Zkušenost s vyvoláním porodu po sekci

Anonymní
15.5.20 15:01

Zkušenost s vyvoláním porodu po sekci

Ahoj holky, takových témat je víc, ale většinou hodně starého data, v roce 2017 jsem porodila syna akutní sekcí kvůli špatným ozvám a nepostupujicimu porodu, ted jsem 37+5tt a doktorka rekla, že kvůli většímu odhadu váhy a hlavne kvůli jizvě mě přenášet určitě nenechají
Cetla jsem, že vyvolávat porod po sekci není úplně bez rizik, hrozí ruptura jizvy apod.. Nemá se to dělat, nicméně naše porodnice to běžně praktikuje :roll: já z toho mám hrůzu větší než z dalšího cisare, upřímně bych sla radši na plánovanou sekci než si to nechat vyvolávat
Od včera mi odchazi hlenova zatka, dokonce jsem ráno byla v porodnici, ale pustili mě domů.. Pry je to v pořadku, jen se to pomalu chystá, s prvním mi odesla taky takhle nějak a nakonec jsem týden přenášela :think: v úterý mám jit ke své dr na normální kontrolu abychom se domluvili co dál, myslíte, že když ji řeknu, že by mi ntoho císaře napsala? Mám čím dál větší strach, první porod byl fakt děs a pak šlo nakonec o minuty :,( nechci to zažít znovu :( kdyby se to náhodou rozjelo samo ještě než půjdu na tu kontrolu, klidne bych přirozený porod zkusila, ale nechci aby do mě rvali tablety, oxytocin a ještě ke všemu mít strach z prasknutí té dělohy.. Nebo máte někdo dobré zkušenosti s vyvoláním po císaři?? Díky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1784
15.5.20 15:11

Me se v porodnici v poradne ptali, jak chci rodit. Jizva byla OK, takze jsem dostala na vyber. Dokonce mi i pomohli tabletou (tusim, ze se dava jen pulka). Bohuzel to stejne po odtoku vody kontrakce nevyvolalo a na sale doktorka zjistila rupturu. Pokud chces cisare, mas na nej narok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1791
15.5.20 15:13

Ja bych do toho nešla. Jsem také po aktuní sekci a pokud bude plod velký, nebo ve špatné poloze (pozor, nestačí jen hlavou dolů, musí být správně natočený), tak jdu zas do sekce. Syn byl velký a špatně natočený a bylo to jen trápení s kudlou na konci. Přirozený porod jsem si hodně přála, ale zas nejsem extrémistka. Rodila jsem u Apolináře a tam mi rovnou řekli, že příště nebudou vyvovávat a že pokdu to bude víc než 3,5 kg, ať počítam se sekcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22580
15.5.20 15:19
@Petra Star píše:
Ja bych do toho nešla. Jsem také po aktuní sekci a pokud bude plod velký, nebo ve špatné poloze (pozor, nestačí jen hlavou dolů, musí být správně natočený), tak jdu zas do sekce. Syn byl velký a špatně natočený a bylo to jen trápení s kudlou na konci. Přirozený porod jsem si hodně přála, ale zas nejsem extrémistka. Rodila jsem u Apolináře a tam mi rovnou řekli, že příště nebudou vyvovávat a že pokdu to bude víc než 3,5 kg, ať počítam se sekcí.

tak dítě se natáčí v průběhu porodu de facto kolem své osy, to je přece přirozené? Je třeba mu dát čas a nevypouštět předčasně plodovou vodu.
Jinak k otázce. Vyvolávat by se po sekci nemělo, ale vím o takových případech. Dávají jen některý typ léků a snížené dávky, navíc by žena měla být průběžně monitorována včetně děložní činnosti a prokrvení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
15.5.20 15:22

@luci.no
Já jsem si to taky myslela, nebo aspoň doufala jsem ale dneska v té porodnici mi doktorka vyrazila dech. Pry když bude potřeba tak začneme vyvolávat, po cisari se to běžně dělá, jde se na to trochu opatrneji, ale není problem 8o takže se bojim, že se mnou nebude nikdo diskutovat, zase tam budu x hodin chcipat a nakonec mě stejně říznou :( zkusím to teda říct te moji gynekolozce, jestli by mi to mohla nějak napsat, doporučit..snad nebude problém :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14621
15.5.20 15:24

Do vyvolávanýho porodu nikdy. Zažila jsem rupturu dělohy a to fakt nechceš. Neřešila bych to s gynekoložkou, ale s lékařkou v porodnici a pokud by nebyli ochotní přistoupit na sekci, našla bych si porodnici jinou, kde jsou vstřícnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1784
15.5.20 15:26

@klarka05 a rekla jsi, ze bys uprednostnila cisare?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1791
15.5.20 15:26

@pe-terka mne voda praskla hned na zacatku a byl to ficak, fakt hodne rychle to teklo.. a dite bylo briskem dopredu… nedetocilo se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22580
15.5.20 15:30
@Petra Star píše:
@pe-terka mne voda praskla hned na zacatku a byl to ficak, fakt hodne rychle to teklo.. a dite bylo briskem dopredu… nedetocilo se.

na tomhle je právě vyvolávání blbý, dítě je ve stresu a proces správného natočení hlavičky se komplikuje…Chce to čas, což není v souladu s vyvolávaným porodem…
Mě taky u dvou porodů jako první praskla voda a tekla dost, ale porod pak běžel přirozeně (bez zásahů) a děti se dotočily…
Já holt nejsem fanda vyvolávání, ani když je děloha bez jizvy. S výjimkou případů, kdy jde fakt o život, ale tady se zas většinou rovnou dělá sekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
15.5.20 15:37

@luci.no
Neřekla no, jenom jsem se ptala jestli se u nich normálně vyvolává po cisari a ona ze jasný, jeste se tvářila že se jako vůbec ptáte, co je na tom :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
15.5.20 15:37

@Janli
Já myslela, že potrebuju mit od ni doporučení nějaký? Co vím od kamarádek, měli to napsané od svého gynekologa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1784
15.5.20 15:51

@klarka05 no tak vidis :lol: Kdyz jsi nerekla, ze chces sekci, tak se nediv, ze ti odpovedela na otazku ohledne vyvolavani. Je spoustu zenskych, ktere chteji za kazdou cenu po cisari rodit vaginalne. Doktori se boji jim neco doporucit. Moje gynekolozka mi rikala, ze za ni chodi zensky s vytistenym clankem z internetu a pevne si stoji za tim, ze clanek je pravdivy a lekarka pravdu nema :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22580
15.5.20 17:04
@Janli píše:
Do vyvolávanýho porodu nikdy. Zažila jsem rupturu dělohy a to fakt nechceš. Neřešila bych to s gynekoložkou, ale s lékařkou v porodnici a pokud by nebyli ochotní přistoupit na sekci, našla bych si porodnici jinou, kde jsou vstřícnější.

tobě praskla u vyvolávaného porodu děloha bez jizvy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
15.5.20 18:26

Slyšela jsem o takové pacientce, která skončila u nás na aru, dítě tehdy přidušené, resuscitované, nevím, jak dopadlo po čase. Já bych se teda bála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14621
15.5.20 18:54

@pe-terka bohužel jo. Mimčo bylo hodně velký, nedorotovalo a děloha nevydržela kontrakce.
@klarka05 pokud budeš rodit v porodnici, kde byl první porod, tak tam mají tvůj porodopis a nepotřebují doporučení gynekologa. Ono je to totiž často tak, že sice máš doporučení, ale v porodnici ti podle zálezu řeknou, že k císaři není důvod a neudělají ho. Proto je lepší to řečit přímo s porodnicí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama