Zkušenost s pohovkou Hemnes Ikea

14000
12.3.16 09:35

Zkušenost s pohovkou Hemnes Ikea

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenost s touto pohovkou na,,trvalé,, spaní. Má sestra s manželem spí v obývacím pokoji, před necelými 3 lety si koupili sedačku přímo jak psali na každodenní spaní, ale bohužel již po roce začala praskat konstrukce pod nimi. Sedačka nebyla nejlevnější i přes reklamace, jen svařili a poslali zpět. Nyní už se na ní nedá spát tak zvažují zda by tato stačila a zvládla každodenní spaní.

Děkuji Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10550
12.3.16 09:39

@evaprochy Máme my i můj otec, zvládá. Super je i úložný prostor, a z hlediska kombinace zdravého spaní a sedačky mi přijde nejlepší.

Jen je nepříjemné, že matrace může mít max. 10 cm (pokud se mají obě dávat na sebe na sedačkování přes den) - ty „lepší“ zdravotní mívají i 20. Čili je potřeba si vyzkoušet ty 10cm matrace, jestli se jim na tom dobře leží, nebo vymyslet, kde skladovat druhou matraci (my ji mívali „za postelí“).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14000
12.3.16 10:22

@Slečna Ferka
děkuji za napsání. A mohu ze zeptat jak máte vyřešené sezení, myslím opěru? dokoupili jste nějaké polštáře?

takže myslíte že 2× např 12cm nelze? Určitě zajedou a ozkoušejí. Setra se opravdu teď bojí cokoli koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10550
12.3.16 15:51

@evaprochy Tak 12×2cm by možná šlo. Máme polštáře okolo - když někdo přijde, tak se zahnízdí, jak se mu chce (často si i lehne ;) ). Já můžu doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
24.4.17 17:12

Obnovuji diskuzi. Máte někdo rozkladaci pohovku hemnes v obýváku? A jak se na ní sedí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10550
24.4.17 17:40

@hatawai My ji měli. Základní podmínka je, pokud na ní chcete sedačkovat, abyste měli hodně polštářů, kterýma si to vystelete. Ale i když jsou tam polštáře, tak je taková hluboká - čili abyste seděli s návštěvou, měli tam konferenční stolek a na něm kafe a chlebíčky a u toho klábosili, tak to není ideální: je to relativně vysoké a hluboké.

My jsme třeba vůbec neměli konferenční stolek (nevešel se) a měli jsme to jen na posedávání/polehávání u televize nebo při větší sešlosti (sklenička na „rantl“, talířek do ruky), a super spokojenost. Ale umím si představit, že jinému to nebude vyhovovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
24.4.17 18:46

A spaní dvou osob?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10550
24.4.17 19:52

Otec na tom spával s macechou a nestěžovali si. My to tak moc nepoužívali, protože jsme měli vysokou matraci a druhou bychom bývali museli složitě vyndavat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13872
17.7.19 20:36

Oživuju diskusi.
Chci to koupit do obýváku pro spaní pro sebe a samozřejmě pro sezení pro rodinu. Kdo to máte doma, myslíte, že by se tam dala narvat jedna matrace 80cm a jedna 90cm?
(moje vize je, že když se mnou bude chtít spát dítě, tak přenesu matraci z jeho postele - ale myslím, že to tam asi nepůjde narvat?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.19 21:22

Je 80cm siroka, 90cm se tam nevejde :(

• Nahlásit
  • Citovat
13872
17.7.19 21:29

Ok, s tím jsem počítala, takže se dostáváme k problému dvou matrací na sobě. Mně se moc nechce skladovat jinou matraci někde jinde. Ale zase se chci dobře vyspat.
Kolik cm max to snese? 2×12cm asi ještě ano? Ale 2×18cm už bude asi hodně vysoké a hodně měkké, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10550
17.7.19 22:33

@rozumbrada No, to je moc. Měkké by problém být nemusel, pokud máš na spaní ráda HOOODNĚ měkké (vodní postel hadr), ale to vydoké a je to nepraktické a hnusné. Fakt max těch 12.

Jinak já si teda myslím, že jedna 80 a jedna 90 by se tam vejít mohly. Ono když se to vytáhne na max, tak je tam myslím k té „zarážce“ na šuplíku trochu vůle. Ale bude to naknop, a pokud bude matrace kvalitní (pružinová apod.), umím si představit, že z toho nebude úplně happy. Ale IMHO by se to tam dalo.

Příspěvek upraven 18.07.19 v 09:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13872
17.7.19 23:24

@Slečna Ferka to by bylo báječné.
Ještě jsem vygooglila že existují dělené matrace, tak to mám v záloze jako reseni, to vypadá docela funkčně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama