Zkušenost s vitamíny před těhotenstvím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 09:45
zkušenost s vitamíny před těhu

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat s jakými vitamíny máte zkušenost..Chtěla bych nějaké začít brát narazila jsem na

• kyselinu listovou
  • fembion
  • GS Mimistar

A další tak by mě zajímalo co jste brali a kdy jste otěhotněli…vím je to individuální ale jen tak pro zajímavost

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21662 příspěvků 15.07.19 09:49

To ti nepomůže otěhotnět. To jsou vitamíny co jsou potřeba k správnému vývoji plodu, hlavně kyselina listová. Ta je ve všech, pak jsou přidané další navíc. Ber co se ti líbí a vyhovuje peněžence.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 09:54

O první dítě jsme se snažili cca 4 měsíce a z toho dva měsíce až do konce prvního trimestru jsem brala Femibion 1. U druhého jsem až po otěhotnění (snažení cca 2 měsíce jsem brala) též do konce prvního trimestru Femibion 1. Ty dva měsíce, co jsme se snažili, tak jsem pila i kontryhelový čaj. A třetí dítě vyšlo prakticky hned a též beru Femibion 1. Anonym z důvodu aktuálního prvního trimestru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 09:56

@pikola no já právě četla recenze k tomu GS mimistar a holky tam psali že neotěhotněli a po tom co to brali tak skoro hned :nevim: tak mě zajímalo jestli někdo další měl takovou zkušenost…tak na penězích zas tak úplně nezáleží i když tyto stojí kolem 400kč a je to na měsíc protože se berou 3 denně…
jinak nemám žádný zdravotní problém nebo tak jen bych chtěla něco začít brát než se začneme pokoušet nějak to podpořit nebo jak to napsat

Cerva1
Kecalka 104 příspěvků 5 inzerátů 15.07.19 10:00

Já brala kyselinu listovou před i během prvního a teď 2. těhotenství. Nicméně dneska se nějaké vytaminy už během těhotenství nedoporučuji, jako dřív. Může se ti stát, že budeš mít zbytečně velké dítě kvůli vitamínům. Ptala jsem se i svého gynekologa a ten mě ubezpečil, že dneska se to nedoporučuje a, že se spousta dětí narodila v pořádku i bez vitaminu. Takže já si zvolila listovou a ok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 10:03

@Cerva1 mě spíš jde o vitamíny před těhu abych podpořila otěhotnění nebo jak to napsat..v těhu mě o vitamíny až tak nejde…

Annabela11
Závislačka 4202 příspěvků 15.07.19 10:04
@Anonymní píše:
@pikola no já právě četla recenze k tomu GS mimistar a holky tam psali že neotěhotněli a po tom co to brali tak skoro hned :nevim: tak mě zajímalo jestli někdo další měl takovou zkušenost…tak na penězích zas tak úplně nezáleží i když tyto stojí kolem 400kč a je to na měsíc protože se berou 3 denně…
jinak nemám žádný zdravotní problém nebo tak jen bych chtěla něco začít brát než se začneme pokoušet nějak to podpořit nebo jak to napsat

To je blbost.Po vitaminech se určitě rychlejc neotehotni to fakt ne :lol:.Pokud chces otehotnet nic jineho ti nepomuze nez chlap :lol:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 10:11

@Annabela11 tak to je jasný že bez chlapa to nepůjde :lol:…ale třeba doplnit vitamíny…jako už jsem hodně četla že ženské nemohli otěhotnět a zrovna když začli jíst vitamíny tak na ráz otěhotněli jako náhoda to mlže být…ale říkám si že vitamínama nic nezkazím..a na víc většinou v těch vitamínech je zinek

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 15.07.19 10:16

Vitamíny ti otěhotnět nepomůžou, je to prevence do těhotenství. To že některé otěhotněli po tom co to začali brát může být prostě náhoda, otěhotněli by i tak. Ber listovku a pokud máš třeba rozházený cyklus, tak zkus kontryhel, ale ten má na každého taky jiné účinky a opět nepomáhá k otěhotnění jako takovému, ale srovná ti ten cyklus.

Yves6511
Kecalka 141 příspěvků 15.07.19 10:32

Po tom, co jsem po spoustě let užívání antikoncepce vysadila, jsem rok a půl na doporuceni užívala spoustu preparátů a otěhotnět mi nepomohl ani jeden, ani srovnat cyklus. Takže já umělým vitamínům vůbec nevěřím. Vyzkoušela jsem femigard, fertipronu, gynex, kontryhel, kapky devet bylin nebo jak se to jmenovalo.. Pomohl až CAR lekama (a to mi žádný problém nenašli ani partnerovi, všechny výsledky v pořádku),cyklus srovnali a řízene pomohli otehotnet.

debra.morgan
Echt Kelišová 9765 příspěvků 15.07.19 10:32

Brala jsem listovku, pak pila kontryhel a jeste cosi na podporu ovulace - ne zaraz s kontryhelem teda. otehotnela jsem v dobe, kdy jsem nebrala nic, ale v te dobre bral vitaminy chlap, už nevim co to bylo, nejaka kombinace z DM, selen, zinek a jeste neco, meli zlepšovat kvalitu spermii… (predtim jsem otehotnela v dobe, kdy jsme nebrali ani jeden nic)
ale jsou to jen vitaminy, jak pisou holky výš, účinek nezaručen.

pikola
Generální žvanilka 21662 příspěvků 15.07.19 10:40
@Anonymní píše:
@Annabela11 tak to je jasný že bez chlapa to nepůjde :lol:…ale třeba doplnit vitamíny…jako už jsem hodně četla že ženské nemohli otěhotnět a zrovna když začli jíst vitamíny tak na ráz otěhotněli jako náhoda to mlže být…ale říkám si že vitamínama nic nezkazím..a na víc většinou v těch vitamínech je zinek

Na co potřebuješ zinek?

chs.jasmin
Extra třída :D 10104 příspěvků 15.07.19 10:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat s jakými vitamíny máte zkušenost..Chtěla bych nějaké začít brát narazila jsem na
  • kyselinu listovou
  • fembion
  • GS Mimistar

A další tak by mě zajímalo co jste brali a kdy jste otěhotněli…vím je to individuální ale jen tak pro zajímavost

Ahoj,

před otehotněním jsem brala listovkua vitamín E (ten se musí po pozitivním testu vysadit - prokrvuje). Manžel bral jen vitamín E. Po pozitivním testu jsem brala dál listovku. Obě deti mám na první dobrou. Žádné další vitamíny jsem nebrala - jedla jsem a jím zdravě, hodně čerstvé zeleniny a ovoce, nepotřebuju tabletky :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 11:07

Aktuálně plánuju těhotenství a mám objednanou jen kyselinu listovou (ne klasickou chemku z lékárny, ta je celkem k ničemu, ale ve formě methylfolate). Jinak neplánuju brát žádné vitamíny a doplňky ani v těhotenství - jím hodně ovoce a zeleniny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 11:14

Tak já rozházený cyklus nemám mám to jako hodinky takže tam problém není…spíš jsem to myslela že doplnit vitamíny..často jsem mívala málo B čka atd…
Vím že kvůli jen vitamínům neotěhotním ale chtěla bych si tělo dát zrovna i nějak dohromady abych měla dostatek všeho…
před prvním těhu jsem taky nic nebrala protože jsme se rozhodly ze dne na den…ted jsme se tak nějak domluvili kdy zhruba se začneme (snažit)…a sem tam jsem unavená atd takže bych prostě chtěla něco i na to…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama