Zkušenosti - chemická nebo chirurgická interrupce?

Anonymní
5.3.16 10:52

Zkušenosti - chemická nebo chirurgická interrupce?

Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě moc ožehavé téma :(
s přítelem se rozcházíme a zjistila jsem, že jsem těhotná. Dlouho jsem přemýšlela a nakonec se rozhodla pro umělé přerušení. Měla bych teď být cca v 6tt. Mám dvouletou dcerku s manželem, se kterým se rozvádím, takže situace nezáviděníhodná..
Na internetu jsem se dočetla o tzv. chemické interrupci pomocí tablety mifepriston. Máte s tím prosím někdo zkušenost? Píšou, že pouze 8% případů potom potřebuje ještě chirurgický zákrok - znamená to, že bych případně vůbec nemusela „pod kudlu“? Moc děkuji za odpovědi. Nečekala jsem, že tohle budu někdy řešit :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

959
5.3.16 10:58

Nečekala si, že když budeš s přítelem spát bez dostatečné ochrany, tak můžeš otěhotnět? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
5.3.16 10:58

Podle mě je to takový sajrajt, že bych si to fakt nedala. Raději bych volila do 8tt miniinterupci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22281
5.3.16 11:04

Máš dvouletou dceru s manželem, se kterým se rozvádíš, ale už jsi těhotná s přítelem, se kterým se rozcházíš… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
5.3.16 11:04
@quinsley píše:
Nečekala si, že když budeš s přítelem spát bez dostatečné ochrany, tak můžeš otěhotnět? :nevim:

jsi novinarka a pises clanek?

Zakladatelko, myslim si to same, co @paola white - ze to bude silena zatez pro telo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
5.3.16 11:06

Promin…neda se jeste zachranit rodinu a interupci nedelat? pred 6 tydny jste spali a ted se rozvadite? Nejak narychlo, ne? Zivot strasne slozity, a rodina je p trpelivosti, nekdy holt zena musi ustoupit, sklonit hlavu. A pro dite, ver mi, nejlepe aby rodice byli spolu. Omlouvam se, ze mimo tema a poucuji.Tak preji parum byt spolu. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.16 11:07

Moralizovaní si zřejmě zasloužím. Jsem v nejtěžší situaci, jakou jsem kdy zažila a nějak se rozhodnout musím. Děti miluju nadevše, ale sama tím procházet nechci..
Takže myslíte, že lepší bude chirurgický zákrok? Byla bych moc ráda, kdyby mi napsal někdo zkušenosti s tím chemickým, jestli se někdo takový najde..

• Nahlásit
  • Citovat
Verun83
5.3.16 11:08

Ano, pokud se nedostaneš do těch 8%, nemusíš na jiný zákrok.

každý ať si zamete před svým prahem a pak soudí ostatní. zakladatelka nežádala o analyzování její životní situace.

• Nahlásit
  • Citovat
1097
5.3.16 11:08
@toooja píše:
Promin…neda se jeste zachranit rodinu a interupci nedelat? pred 6 tydny jste spali a ted se rozvadite? Nejak narychlo, ne? Zivot strasne slozity, a rodina je p trpelivosti, nekdy holt zena musi ustoupit, sklonit hlavu. A pro dite, ver mi, nejlepe aby rodice byli spolu. Omlouvam se, ze mimo tema a poucuji.Tak preji parum byt spolu. :srdce:

promin, spatne ctu.Deti od ruznych otcu. Chapu. Slysela jsem, ze ta tableta nic moc na telo.Ja by na interupci nesla, ale kdyby uz, tak miniinterupci. A hlidej uz to, ej to rpece uz zivot. Radsi antikoncepci, nez vrazda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22281
5.3.16 11:09
@toooja píše:
Promin…neda se jeste zachranit rodinu a interupci nedelat? pred 6 tydny jste spali a ted se rozvadite?Nejak narychlo, ne? Zivot strasne slozity, a rodina je p trpelivosti, nekdy holt zena musi ustoupit, sklonit hlavu. A pro dite, ver mi, nejlepe aby rodice byli spolu. Omlouvam se, ze mimo tema a poucuji.Tak preji parum byt spolu. :srdce:

Ale ona spala s někým jiným, než s manželem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9474
5.3.16 11:09

Mela jsem možnost si vybrat po zamklem tehotenstvi. Volila jsem revizi, chemická je sajrajt, a je tam tusim 30% možnost ze stejne skončis na revizi, protoze to neodejde vsechno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.16 11:11

@toooja s manželem už nejsem skoro rok. Po rozchodu jsem potkala přítele, zamilovala se a vše viděla růžově. Koupil byt, přestěhovali jsme se, žijeme spolu, ale zjistili jsme, že po opadnutí největší zamilovanosti spolu nedokážeme normálně fungovat. Jsme oba velmi výbušné a urážlivé povahy a neumíme s tím ani jeden nic udělat a neděláme nic jiného než že se hádáme nebo spolu nemluvíme.

• Nahlásit
  • Citovat
5835
5.3.16 11:11
@Anonymní píše:
Moralizovaní si zřejmě zasloužím. Jsem v nejtěžší situaci, jakou jsem kdy zažila a nějak se rozhodnout musím. Děti miluju nadevše, ale sama tím procházet nechci..
Takže myslíte, že lepší bude chirurgický zákrok? Byla bych moc ráda, kdyby mi napsal někdo zkušenosti s tím chemickým, jestli se někdo takový najde..

běž raději k dr a s ním vše prober on ti nastíní vše pro a proti.. já byla na klasické kyretáži (po samovolném potratu) a přežít se to dalo, bylo to raz dva.. u té chemické myslím je poměrně dlouhé to čištění… ale os. zkušenost nemám…
nemyslím si, že je vhodné zakladatelku nějak moralizovat, situace v které je ji příjmená není, ale nějak to řešit musí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
5.3.16 11:15

Volila bych chirurgickou miniinterupci, hlavne co nejdriv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.16 11:16
@Anonymní píše:
@toooja s manželem už nejsem skoro rok. Po rozchodu jsem potkala přítele, zamilovala se a vše viděla růžově. Koupil byt, přestěhovali jsme se, žijeme spolu, ale zjistili jsme, že po opadnutí největší zamilovanosti spolu nedokážeme normálně fungovat. Jsme oba velmi výbušné a urážlivé povahy a neumíme s tím ani jeden nic udělat a neděláme nic jiného než že se hádáme nebo spolu nemluvíme.

Byla jsem v minulém týdnu na chirurgické interupci v 8+5. Zákrok trval deset minut, kontrola teď v pondělí, tak uvidíme. Byla jsem spíše ze zdravotních důvodů, nezvládala jsem to těhotenství psychicky ani fyzicky. Ale mrzí mne to strašně moc, kdybych mohla, tak bych byla radši, kdyby to dopadlo jinak. Ale my dítě plánovali. Jen se to pak všechno moc podělalo. Jen tím chci říct, že to není jen o té fyzické zátěži, ale ta psychika je tam pak moc poraněná. Tak si to pořádně promysli.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama