Zkušenost s Thermomixem ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chci_miminko
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 11.04.18 21:32
Zkušenost s Thermomixem ?

Dobrý den, máte osobní zkušenost s Thermomixem? Stojí za ty prachy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Fazulina
Závislačka 3064 příspěvků 11.04.18 22:37

Ano, máme ho doma už snad 15 let (tedy moje mamka). Je to fajn přístroj, máma ho kdysi získala jako jeho prodejkyně. Já bych za to ty peníze nedala, ale nejsem nějaká velká kuchařka.

Podle mě se vyplatí někomu, kdo ho fakt bude denně využívat k něčemu, co neumí jiné, mnohonásobně levnější přístroje. Dá se v něm i vařit, je z toho skvělá zmrzlina, mele strouhanku z čerstvých rohlíků, udělá z cukru krystal moučkový cukr a dalších asi milion věcí… Jako dobré to je, ale já bych nevyužila potenciál.

kaccaak
Nováček 3 příspěvky 11.04.18 23:41

Mam ho doma necelý rok a vařím v něm téměř denně. Polévky nejvíce, ale i maso nebo ho používám na mletí cukru, ořechů, koktejly, džusy, kaše, ovocné pyré do kapsicek pro dcery…Je toho strašně moc, co se v tom dá dělat. Pro mne je to obrovský pomocník.

Kelen
Povídálka 28 příspěvků 20.04.18 10:06

Já jsem si Thermomix pořídila před půl rokem a nadchnul mě na tolik, že jsem se tento týden nechala vyškolit na jejich obchodní zástupkyni. Jsem na mateřské již 4 roky a tak jsem chtěla občas vypadnout z domu a věřila jsem tomu, že tenhle supr přístroj se přeci musí prodávat úplně sám-že pohltí ostatní stejně tak, jako pohltil mě. Mám za sebou první ukázku vařeni-a to u mých rodičů. A jako jo na všem si pochutnali, ale prý je to na ně moc moderní. Prý si dělají těch 5 jídel stále dokola a když si chtějí pochutnat, tak jdou raději do restaurace. Vidím to bledě, asi nikdy žádný neprodám :D

Fazulina
Závislačka 3064 příspěvků 20.04.18 12:31
@Kelen píše:
Já jsem si Thermomix pořídila před půl rokem a nadchnul mě na tolik, že jsem se tento týden nechala vyškolit na jejich obchodní zástupkyni. Jsem na mateřské již 4 roky a tak jsem chtěla občas vypadnout z domu a věřila jsem tomu, že tenhle supr přístroj se přeci musí prodávat úplně sám-že pohltí ostatní stejně tak, jako pohltil mě. Mám za sebou první ukázku vařeni-a to u mých rodičů. A jako jo na všem si pochutnali, ale prý je to na ně moc moderní. Prý si dělají těch 5 jídel stále dokola a když si chtějí pochutnat, tak jdou raději do restaurace. Vidím to bledě, asi nikdy žádný neprodám :D

Asi musíš najít tu správnou skupinu odběratelů. Je fakt, že starší lidé se budou lámat hůř. Mám známou, co ho má, je na RD už se čtvrtým dítětem a je nadšená. Prý jak bez něj mohla dřív žít. Tak možná tahle skupina maminek (s muži, co vydělávají dost na to, aby si to mohli dovolit:-)) by mohla být přístupnější. Já bych to dělat nemohla, nemám obchodního ducha:-).

Kelen
Povídálka 28 příspěvků 20.04.18 12:42

Děkuji za reakci! Asi taky nemám obchodního ducha :) Já jsem prostě nadšená a počítala jsem s masivním zájmem u všech mých známých a když jsem je kontaktovala, tak jsem zjistila, že zájem je nulový :) Já si myslím, že investice do toho se vrátí dost brzo-myslím zdraví, elektřina, vše domácí a ne kupované… Žila jsem ve Francii a tam už to má prý každá druhá domácnost. Asi je to opravdu pro náš kraj moc drahé…

kaccaak
Nováček 3 příspěvky 20.04.18 14:32

No, drahý je. Já jsem také chvilku váhala, ale opravdu nelituji. Mladší dcera má potravinové intolerance a v podstatě může jíst jen čerstvě připravené jídlo a ještě ne všechno. Pro mě byla hrůza každý den něco vařit, stát u toho, vymýšlet… Takhle si večer na telefonu vymyslím jídelníček, ráno nakoupím, naházím do hrnce a v poledne mám hotovo :-D. Vařit s TM zvládá i starší dcera, takže fakt pohoda. Nejdřív jsem nevěřila, že nebudu potřebovat žádný jiný kucyňský pomocník, ale nechala jsem si jenom tyčový mixér a i na ten se práší. Hodně cestujeme, několikrát do měsíce, a Thermomix beru s sebou, dá se v něm uvařit i na hotelovém pokoji. Ani ne tak kvůli šetření, ale kvůli mladší dceři - když nemám jistotu, že jídlo bude OK. Myslím, že lidí, kteří by to ocenili je dost, jen to chce najít ten správný důvod, proč by TM měli chtít :-) Ale vím, že je to těžké. Sama jsem o tom přemýšlela a nakonec do toho nešla. Ale váhám pořád.

Kelen
Povídálka 28 příspěvků 20.04.18 15:23

Děkuji moc za předávání zkušeností. Mě to muž koupil bez debat. Kdybych nebyla na mateřské, tak se ho na to ani neptám a koupím si to, ale takhle- když to stojí tolik, tak občas brblá, ale většinou to nakonec koupí i tak (nekupuju si žádné nesmysly, takže i tak si většinou jenom vezme čas ma rozmyšlenou a většinou to projde). No a tentokrát byl stejně nadšený jako já. On je ajták-takže ty high tech záležitosti ho zajímají tak nák automaticky. Plus já nerada dělám sladká jídla a ty on miluje-teď si v tom dělá všechna ta sladká jídla-pudingy, buchtičky se šodó, jogurty, zmrzliny a dorty. No a ještě to baví i mého 12 letého syna- najednou ho baví vařit-doteď v kuchyni nehnul prstem-jenom vyndavá myčku. No takže ted jenom najít stejné nadšence jako jsme my! Jako moje kolegyně na školení mi byla blízká tím, že půlku života prožila ve Francii a živí se jako výživová poradkyně a jede si podle těch tabulek a kvůli tomu se přidala do toho týmu. U mě to zdraví je taky důležité, ale až někde na třetím místě-mě se nejvíc líbí to Cookidoo-že umím uvařit francouzskou, vietnamskou či mexickou specialitu a to vše aniž bych kdy uměla vařit : D

chci_miminko
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 22.04.18 20:45

@Kelen takže stojí za to kupovat i přístup k těm receptům za 700 korun ročně?

Kelen
Povídálka 28 příspěvků 22.04.18 22:12

Za mě se to vyplatí. A popravdě já jsem asi nejvíc nadšená z těch receptů a z toho Cookidoo. Jako ten starší model bych si bývala asi taky pořídila-kdybych o něm věděla. Měla jsem malou kuchyň a mít v 1 robotu 10 robotů je super + to že si klidně můžu během vaření odskočit a nemusím stát a míchat je taky k nezaplacení. No ale do toho staršího modelu bych se nezamilovala natolik, že bych se v tom osobně angažovala. Ty recepty v Cookidoo- to celé vzniklo nedávno-někdy před rokem a pro mě je právě toto ta nejlepší vychytávka, kterou jsem ve vaření potkala. Vařím i jídla, která neznám a neumím a výsledek je skvělý. Chutná to tak jak má. Bez stresu, bez chyb. Vařím různé recepty z indické, vietnamské, mexické či indické kuchyně- těch receptů je tam fakt moře a každý měsíc přibývají další. Prostě žádná nuda v kuchyni. Už nemusím pořád dokola vařit to samé :) Na tom českém cookidoo je moře receptů i z mezinárodní kuchyně, ale existuje taková ještě další vychytávka. Když si otevřete Cookidoo jiné země a přihlásíte se tam svým heslem, otevřou se Vám tam další mraky kuchařek, které zase vyšly tam u nich a ne u nás. Ten recept si dáte do oblíbených a pak můžete v Thermomixu vařit i tyto recepty. Ten, kdo mluví anglicky, tak si může otevřít americké nebo anglické stránky. Já mluvím španělsky a francouzsky a tak si stahuju recepty na francouzském a mexickém Cookidoo (miluji mexickou kuchyni). No ale i když někdo mluví pouze česky, tak se nic neděje-těch receptů je na českém Cookidoo moc. Člověk to fakt nestíhá všechno vyzkoušet.

kaccaak
Nováček 3 příspěvky 23.04.18 16:24
@Kelen píše:
Za mě se to vyplatí. A popravdě já jsem asi nejvíc nadšená z těch receptů a z toho Cookidoo. Jako ten starší model bych si bývala asi taky pořídila-kdybych o něm věděla. Měla jsem malou kuchyň a mít v 1 robotu 10 robotů je super + to že si klidně můžu během vaření odskočit a nemusím stát a míchat je taky k nezaplacení. No ale do toho staršího modelu bych se nezamilovala natolik, že bych se v tom osobně angažovala. Ty recepty v Cookidoo- to celé vzniklo nedávno-někdy před rokem a pro mě je právě toto ta nejlepší vychytávka, kterou jsem ve vaření potkala. Vařím i jídla, která neznám a neumím a výsledek je skvělý. Chutná to tak jak má. Bez stresu, bez chyb. Vařím různé recepty z indické, vietnamské, mexické či indické kuchyně- těch receptů je tam fakt moře a každý měsíc přibývají další. Prostě žádná nuda v kuchyni. Už nemusím pořád dokola vařit to samé :) Na tom českém cookidoo je moře receptů i z mezinárodní kuchyně, ale existuje taková ještě další vychytávka. Když si otevřete Cookidoo jiné země a přihlásíte se tam svým heslem, otevřou se Vám tam další mraky kuchařek, které zase vyšly tam u nich a ne u nás. Ten recept si dáte do oblíbených a pak můžete v Thermomixu vařit i tyto recepty. Ten, kdo mluví anglicky, tak si může otevřít americké nebo anglické stránky. Já mluvím španělsky a francouzsky a tak si stahuju recepty na francouzském a mexickém Cookidoo (miluji mexickou kuchyni). No ale i když někdo mluví pouze česky, tak se nic neděje-těch receptů je na českém Cookidoo moc. Člověk to fakt nestíhá všechno vyzkoušet.

Děkuji za tip. To jsem nevěfěla, že se mohu přihlásit do cookidoo i k sousedům. Ne, že by v ČR bylo receptů málo, ale další se i hodí. Sleduji na instagramu německý thermomix a občas jsem si říkala, že bych něco z jejich receptů vyzkoušela a nechtělo se mi to zadávat krok po kroku… Zkusím. Díky :-)

Kelen
Povídálka 28 příspěvků 23.04.18 20:24

Není vůbec zač. Já byla taky nadšená když jsem to zjistila. :mavam:

Kelen
Povídálka 28 příspěvků 23.04.18 21:00

Dejte klidně pak vědět, zda se Vám to podařilo. Mně přes počítač to jde snadno a přes telefon to jde hůř. Někdo třeba radí i toto- jít tam přes nastavení českého cookidoo a změnit v nastavení jazyk a taky to samé- ukládat recepty do oblíbených. Já jsem si dala španělštinu a byla jsem ve Španělsku a tím, že jsem hledala mexické recepty a ne recepty ze Španělska, tak jsem spokojená nebyla a ptala jsem se dál a díky tomu jsem zjistila tu druhou variantu-jít na stránky té dané země a přihlásit se svým heslem a to už šlapalo:) S tou španělštinou mám štěstí, že těch zemí teď budu moct objevovat hodně.

darkbluejeans
Povídálka 23 příspěvků 25.04.18 20:38

Mně ho naštěstí koupil partner a když jsem si zjistila tu cenu tak jsem si řikala co by to muselo být za zázrak, ale on vážně je :mrgreen: To o čem tu už píšete, s tím naprosto souhlasím, další věcí je pro mě velká výhoda toho, že nemusím mít žádné další spotřebiče a v podstatě jsem je rozprodala a vydělala tak ještě slušnou cenu. Taky mi přijde že od té doby co vařím povětšinou v Thermomixu, tak že nevyhazuju tolik potravin.

Kelen
Povídálka 28 příspěvků 25.04.18 23:06

To je fakt, já taky s Thermomixem vyhazuju méně potravin. Asi proto, že ze všeho se dá něco jednoduše vyrobit, že? Já tolikrát dostala třeba cukety a nakonec jsem je pokaždé zkažené vyhazovala, protože jsem byla asi líná vymýšlet co s tím. Teď mě Thermomix zlákal vyzkoušet tolik receptů s cuketou a zachutnala mi dokonce natolik, že jsem si jí i poprvé zasadila na zahradě…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama