Zkušenosti bydlení v okalu?

10.4.16 03:11

zkušenosti bydlení v okalu?

Dobrý den chtělo bychom poradit s přítelem přemýšlíme o koupi baracku který je z okalu ale vůbec nevíme jestli by to byla dobrá koupě prosím poradíte nam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1897
10.4.16 06:26

Nejdůležitější je, kdy byl dům postaven a z jakých materiálů. Jestli je to dobrá koupě záleží na spoustě faktorů a samozřejmě na ceně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
10.4.16 06:44

@lucinka1605 je zateplený? Čím se tam topí? Kolik pater?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
10.4.16 08:05

Též jsme s manželem před pár lety uvažovali o koupi krásného domečku tohoto typu. Ale vzhledem k potřebné rekonstrukci bychom museli zasahovat do stěn, a domeček byl z doby, kdy se na stavbu používaly směsi s azbestem. To jsem si vážně nedokázala představit. Tak jsme od toho upustili. Musí se s tím při rekonstrukci zacházet dost opatrně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6371
10.4.16 08:33

Pokud je to klasicky komun. okal, tak NE. Prozila jsem v tom cele detstvi, plus zalozeni sve rodiny a jsem rada, ze se nakonec nasel nekdo, kdo si to od nas za slusny peniz koupil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
10.4.16 08:37

My koupili okal ale celý jsme ho zrekonstruovali. Tzn. Zateplení půdy i podlahy, fasáda. Dále podlahy, sádrokartony na stěny, koupelna kuchyň, dveře, okna, prostě komplet. A jak se bydlí? Jako v Dřevostavbě, trošku víc je slyšet skrz stěny. ale to je o zvyku. Jsem jako v novostavbě, takže já mohu doporučit. Jediné negativum je investice do rekonstrukce, protože to co tady bylo dříve, tak v tom bych nebydlela. Když budete mít zájem, pošlete mi sz s emailem mohu poslat pár fotek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
10.4.16 08:37

Jo a azbestove desky se při zateplení samozřejmě odsyranily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
10.4.16 08:46

Nekupovat. Bydlela jsem v okálu 7 let. Strašné. Všechno slyšet a v létě neuvěřitelné vedro, na které prostě nic nepomůže. Cihla je cihla.

• Nahlásit
  • Citovat
6371
10.4.16 08:47

My ten nas pred prodejem zrekonstruovali taky. Jenze azbestove desky odstranila firma neodborne ( jak je v CR zvykem ). Navic po zavedeni to peni na elektriku a po udelani vnejsi izolace, se za nabytkem u vnejsich sten zacala delat plisen.
Nikdy bych nikomu nedoporucila neco takoveho koupit. A ano, slyset je tam opravdu vse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
6.2.20 13:09

@stanuska3 dobrý den, ráda bych se zeptala na zkušenosti s bydlením v okalu…Pokud byste byla ochotná, dejte prosím vědět. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
6.2.20 22:48

Manžela rodiče mají. Všechno je slyšet a je tam hrozná zima, úniky tepla maj neskutečný :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
7.2.20 12:23

@Tarlin moc děkuji…a mají ho po rekonstrukci/zateplení nebo původní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
7.2.20 12:42

@Miska772017 spíš původní, zateplené jsou tuším jen dvě strany domu.
Pokud ten Vas vyhlídlý není po rekonstrukci nebo není výrazně levnější než normální domy, tak bych do toho asi nešla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
7.2.20 12:52

@Tarlin měl by být právě po rekonstrukci, ale detaily se dozvíme až v pondělí na prohlídce…a nevíte, zda u vás někdy rešili formaldehyd či azbest ve stěnách domu? To nás dost překvapilo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
7.2.20 22:40

Predstava, ze nekdo koupil OKAL, zrekonstruoval jej a nyni prodava by me desila. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama