Zkušenost s dálkovým odhadem přes banku?

13
7.2.21 09:44

Zkušenost s dálkovým odhadem přes banku?

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s dálkovým odhadem nemovitosti přes banku, pokud si beru hypotéku? Banka mi nabízí levnější odhad na dálku, doloží se fotografie atd. Je to naprosto nezávazné? není tam nějaký háček? Jmenuje se to odhad dts. Přijde mi, že se nám banka snaží vtlacit tento typ odhadu (místo návštěvy odhadce) tak proto se ptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
7.2.21 09:57

Dneska se to dělá běžně. Pokud nekupuješ předraženou ruinu, neměl by v tom být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5339
7.2.21 10:44
@Lily2019 píše:
Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s dálkovým odhadem nemovitosti přes banku, pokud si beru hypotéku? Banka mi nabízí levnější odhad na dálku, doloží se fotografie atd. Je to naprosto nezávazné? není tam nějaký háček? Jmenuje se to odhad dts. Přijde mi, že se nám banka snaží vtlacit tento typ odhadu (místo návštěvy odhadce) tak proto se ptám.

Podobně postupovaly finanční úřady při výměru daně z nabytí. V dnešní době kvalitních ortofoto map - a to včetně historie, různých streetview apod, navíc v kombinaci s kovidem, mi to přijde jako rozumné řešení. Dovalíš jen fotky interiéru a je vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2827
7.2.21 11:07

@Lily2019 není se čeho bát :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7886
7.2.21 11:09
@Lily2019 píše:
Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s dálkovým odhadem nemovitosti přes banku, pokud si beru hypotéku? Banka mi nabízí levnější odhad na dálku, doloží se fotografie atd. Je to naprosto nezávazné? není tam nějaký háček? Jmenuje se to odhad dts. Přijde mi, že se nám banka snaží vtlacit tento typ odhadu (místo návštěvy odhadce) tak proto se ptám.

Pokud je to byt, dělá se to tak běžně. Je to samozřejmě levnější než návštěva odhadce, což je výhodnější i pro vás, pokud odhad platíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat