Zkušenost se zkráceným čípkem

60
21.11.18 19:21

Zkušenost se zkráceným cipkem

Prosím o zkušenosti jak jste to měli vy. Minulý týden v pondělí při kontrole mi doktorka zjistila zkrácený čípek 18 mm a otevření na 1 prst, takže mě hned poslala do nemocnice a řekla cca 14 dni. V nemocnici jsem dostala kortikoidy na dozrání plic a magnesium jinak semnou nic nedělají. Pustit mě mají v plánu příští středu kdy budu mít přesně ukončený 34. tt. Teď tedy k otázce zda byl někdo v podobné situaci a musel také ležet v nemocnici a ne doma. Vím ze to musím vydržet kvůli prckovi ale zároveň ležet muzu i doma a když se mnou vůbec nic nedělají je to deprimující :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.11.18 19:27

Vetsina ti napise,ze nakonec prenasela. Ja patrim k tem, ktere lezely v nemocnici nekolik tydnu a stejne jsem porodila predcasne v 35. tydnu. Anonym - osobni udaje - dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
804
21.11.18 19:28

ja…byli jsme
domluveny na propusteni a ten den co jsme se domluvili mi z niceho nic praskla
voda a malej byl do 2 hodin na svete. byla jsem 33+2 a rekla ze se z porodnice nehnu do 34+0. jsem porodni asistentka-vedela jsem, ze kdyby neco jsme v porodnici v nejvetsim bezpeci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
21.11.18 19:28
@Tgon píše:
Prosím o zkušenosti jak jste to měli vy. Minulý týden v pondělí při kontrole mi doktorka zjistila zkrácený čípek 18 mm a otevření na 1 prst, takže mě hned poslala do nemocnice a řekla cca 14 dni. V nemocnici jsem dostala kortikoidy na dozrání plic a magnesium jinak semnou nic nedělají. Pustit mě mají v plánu příští středu kdy budu mít přesně ukončený 34. tt. Teď tedy k otázce zda byl někdo v podobné situaci a musel také ležet v nemocnici a ne doma. Vím ze to musím vydržet kvůli prckovi ale zároveň ležet muzu i doma a když se mnou vůbec nic nedělají je to deprimující :,(

Byla jsem na tom stejně jako ty.plus k tomu zjištěny zánět,nějaká brebera,infarkty na placentě.byla jsme v ca 34.tt.V nemocnici 9 dní,pak byl Štědrý den,tak jsem se vyprosila domu pod příslibem ležení.Klidovy jsem držela do toho ukonceneho 36tt.Pak zpět ve svém „divokém“ režimu.Nakonec jsem přenášela.Ale!!!Já hodně dám na svůj vnitřní pocit a já byla přesvědčená,že donosim úplně v pohodě.coz možná i ta psychika udělala hodně.takze uvidíš jak to bude u tebe .zkus se zeptat,jestli by nešlo ležet doma a opravdu to dodržuj.pokud řeknou že ne,neprela bych se a zůstala v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
21.11.18 19:31

@Teresa.p s mimčem vše v pořádku takhle brzy. ? Nechci si nic vyčítat a vím ze kdyby něco dostane se mi pomoci no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
21.11.18 19:32

@luca241 taky si říkám ze paradoxně nakonec budu přenášet ale lepsi to než porodit je stále ještě brzy :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13349
21.11.18 19:46

Měla jsem to podobné, ale ležela jsem doma a to poctivě. Ve 33tt mi odtekla voda, porodila jsem 33+4. Záleží na názoru lékaře. Mě nechali doma, protože to bylo třetí těhotenství a věděla jsem, že začínající porod poznám. U prvorodiček je lepší hospitalizace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13318
21.11.18 20:03

já jsem ležela takto v porodnici s prvním dítětem ve 32tt. Byla jsem tam 10 dní, hlavně kvůli rapidnímu zhoršení těhotenské cukrovky. v tom cca 34. týdnu mě pustili domů, kde jsem stále ležela. Dcera se narodila 38+3tt. Takže donošená, ale kdybych neležela, myslím, že se narodí mnohem dřív… být tebou byla bych v klidu v porodnici. doma to ležení není nikdy takové, jako tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.18 20:03

33tt se mi rozeběhly pravidelné kontrakce. Takže porodnice a kapacky. 3 dny jsem byla prispendlena k posteli, dovolili mi vstát jen na WC. Pustili mě po víc jak týdnu. Nakonec jsem rodila na termín. Asi bych je poslechla. Já byla ráda, že jsem pod kontrolou, i když se mu stýskalo po synovi. Ale věděla jsem, že tady nejde o mě… Držím palce, ať vydržíš 2v1 co nejdéle :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
21.11.18 20:04

@Tgon Nejsem doktor, ale myslím si, že podle tvého stavu se nedá odhadnout, jestli budeš rodit předčasně nebo ne. V tomhle týdnu už se to pomalu chystá na porod, a podle toho odpovídá i tvůj nález. Každopádně i když je to dost deprimující ležet v nemocnici, tak to ještě ten týden vydrž. Až se malé narodí, tak si ani nevzpomeneš, že jsi tam ležela. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
21.11.18 20:15

malej byl ok. vazil 2600g a byl jen par dni v inkubatoru, ale pak mel zloutenku a byl spavejsi takze dlouho trvalo nez si vypil tolik kolik
po nem chteli pediatri. takze jsme v porodnici byli 3 tydny. cvicili Vojtovku cca 6 mesicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama