Zkušenost s dobrovolnou hospitalizí v PNB

Anonymní
4.5.21 13:45

Zkušenost s dobrovolnou hospitalizí v PNB

Ahoj ženy. Jsem dvacetiletá slečna, nebudu tu vypisovat všechny mé problémy, ale dospěla jsem k názoru, že bych se měla dobrovolně “zkusit” hospitalizovat v psychiatrické léčebně. Chtěla jsem se zeptat, máte s tím někdo zkušenost? Co to obnáší, co vše se tam dělá, jak se to řeší v práci a hlavně - pomohlo Vám to? Budu ráda za veškeré rady a Vaše zkušenosti. Děkuji, Veronika

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9480
4.5.21 13:56

Zkusenost kamarada, ktery ma diagnostikovane ruzne docela zavazne psychicke problemy - dokud neni zivot bezepecny sobe nebo svemu okoli, tak bez sance, je plno, neni misto, nebude, neni, najdete sei terapeuta. Ale treba budes mit vice stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21937
4.5.21 13:56

V práci máš neschopenku, ostatní nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 14:14

Neschopenku ti vystaví tam. Pokud ale nechceš, aby v práci věděli, dá se domluvit i s obvoďákem nebo tvým psychiatrem (ti mívají razítko bez specializace).

Jinak je pravda, že mají plno, ale pokud tvůj psychiatr je názoru, že ti to pomůže, není pravda, že je to bez šance.

Jinak pak záleží, s čím, se léčíš, budeš chodit na různé terapie, pokud budeš dobrovolně a bude tomu tvůj stav odpovídat můžeš mít i vycházky po areálu sama - ale nevím, zda to není kvůli koronaviru omezené. Bude teď asi dost nepříjemné, že jsou zakázány návštěvy a podobně to asi bude s propustkami na víkend.

Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
3803
4.5.21 14:18
@Anonymní píše:
Ahoj ženy. Jsem dvacetiletá slečna, nebudu tu vypisovat všechny mé problémy, ale dospěla jsem k názoru, že bych se měla dobrovolně “zkusit” hospitalizovat v psychiatrické léčebně. Chtěla jsem se zeptat, máte s tím někdo zkušenost? Co to obnáší, co vše se tam dělá, jak se to řeší v práci a hlavně - pomohlo Vám to? Budu ráda za veškeré rady a Vaše zkušenosti. Děkuji, Veronika

Ahojki, tak zrovna do PNB bych se moc nehnala, byla jsem tam strašně mockrát, jen vloni 3-krát. Nevím, co máš za problémy, ale raději bych volila ÚVN, nebo NÚDZ v Klecanech, tam je úplně jiný přístup a kvalita péče. Jinak mně tam právě ze začátku nikdy nepomohli (poprvé jsem tam byla v roce 2010), až pak když mi začali dávat elektrošoky, tak se mi na čas ulevilo. Byla jsem tam na hodně pavilónech, záleží, kam by tě dali, pokoje jsou většinou po hodně lidech, zastaralé všechno, sestry se s tebou moc nebaví, Dr. jak kdo… Fakt bych raději volila NÚDZ, tam je to jako lázně. Držím palce a kdyby ses chtěla na cokoliv zeptat, klidně piš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 14:39

Tak jestli funguje krizáč v Bohnicích, tak zkus jít tam a pokud to bude vážné, oni tě přepošlou a dají ti papíry k hospitalizaci. To samé může udělat tvůj psychiatr. Bez žádanky tě, pokud nejsi fakt mimo, z příjmu nejspíš vyhodí, ale to tak bylo vždycky.

• Citovat
  • Nahlásit
3803
4.5.21 14:42
@Anonymní píše:
Tak jestli funguje krizáč v Bohnicích, tak zkus jít tam a pokud to bude vážné, oni tě přepošlou a dají ti papíry k hospitalizaci. To samé může udělat tvůj psychiatr. Bez žádanky tě, pokud nejsi fakt mimo, z příjmu nejspíš vyhodí, ale to tak bylo vždycky.

CKI funguje, byla jsem tam s holčinou, která šla taky nejdřív tam a odtamtud jí doporučili hospitalizaci. Ale znám i lidi, kteří si sami přijdou na příjem a oni je tam nechají, i když podle mě jim nic moc není, alespoň podle toho, jak se chovají, nebo co říkají, samozřejmě do hlavy jim nevidím. Já do PNB nešla jinak, než sanitkou, buďto z nemocnice, nebo od psychiatričky z ambulance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63660
4.5.21 15:37

Exsvagr se Takhke nechal zavřít, byl tam skoro půl roku.. A změna neuvěřitelná. Jemu to pomohlo strašně moc. Obnáší to zadanku od dr a posudek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
4.5.21 20:43

V CKI mají (nebo měli) možnost měsíčního stacionáře, mám s ním dobrou zkušenost. Co zkusit to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat