Zkušenost s reklamací nábytku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.11 17:50
zkušenost s reklamací nábytku

ahoj,

prosím nemáte někdo podobnou zkušenost?

Koupili jsme nábytek po internetu, z hodně světlého dřeva, skoro bílý.
Ale jsou na něm zepředu tři velké ošklivé a tmavě šedé suky. Vypadá to strašně :cry:
Navíc na jednom šuplíku jsou i jakési tmavé fleky :cert:

Reklamaci mi odmítli z důvodu, že je to vada pouze estetická a nebrání to nijak užívání.

Nezdá se mi to. Napsala jsem jim výslovný nesouhlas a čekám co se bude dít. Přitom požaduji vyměnit jen vadná dvířka, bez skel a madel, to bychom si vše přendali.

Myslíte, že to můžou? Přece jsme si zaplatili bezvadný výrobek, o možných sucích nikde nic uvedeno nebylo. Vím, že na dřevěném nábytku být mohou, ale tmavě šedé suky na bílém nábytku jsou fakt jak pěst na oko, upoutají na první pohled :pocitac:

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43595 příspěvků 02.06.11 17:55

Pokud jste ho koupili po netu, máte plné právo ho vrátit zpět bez udání důvodu a požadovat plnou částku zpět. Pokud si ho chcete nechat a vyměnit jen část, zkusila bych na ně zatlačit tímto směrem - buď nám vyměníte jen dvířka nebo vám ho vrátíme celý a sbohem.

Jinak dle mého estetická stránka je nedílnou součástí nábytku, kdyby vám šlo jen o funkčnost, taky můžete prádlo skladovat v papírové krabici. Přeci když si koupíš auto a dodají ti ho s ohromným drápancem přes celou kapotu, nemůžou říct - v užívání to nebrání, to je jen estetická stránka!
Pak taky bývá hodně účinné pohrozit Českou obchodní inspekcí, popř. dát stížnost rovnou přes jejich web.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.11 17:58

Tak ČOIkou už jsem pohrozila :mrgreen:
Mám stejný názor co ty.

Vrátit zpět už ho nemůžeme, protože jsme prošvihli tu lhůtu myslím 14 dní. Měli jsme ho dlouho složený doma v krabicích. Naše chyba, vím. Jinak bychom ho určitě zpět poslali. I když by to bylo komplikované, je to několik skříněk, velký balík.. atd.

Stížnost na web je dobrý nápad, díky :wink:

draga
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 02.06.11 19:42

jj souhlasím dělám v eshopu…při nákupu po netu máte právo do 14 dní vrátit zboží bez udání důvodu i rozbalené…aha tak teď čtu že jste prošvihli 14 dní…no tak pak jedině opravdu reklamace

CHARLI123
Kelišová 6141 příspěvků 16.01.16 20:41

Dobrý den, koupili jsme na eshopu nábytek, až po měsíci, rekonstrukci bytu jsme se dostali k jeho montáži a zjistili jsme, že jeden kus je neúplný a prakticky jiný, než jsme chtěli. Eshop má v obchodních podmínkách, že na vrácení z důvodu neúplnosti zboží je brán zřetel pouze do 10 dnů od obdržení. Mám nějakou šanci, aby mi poslali jiný, celý kus?

lenk
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 31.07.17 07:21

Ahoj, prosím o radu. Koupili jsme přes eshop skříň, dovezl ji člověk přímo z toho eshopu. Po smontování jsou některé desky „odrbané“ - skříň je bílá, tak je to dost vidět. (Neudělali jsme to my, u jedné desky při vybalení jsem řekla že nevadí, bude to vevnitř, ale je to i na dveřích.) Navíc jeden z pantů ke dveřím je jiný než ostatní čili nejde namontovat.
Na co mám nárok a jak sepsat email? Ideálně bych třeba ráda slevu za skříň a vyměnit ten pant.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >