Zkušenosti doktora s ultrazvukem

Anonymní
31.10.19 10:26

Zkušenosti doktora s ultrazvukem

Ahoj, myslite si, ze maji vliv zkušenosti doktora na to, co vidi na ultrazvuku (mereni plodu, rozpoznani srdíčka atd)? Jde mi o to, jestli jste se setkala s tim, ze kazdy doktor muze vidět na stejnem ultrazvuku neco jineho? Dnes jsem byla u doktora, byl tam nejaky zastup, hodne mlada doktorka a nemam k ni moc duveru..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
31.10.19 10:32

Ano, tohle je hodně o zkušenostech a specializaci. Proto když se doktorovi něco nezdá, pošle tě ještě jinam, aby na to mrknul někdo, kdo s tím má větší zkušenost. O co jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
31.10.19 10:35

Asi jak v čem, třeba jestli tam bije srdíčko poznám i já jako laik. Měření je taky kolikrát orientační, protože v začátku stačí aby ujela o milimetr ruka a hned to neodpovídá, to se může stát i odborníkovi, později je měření jen orientacni, protože co nameri, nemusí úplně odpovídat realitě. Jestli jde o nějaké bližší vyšetření, velký screening, tak tam to chce někoho, kdo už má zkušenost a rozumí tomu co vidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 10:40

Jde o to, ze srdicko první neviděla a pak videla, ale slabe.. namerena velikost je o tyden mensi, místo 10tt jen 9tt atd. Tak me zajima, jak moc se mam stresovat :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2722
31.10.19 10:56

Ano mám výborného gynekologa a v začátku těhotenství mě pozval na kontrolu na další týden a sám říkal, že srdíčko by mělo být vidět, ale že bude mít zástup mladou doktorku a ať nepanikařím, pokud ta mladá srdíčko ještě nenajde. A opravdu hledala asi 5 minut a pak náhodou na něj narazila když už ultrazvuk smutně vyndávala :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 11:01

@BlaZenkaB takže stat se může :D ale ze by neviděla srdicko v 10tt, to uz mne přijde trosku moc.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6307
31.10.19 11:40

I UTZ je o zkušenostech lékaře. Nicméně srdíčko v 10tt už vidí jasně i laik :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 11:42

@bartsch no prave ze ho neviděla a pak videla, ale slabe.. tak nevim co si o tom myslet, jestli je az tak nezkušena a nebo jestli se miminko pomalu vyviji

• Citovat
  • Nahlásit
9097
31.10.19 12:04

Šla bych znovu na kontrolu uzv ke své doktorce. Jestli srdíčko nemohla najít a pak našla a bilo pomalu, bála bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 13:28

@karkarka jj, jsem objednana a bojím se 8o a porad doufam, ze se jen spletla..

• Citovat
  • Nahlásit
9097
31.10.19 13:50
@Anonymní píše:
@karkarka jj, jsem objednana a bojím se 8o a porad doufam, ze se jen spletla..

Buď v klidu. Bude to v pořádku. Kdy jdeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.19 15:43

@karkarka asi půjdu hned zitra, ať se nenervuju dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
9097
31.10.19 18:02
@Anonymní píše:

Jdi. Držím palce. Dej pak vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2408
31.10.19 19:58

Moc držím palce ať vše dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
31.10.19 20:14
@Anonymní píše:

Tak ať to dobře dopadne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat