Zkušenost s pračkou a sušičkou v jednom zařízení AEG, LG

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SábaW
Kecalka 176 příspěvků 31.01.17 11:53
Zkušenost s pračkou a sušičkou v jednom zařízení AEG, LG

Chceme si koupit pračku se sušičkou v jednom. Máme vyhlídnuté LG https://www.datart.cz/…A8JDH2N.html a AEG https://www.datart.cz/…9691HWD.html Máte některou či podobnou doma. Kterou byste doporučily? Děkuji. :kytka:

Reakce:

zaharra
Kecalka 120 příspěvků 31.01.17 12:27

Mám AEG kupovali jsme ji před dvěma lety. Jsem s ní maximálně spokojená pere výborně a suší též super, hlučnost nedokážu posoudit bydlíme v RD takže ji máme v prádelně už bych bez sušičky nemohla být ;-). Díky tepelnému čerpadlu se nám z elektroměru nestal větrník :-D. Tohle je novější model a tak má jak koukám i některé věci navíc. Hodně štěstí při výběru

terka.h
Kecalka 200 příspěvků 31.01.17 12:27

My máme od prosince tuhle a jsem zatím spokojená. LG .

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 31.01.17 12:42

Mame kombinaci LG a naprostá spokojenost

Dana V
Kecalka 464 příspěvků 5 inzerátů 31.01.17 12:47

Mám LG a jsem maximálně spokojena, jak s pranim tak se susenim

bluepeter
Nováček 7 příspěvků 08.12.17 08:27
LG kominované pračky/sušičky - životnost těsnění

POZOR při nákupu kombinovaných praček se sušičkou LG.
Manžeta (těsnění) dveří má u těchto kombinací velmi omezenou životnost a i při pravidelném čištění bubnu pro které má pračka zvláštní program (doporučuji take používat odvápňovač) je cca po 2 letech těsnění v místě výstupu horkého vzduchu sušičky propálené (perforované). Rodiny bez dítěte, které méně perou a suší se propálení manžety mohou dočkat později. Já jsem si ho všimnul při kontrole po 2 letech a 2 měsících. U tohoto typu se jedná o místo v horní části plnícího otvoru pračky, přičemž při pohledu zepředu není vidět a je nutné nahmatat uvnitř těsnění. Cena nového těsnění se nyní pohybuje kolem 1200,– Kč (pouze materiál). Výměnu zvládne každý šikovnější manžel ale maminkám výmenu nedoporučuji, těsnění je zajištěno ocelovou strunou s pružinou. Pravděpodobně se jedná o společný problém vice typů kombinovaných praček/sušiček LG (konstrukční chyba) a tak bude nutné do tohoto těsnění investovat pravidelně. Guma těsnění není schopna vydržet dlouhodobě teplotní namáhání v místě výstupu horkého vyduchu. Podle mého názoru se zde v zásadě jedná o problematiku plánované životnosti a opravitelnosti produktů, která je dnes široce diskutovaná v EU. (Planned obsolescence: https://cs. wikipedia. org/…C3%A1n%C3%AD )
Položil jsem dotaz ohledně tohoto problému také na CZ support LG a ačkoliv mi bylo na support lince potvrzeno přijetí emailu, neobdržel jsem doposud odpověď.
Protože se jedná o zajímavé téma, byl bych velmi rád za jakékoliv vaše ohlasy ohledně životnosti těsnění hlavně u nových typů kombinovaných praček/sušiček LG. Kontrolujete pravidelně stav těsněnění? Čistíte pravidelně buben a těsnění od nečistot a vodního kamene?

stehlajz
Nováček 1 příspěvek 11.07.18 12:18

@bluepeter Nebude to ojedinělá záležitost, u mě to samé. Pračka (LG F94A8RDS 9/6kg) necelé tři roky stará (výroba 09/2015) a stav až alarmující. Manžeta skrz na skrz, asi 15×5cm otvor přesně u výfuku horkého vzduchu. Podle mě manžeta není z materiálu, který by odolával dlouhodobě takové námaze. Horký vzduch tu gumu časem vysušuje, ta křehne a pohybem bubnu při normálním praní začne praskat a drolit se, díra navíc je přesně nahoře takže z ní ani neteče voda. Ale kdyby to bylo jen o manžetě tak bych to i přešel, letos jsem pračku kompletně rozebral kvůli čištění a překvapení bylo rozhodně víc.

Výměník sušičky (jestli se tak ta plastová nádoba dá vůbec nazvat, návrh sušičky LG vůbec za dobu nezměnila a tak i kombo z roku 2006 má naprosto stejné části jako ta moje - zde je video: https://www.youtube.com/watch?…) kompletně ucpaný chuchvalci tak, že už prakticky nebyl prostupný, všechny čidla sušící části zanesená, ventilátor taky, plechový kryt nad topnou spirálou už hezky reznul a ten izolační molitan nalepený na horní desce už prakticky spálený.

Po sundání manžety jsem zjistil, že už trochu rezne i čelní vnější panel kde se asi drží vlhkost v záhybu pod manžetou.

S funkcemi, kvalitou praní i sušení jsem nadmíru spokojený ale znova bych tu kombinaci asi nekoupil a rozhodně jí nedoporučil někomu, kdo chce sušičku pravidelně používat, protože to aby si nakoupil náhradní manžety rovnou do zásoby a připraví se na pravidelné rozborky částí pračky pokud chce aby chvíli vydržela.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >