Zkušenost s ideálním nájemníkem

38
10.11.20 19:49

Zkušenost s "ideálním nájemníkem" nebo tomu podobnou službou

Zdravím všechny a chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo pronajímá byt přes agenturu „ideální nájemník“ nebo podobnou?

Já jsem dříve pronajimala byt párů, který jsem sehnala přes známé a nedopadlo to úplně dobře, takže zvažuji tuto službu. Je tam jistota, ale za cenu 15% z nájemného. :think:

Je tu někdo s konkrétní zkušeností?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2711
10.11.20 20:03

No, ty lidi prolustrujou - to muzes taky. Pak budou jen preposilam najem to je… to je cely. Kdyz přestanou platit, stejne je nevystipou, na to nemaji Paky. Oni jsou jen neco jako realitaka. Pronajímat kamaradum je nejvetsi blbost. Najdi si na inzerat sama lidi, kdo ti padne do oka, toho vem. Platnou pracovni smlouvu muze mit kazdy, penize taky muze mit ze zacatku kazdy a pak stejne se neco Semele a nedopadne to dobre. Ja vzdycky vybírala lidi podle vzhledu, cim prijeli a co meli na sobe. A vzdycky to dopadlo fine. Nejlepsi byli mlady pary. Ti vzdycky platili vcas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
10.11.20 20:08

@Micaella22 no tam jde o to, že oni se smluvně zavazují mi platit nájemné, i když ti nájemníci jim neplatí nebo je byt na přechodnou dobu prázdný. Zkrátka to je „problém“ jejich a ne můj. Takže to, jestli a jak z bytu dostanou případné neplatiče, vlastně není můj problém.

Ale díky za názor, já jsem z té poslední situace nějak rozhozená. A když si pak přečtu nějaké ty příběhy tady, jak ty lidi nemohli dostat pryč, tak mě nějak opouští odvaha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 20:14

Prosím raději anonym - osobní info majetek.
Ahoj, jo já přímo pronajímám přes Ideálního nájemce, mám je tam už asi 3 roky a jsem spokojená. Peníze mi chodí na den přesně, nájemníka si sehnali zatím vždy sami. Když sháněli nájemníka, konzultovali se mnou, zda mi vadí občan z Ukrajiny. Byt jsem měla asi 3 měsíce prázdný a i přesto mi chodila platba nájmu v plné výši.
Ano, strhnou si provizi a ano - vím, že bych napřímo mohla za byt dostat třeba o 1200Kč měsíčně víc. Jenže když si pak srovnám tu bezstarostnost, to, že z nikoho nemusím tahat nájem, tak mi to ve výsledku za to stojí.
Pravidelně 1× za půl roku mi posílají report z kontroly bytu i s fotkami.
Zvlášť v dnešní době, kdy nikdo nemá záruku práce ( a pravidelné výplaty ) bych nad IN zauvažovala… pokud by nájemník dlužil, oni už si z něj ty peníze dostanou… ty jako majitel obdržíš své peníze vždy včas

• Citovat
  • Nahlásit
38
10.11.20 20:16
@Anonymní píše:
Prosím raději anonym - osobní info majetek.
Ahoj, jo já přímo pronajímám přes Ideálního nájemce, mám je tam už asi 3 roky a jsem spokojená. Peníze mi chodí na den přesně, nájemníka si sehnali zatím vždy sami. Když sháněli nájemníka, konzultovali se mnou, zda mi vadí občan z Ukrajiny. Byt jsem měla asi 3 měsíce prázdný a i přesto mi chodila platba nájmu v plné výši.
Ano, strhnou si provizi a ano - vím, že bych napřímo mohla za byt dostat třeba o 1200Kč měsíčně víc. Jenže když si pak srovnám tu bezstarostnost, to, že z nikoho nemusím tahat nájem, tak mi to ve výsledku za to stojí.
Pravidelně 1× za půl roku mi posílají report z kontroly bytu i s fotkami.
Zvlášť v dnešní době, kdy nikdo nemá záruku práce ( a pravidelné výplaty ) bych nad IN zauvažovala… pokud by nájemník dlužil, oni už si z něj ty peníze dostanou… ty jako majitel obdržíš své peníze vždy včas

Díky za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 20:18

@Micaella22 nesouhlasím - myslím, že Ideální nájemce si z neplatiči snadno poradí…mají své právní oddělení a přece jen, je to prostě firma a právě že na to páky mají…majitele bytu se tato situace nijak nedotkne, on své peníze vždy dostane.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 20:21

Ještě jen doplním - Ideální nájemce ručí i za stav vybavení bytu, takže pokud by nedejbože toto nastalo, s majitelem se vyrovnají a dlužnou částku pak vymáhají po dotyčném člověku.
Nechci jim dělat nějak reklamu, ale fakt jsem spokojená :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama