Zkušenost s lékaři v ČR

11
31.3.20 08:15

Neschopnost lékařů - zkušenosti

Poslední dobou jsem stále méně důvěřivá k lékařům a doporučené léčbě. Už jsem si zvykla, že si většinu vyšetření musím vydupat, ale kolikrát už se mi i stalo, že doktor určil špatnou diagnózu případně dané potíže vůbec neřešil. Často si něco diagnostikuju sama, pak až jdu k lékaři s mým „návrhem“ (což oni obecně nesnáší), ale téměř vždy se moje domněnka potvrdí. Dokonce se mi už několikrát stalo, že jsem si diagnózu myslela, ale nechávala to na jejich doporučeních, tahala jsem se po vyšetřeních a na nich nepřišli - nakonec jsem jim předložila svůj tip, co si myslím, že by to mohlo být a bylo mi doslova sděleno „no vidíte, to by nás nenapadlo“. Diagnózna se překvapivě potvrdila. Jak to máte vy? Věříte doktorům, musíte se doprošovat? Máte třeba konkrétní příběh..?

Příspěvek upraven 31.03.20 v 08:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

513
31.3.20 08:21

Mám to tak že jsem doktorka a pacienty co mi radí jak je léčit a už ve dveřích mi hlásí co jim je opravdu nesnáším… Pokud to víš co ti je tak tam nemusíš chodit a klidně se můžeš léčit sama když doktoři poznají stejně kulový (tím netvrdím že se nemůžeme zmýlit nebo chybovat, to vůbec ne). Naštěstí mají nespokojení pacienti právo vybrat si jiného lékaře, tak když se ti doktor nebo jeho doporučená léčba nezdají, můžeš to jít zkusit jinam. Tak a teď mě pojďte ukamenovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
31.3.20 08:25
@badmm píše:
Poslední dobou jsem stále méně důvěřivá k lékařům a doporučené léčbě. Už jsem si zvykla, že si většinu vyšetření musím vydupat, ale kolikrát už se mi i stalo, že doktor určil špatnou diagnózu případně dané potíže vůbec neřešil. Často si něco diagnostikuju sama, pak až jdu k lékaři s mým „návrhem“ (což oni obecně nesnáší), ale téměř vždy se moje domněnka potvrdí. Dokonce se mi už několikrát stalo, že jsem si diagnózu myslela, ale nechávala to na jejich doporučeních, tahala jsem se po vyšetřeních a na nich nepřišli - nakonec jsem jim předložila svůj tip, co si myslím, že by to mohlo být a bylo mi doslova sděleno „no vidíte, to by nás nenapadlo“. Diagnózna se překvapivě potvrdila. Jak to máte vy? Věříte doktorům, musíte se doprošovat? Máte třeba konkrétní příběh..?Příspěvek upraven 31.03.20 v 08:22

Nechapu, proc k nim chodis. Kdyz zvladnes urcit diagnozu, ktera nenapadne samotne doktory, zajiste se umis i sama vylecit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1542
31.3.20 08:28

Já jsem zdravá, občas mám angínu, takže lékaře nenavštěvuji, krom té angíny a tu už poznám taky. Pak ještě gynekologa a zubaře v rámci prevence a těm věřím. U porodu bych pár věcí udělala jinak, ale to se týká spíš mého přístupu k mateřství, než lékařů. Pediatr je špica, tomu věřím hodně (neshodneme se jen v názoru na obuv). Celkově neřeším každé píchnutí a bolístku. Joo, vlastně, jednou jsem byla na gastroskopii a podle toho taky kvalitu lékaře neposoudím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
31.3.20 08:28

@badmm Tak si otevři živnost na stanovení diagnozy, můžeš i léčit. Třeba ti někdo svěří své nemocné tělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
31.3.20 08:30

@badmm nebo bys mohla vystudovat lekarskou fakultu. S takovym nadanim a schopnostmi bys byla prinosem i pro ostatni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11652
31.3.20 08:40

@badmm celkem zbytečně to zakladas několikrát. Pokud si to umis diagnostikovat sama a doktory by to nenapadlo, tak proč si neuděláš školu? Proc k dr chodíš? Ja chodím jen na prevence a doktorům věřím, mně vzdy pomohli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
31.3.20 09:14

@badmm Naštěstí nemůžu říct, že by to takhle bylo zcela obecně, ale podobné zkušenosti byly. Jenže tohle není doména ČR. Takovéhle zkušenosti se najdou v mnoha krajinách. Tady, obecně, v průměru přes všechny mé dosavadní profesní i osobní zkušenosti, je ten přístup a odbornost lékařů ještě na velmi dobré úrovni, ač se to někdy může zpočátku jevit jinak.

Příběhy tady psát nebudu, ale obecně prostě nelze očekávat, že každý lékař bude umět vyléčit každého pacienta. Každý má ve svém oboru silnější stránky a méně silné stránky a taky každý pacient reaguje jinak. Můj přístup je ten, že když někdo z rodiny potřebuje nějaký pokročilejší výkon nebo vyšetření, jdeme k někomu, kdo je v té dané problematice dobrý, má reference a hlásí se k nim. Absolvujeme konzultaci a ještě se nestalo, že by to dopadlo špatně.

Prostě hledám předem, kde to má největší šanci na úspěch, když jedu někam třeba s manželkou, ptáme se, čemu nerozumíme, ale pak taky děláme, co lékař řekne. A ano, manželce i mně se už stalo, že jsme se lékaře po nějaké době zeptali, jestli uvažoval o tomhle nebo támhletom. A na základě toho se udělalo nějaké vyšetření nebo se upravila léčba. Ale to není nic proti ničemu.

Ještě jsem docela rád, že jsou tady lékaři takoví, jací jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 09:29

Mi odoperovali (zřejmě zdravej) slepák, i když jsem jim říkala, že to není slepák, ale žlučník (věděla jsem, že tam mám kámen, a že se tohle může stát). Kdo by ale poslouchal pacienta a ještě hysterickou (=uplakanou z bolesti) holku, že? Takže jsem týden na to šla znovu pod kudlu s tím žlučníkem :roll:.
Bývalá praktická mi tvrdila, že mi nevypíše doporučenku na ultrazvuk štítné žlázy, ať si nehraju na doktora, že ani nevím, kde štítná žláza je. Jo a mimochodem, ukázala jsem jí na krk a ona se mi vysmála, že tam není a ukázala mezi prsa :mrgreen: (před lety jsem ji měla mírně zvětšenou a bylo mi doporučeno si ji nechat jednou za pár let překontrolovat).
Nejsou takoví ale všichni. V soukromém sektoru se setkávám většinou s mnohem lepším přístupem. Výborný doktor mi řešil hemoroid, ten byl opravdu profík a velice lidský, a zároveň vtipný, a především - komunikoval, nechoval se, že mám být ticho, protože o svém těle nic nevím nebo nemám právo vědět :potlesk:.
Odpovědět na to, že se někdo zajímá, hledá si info atd., a pak se na to zeptá, že je to „chytrák“ a má si to jít studovat sám, je jako když se člověk v masně zeptá, kolik má nějaký salám procent masa, jestli je to xxx, a řezník by mu odpověděl, ať si jde prodávat sám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2185
31.3.20 12:34
@Medičkaa píše:
Mám to tak že jsem doktorka a pacienty co mi radí jak je léčit a už ve dveřích mi hlásí co jim je opravdu nesnáším… Pokud to víš co ti je tak tam nemusíš chodit a klidně se můžeš léčit sama když doktoři poznají stejně kulový (tím netvrdím že se nemůžeme zmýlit nebo chybovat, to vůbec ne). Naštěstí mají nespokojení pacienti právo vybrat si jiného lékaře, tak když se ti doktor nebo jeho doporučená léčba nezdají, můžeš to jít zkusit jinam. Tak a teď mě pojďte ukamenovat…

Amen :potlesk: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ČekánínaGodota
31.3.20 18:47

Sama za sebe musím říct, že mám zkušenosti dobré a to dokonce i z pohotovosti (gynekologie FN Motol, interna sv. Anna Brno). Vždy se ke mně chovali profesionálně a slušně. To samé i se záchrannou službou. A že jsem jí už v životě volala mnohokrát…

• Nahlásit
  • Citovat
302
31.3.20 18:57
@badmm píše:
Poslední dobou jsem stále méně důvěřivá k lékařům a doporučené léčbě. Už jsem si zvykla, že si většinu vyšetření musím vydupat, ale kolikrát už se mi i stalo, že doktor určil špatnou diagnózu případně dané potíže vůbec neřešil. Často si něco diagnostikuju sama, pak až jdu k lékaři s mým „návrhem“ (což oni obecně nesnáší), ale téměř vždy se moje domněnka potvrdí. Dokonce se mi už několikrát stalo, že jsem si diagnózu myslela, ale nechávala to na jejich doporučeních, tahala jsem se po vyšetřeních a na nich nepřišli - nakonec jsem jim předložila svůj tip, co si myslím, že by to mohlo být a bylo mi doslova sděleno „no vidíte, to by nás nenapadlo“. Diagnózna se překvapivě potvrdila. Jak to máte vy? Věříte doktorům, musíte se doprošovat? Máte třeba konkrétní příběh..?

Tak k doktorovi nechoďte, když se umíte diagnostikovat sama… :nevim: Já na to 6 let studovala a stejně se jdu radši poradit s kolegou, když je mi něco, co není z mého oboru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama