Zkušenost s prací poštovní motorizované doručovatelky

Anonymní
11.1.21 17:40

Zkušenost s prací poštovní motorizované doručovatelky

Hezký podvečer, ve čtvrtek jdu na pohovor do České pošty na pozici poštovní motorizované doručovatelky, má některé z Vás s touto práci zkušenost? Beru co je, teď té práce moc není, jen ať vím na co se připravit. Barbora A. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10
11.1.21 17:54

Zdravím, dělal jsem na poště motorizovaného doručovatele brigádně mezi roky 2014 - 18. Pak došlo k organizačním změnám (na celé ČP), tak je to trochu jiné. Budu psát to, co asi zůstalo. Často jedou jedním autem 2 - 3 zaměstnanci a ti se pak ve vesnicích rozcházejí do jednotlivých „ulic“ nebo částí, pak se sejdou a jedou do další vesnice. Řidič zůstává v autě a objíždí taky svoji část (většinou okraje, samoty, větší firmy atd.). Řízení je poměrně těžké se naučit (ke všemu co děláš ještě starost o auto), snad tě pro začátek nabídnou místo spolujezdce. Celkově: pohyb venku za každého počasí, na malých vsích byli lidé docela vděční, z dobírek a penzí zůstávalo spropitné (na některých okrscích i přes 1000,– za měsíc, ale nemohu slibovat), práce s lidmi (a pro a proti), čistá hlava když se jde domů. Klasických dopisů postupně ubývalo, přibývaly doporučené a hlavně balíky (ne na všech okrscích, na některých poštách jsou i okrsky bez balíků). Služeb, které je nutné znát, je hodně, ale časem se zvládnou. Učení pochůzky (jak jdou domy po sobě a kudy se jde) vypadá hrozivě, ale dá se rychle zvládnout, zvlášť když doručuješ v místě bydliště nebo malé vesnice (kde jsou jen nízká čísla). Výše mzdy a pracovní dobu ti řeknou na pohovoru, zázrak nečekej. Rád zodpovím další dotazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.1.21 17:58

Záleží hodně, jaký je kolektiv (na provozovně a na autě), ale když člověk jezdil s někým sympatickým, tak to bylo dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 18:01

@Hledam94 Moc děkuji za odpověď :kytka: ještě jedna prosba: opravdu se musí nabízet tarify, losy, a podobné věci?
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 18:02

Děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4199
11.1.21 18:05

Losy doručovatelé nemají, ale nabízí se hlavně účty a pojiťovací produkty asi také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.1.21 18:05

Na to se zeptej na pohovoru. Za mých časů se nabízely losy a bankovní produkty, ale postupně toho ubývalo. Myslím, že dneska už se povinně nenabízí nic, jen pro ty, které to baví a chtějí si prodejem, uzavíráním produktů přivydělat. Jako brigádník jsem nenabízel nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 18:14

@Hledam94 Moc děkuji za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 18:15

@dedrichov Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4199
11.1.21 18:16
@Hledam94 píše:
Na to se zeptej na pohovoru. Za mých časů se nabízely losy a bankovní produkty, ale postupně toho ubývalo. Myslím, že dneska už se povinně nenabízí nic, jen pro ty, které to baví a chtějí si prodejem, uzavíráním produktů přivydělat. Jako brigádník jsem nenabízel nic.

Jako brigádník jsi nemusel. Jinak má dodejna měsíční plán s počtem toho kterého produktu, který se musí plnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 18:19

@dedrichov Děkuji :? :kytka:
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
4199
11.1.21 18:27

Je to velké město nebo něco menšího?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 18:35

@dedrichov Větší město, spadá pod něj hodně vesniček

• Citovat
  • Nahlásit
61742
11.1.21 19:07

Za mě fajne, baví mě řídit :mrgreen: jezdila jsem tedy sama, ale musíš počítat s tím, že lezes pořád Vem i v dešti, lidi jsou někdy protivní atd, ale objedes si svoje a máš klid. U nás teď jezdí 2 dorucovatelky, jedná řídí, druha roznasi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61742
11.1.21 19:08
@dedrichov píše:
Losy doručovatelé nemají, ale nabízí se hlavně účty a pojiťovací produkty asi také.

Ale ne na rozvozu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat