebylo vyčleněné… proto se ptám. Moc děkuji a prosím anonym

Pominu důvody, proč to tak chcete a jen napíšu, že bych volila docházku pondělí, úterý a středa, nikoli na střídačku. Po víkendu se na sebe děti většinou těší, takže takhle by nemělo být tolik vyčleněné z kolektivu a zároveň pro ně to bude pochopitelnější, než kdyby chodilo nějak nastřídačku. Není to předškolák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29824
9.5.22 09:04

Dítě takhle chodilo asi tři čtvrtě roku a v pohodě. Ale ono s instutucemi a kolektivěm problém nemá.
Navíc to byla třída tříleťáků, tam zas moc nějaké kamarádské vazby na celý život nevznikají. A půlka třídy je stějně minimálně přez zimu nachrchlaná a nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29824
9.5.22 09:06

@unuděná Jo, dítě taky chodilo Po-St, ve črvrtek mělo dopoledne cvičení v Sokole a v pátek si užívalo doma s rodičem a mladším sourozencem.
A pravidla byla jasně daná, ne že si v úterý vzpomnělo, že se mu nechce vstávat, tak se nikam nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20595
9.5.22 10:27

Dny urcite v kuse a je to na pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1187
9.5.22 11:10

Jestli ti půjde do skolky první rok, tak stejně budeš rada, ze tam se vsema rýmickama a kaslikama aspoň těch par dnu z týdne vydrží 8o
Jinak, jak píšou holky, at jsou to aspoň tři dny v kuse, at to nedela až takovej zmatek v hlavě. Chodit jeden den do skolky, další doma, pak zas do skolky, to je podle mě nic moc i pro ty děti. Jinak samozřejmě uvidíš, jak to konkrétně vám bude vyhovovat …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 20:34

Je noc všem děkuju. A ještě se zeptám, pomáhají dětem ve šťastní školce se třeba obléknout nebo utřít zadek po velké 🙈… vím, že to je takové… téma, ale malá to ještě sama úplně nezvládá 🤔…

• Citovat
  • Nahlásit
29824
9.5.22 20:46
@Anonymní píše:
Je noc všem děkuju. A ještě se zeptám, pomáhají dětem ve šťastní školce se třeba obléknout nebo utřít zadek po velké 🙈… vím, že to je takové… téma, ale malá to ještě sama úplně nezvládá 🤔…

Zadek jo, oblíkání asi jak co a podle toho, jak spěchaly. Zipy zaply, tkaničky zavázaly, s rukavicemi.
Ale bude dost záležet na školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16146
10.5.22 10:10

Syn chodil dva roky 3 dny státní školky a 2 dny soukromá logopedicka (i jako předškolák) a žádný problém nebyl. Měl prostě dvě školky do obou zapadl dobře a měl kamarády v obou.
Dodnes rád vzpomíná na obě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
14.5.22 20:38

Synovi to vyloženě svědčilo. Tři dny tam zvládl, pět už na nej bylo moc. Ty kamarádské vztahy tam zas tak moc pevné nejsou. Navíc děti marodi - chodí a pak zas nechodí. A rozumné učitelky podporuji takové to širší kamarádství.
A pokud bude s tebou o dva dny více, určitě mu to neuškodí. Aspoň si jeden druhého užijete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12779
14.5.22 20:51

Mylsím že děti jdou např ve 3 letech tak malé že to moc neřeší hrají spíš vedle sebe…

Co se pomáhání týče u nás se pomáhá dost ale je to malo dětí na 3 učitelky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat