Zkušenosti maminek s předčasným porodem

Ela515
29.3.16 14:20

Zkušenosti maminek s předčasným porodem

Maminky, chtěla bych vědět radu od vás.
Dcera, ve 32t. Miminko cca 1,4kg (dle pátečního utz). Ale vypadá to na předčasný porod. Malá je sestouplá takřka do porodních cest, hlavička hmatatelná, dceru tlačí na konečník, takže občas vyvolává pocit, že musí tlačit (samozřejmě netlačí), čípek zaniklý, dorovnaný s dělohou a otevřená na 3,5cm. Hlenová zátka odešla po kouskách.
Absence kontrakcí, otevírání způsobeno jen extrémním tlakem malé na dolní část.
Co můžeme očekávat? Dle mé zkušenosti se porod může spustit defacto kdykoliv.
Dcera je extrémně drobná celý život, před těh. měla 47kg (při výšce 164cm), nyní má sotva 49 kg, tedy váhový přírůstek jen necelá 2kg. Možná i proto tělo miminko nezvládá.
Komplikace navíc díky RH- u mé dcery, otec malé má RH+, tedy pravděpodobně krevní nekompatibilita, dr. to řeší injekcemi od 28t., které mají zamezit tvorbě protilátek proti miminku.
Pokud se porod spustí nyní - miminko půjde ven císařem nebo dceru nechají odrodit normálně?
A jaké jsou předpoklady pro miminko narozené ve 32.týdnu?
Máte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.3.16 14:27
@Ela515 píše:
Maminky, chtěla bych vědět radu od vás.
Dcera, ve 32t. Miminko cca 1,4kg (dle pátečního utz). Ale vypadá to na předčasný porod. Malá je sestouplá takřka do porodních cest, hlavička hmatatelná, dceru tlačí na konečník, takže občas vyvolává pocit, že musí tlačit (samozřejmě netlačí), čípek zaniklý, dorovnaný s dělohou a otevřená na 3,5cm. Hlenová zátka odešla po kouskách.
Absence kontrakcí, otevírání způsobeno jen extrémním tlakem malé na dolní část.
Co můžeme očekávat? Dle mé zkušenosti se porod může spustit defacto kdykoliv.
Dcera je extrémně drobná celý život, před těh. měla 47kg (při výšce 164cm), nyní má sotva 49 kg, tedy váhový přírůstek jen necelá 2kg. Možná i proto tělo miminko nezvládá.
Komplikace navíc díky RH- u mé dcery, otec malé má RH+, tedy pravděpodobně krevní nekompatibilita, dr. to řeší injekcemi od 28t., které mají zamezit tvorbě protilátek proti miminku.
Pokud se porod spustí nyní - miminko půjde ven císařem nebo dceru nechají odrodit normálně?
A jaké jsou předpoklady pro miminko narozené ve 32.týdnu?
Máte někdo podobnou zkušenost?

Dobrý den rodila jsem 30+4 váha 1250 gr kvůli špatné funkci pupečníkové šňůry, šla jsem císařem, malý musel ven hned. Byl v inkubátoru, od začátku měl moje mliko naštěstí kojim hodo teď bude mít rok. V tomto týdnu už většinou není problém, malý šel na normální postel asi po 3 týdnech a za necelá dva měsíce domů s váhou 2100 gr. Vše krásné dohání už chybí trochu a bude chodit sám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4260
29.3.16 14:27

To sa dopredu nikdy nedá povedať. Poznám aj naozaj hodne predčasne narodené, ktoré sú bez komplikácií a tiež také, ktoré sú narodené skoro v temíne a komplikácie veľké. A ako sa stavia k tomu dr.? Má dcéra predpísaný klidový režim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
29.3.16 14:33

To vám tu bohužel nikdo neřekne, může to mít různý vývoj. Miminko mi přijde vzhledem k týdnu dost malinké :think: Není tam ještě jiný problém??
Moje dcera je narozená 33tt a měla 2400gr. Plíce měla dozrálé i bez léků na dozrání, ale to je strašně individuální a záleží na porodnici kde leží, někdě nepodávají kortikoidy už od toho 32tt jinde ano.
Já jsem byla též -0 Rh a manžel + A, dcera má plusko po něm, v těhotenství se protilátky nevytvářeli, tak mě nepíchali, jen po odběru plodovky a pak po porodu. Dcera měla po narození problém s těžkou žloutenkou, musela být 9 dní na fototerapii, svítili jí celých 24 hod. Pak jí to s inkubátoru museli sundat, tu lampu, protože dosáhla max. hodin možného záření. Stále jí hrozila výměna krve, ale naštěstí to dopadlo dobře.
Držím palce, aby bylo miminko v pořádku, je podle mě hodně drobonké, ale to ještě nemusí znamenat, že nebude silný bojovník. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
29.3.16 14:35

@Ela515 Půldruhého kila je už váha, se kterou sice budou mít dost práce v porodnici a nějaký čas pobyde v inkubátoru, ale nebála bych se. Já rodila 35+6, míry 2550g/46cm, mimčo zdravé bez nutnosti zásahu.
Vzhledem k „mírám“ dcery tak jako tak nelze očekávat tříapůlkilového prcka :mrgreen: Držím pěsti na hladký nekomplikovaný průběh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ela515
29.3.16 14:49

@alisekR Ali, v těhotenství se protilátky mohou tvořit, nejvíc předčasných porodů u matek RH- je právě kvůli tvorbě protilátek.
Na českém webu toho k tomuto tématu moc nenajdeš, ale na webech v angličtině je toho mnohem víc a mnohem alarmující fakta. A tam jednoznačně píšou, že k průsaku může dojít kdykoliv v průběhu těhotenství, stačí menší tlak a tělo se začne hned bránit. Venku těm látkám říkají antibodies.

@alisekR Jiný problém není. Ale ani já neměla žádné z mých dětí tříkilové, ikdyž byly narozeni v termínu. Dcera sama vážila sama 2,8kg ve 40. týdnu, její partner při narození jen 2,5 kg. Takže i jejich společné miminko žádný obr nemůže být.
Já si pamatuji, když jsem v 35. týdnu byla se synem na utz, že mi dr. říkal váhový odhad 1,8 kg a tvrdil, že je fakt maličkej. Ve 40. týdnu pak měl po narození naprostou stejnou váhu jako jeho starší sestra = 2,8 kg. Takže si myslím, že hmotnost 1,4 kg ve 32t je tak nějak normální.
Jinak plodovky je dostatek, placenta funguje, jak má.. jen malé se tam prostě už nelíbí a chce ven.

• Citovat
  • Upravit
5748
29.3.16 15:00
@Ela515 píše:
@alisekR Ali, v těhotenství se protilátky mohou tvořit, nejvíc předčasných porodů u matek RH- je právě kvůli tvorbě protilátek.
Na českém webu toho k tomuto tématu moc nenajdeš, ale na webech v angličtině je toho mnohem víc a mnohem alarmující fakta. A tam jednoznačně píšou, že k průsaku může dojít kdykoliv v průběhu těhotenství, stačí menší tlak a tělo se začne hned bránit. Venku těm látkám říkají antibodies.@alisekR Jiný problém není. Ale ani já neměla žádné z mých dětí tříkilové, ikdyž byly narozeni v termínu. Dcera sama vážila sama 2,8kg ve 40. týdnu, její partner při narození jen 2,5 kg. Takže i jejich společné miminko žádný obr nemůže být.
Já si pamatuji, když jsem v 35. týdnu byla se synem na utz, že mi dr. říkal váhový odhad 1,8 kg a tvrdil, že je fakt maličkej. Měl pak po narození naprostou stejnou váhu jako jeho starší sestra = 2,8 kg. Takže si myslím, že hmotnost 1,4 kg ve 32t je tak nějak normální.
Jinak plodovky je dostatek, placenta funguje, jak má.. jen malé se tam prostě už nelíbí a chce ven.

@Ela515 Určitě to nezpochybňuji, že se mohou tvořit protilátky, to jistě. :nevim: Já jsem to tak prostě neměla, ale tam je to možná dáno tím, že mám poruchu humorální imunity a tak moje tělo nebere nic jako hrozbu a problém :mrgreen:
Takže ani nepoznalo, že mám zánět v porodních cestách, bohužel to nepoznali ani doktoři a na to apeluju, pro dítě není největší nebezpečí se narodit předčasně, ale narodit se s infekcí…já jí měla a proto mi praskla plodová voda a měla jsem obrovské štěstí, že praskla a odtekla a tak jsem jela rodit a tím jela do jiné nemocnice, než ze které mě 10 dní před tím propustili s tím, že tam problém není a to co ze mě teče, určitě plodovka být nemůže! To zachránilo mému dítěti život, ona tu totiž zázrakem tu infekci nechytila, měl jen šíleně hnisavé oči, to ano, ale jinak díky bohu nic. :lol:
O tom Rh faktoru jsem si to myslela svým laickým pohledem, že to tak bude. U druhého se mi zas začal otevírat a mizet čípek už od 26tt, nakonec jsem to dotáhla k 38tt a tam pak radši už porod vyvolali doktoři sami, protože měli strach z komplikací a syn byl malinkej neměl ani tři kila a stejně posledních 14 dní stál na váze, prostě se mu u mě nadařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ela515
29.3.16 15:13

@alisekR
Ali a rodila jsi císařem nebo normálně?
Ty infekce jsou skutečně největším rizikem, toho se upřímně bojím, že něco může být, aniž o tom víme. Ono stačí i skrytá infekce močových cest, prostě se jen o ní nemusí vědět.

Čípek dcera už vlastně nemá, prý zarovnaný s dělohou a otevřená na 3,5cm. Ale nejsou kontrakce, vše je opravdu způsobeno jen tím, že malá je tak extremně dole a tlačí na porodní cesty. Tlak na konečník prý je velký a třísle bolí nonstop.

• Citovat
  • Upravit
34
29.3.16 18:43

Dopredu se opravdu neda rict, jaka bude prognoza, presne jak rika basha. ja jsem rodila ve 25tt 700g miminko a bohuzel to nakonec po mesicnim trapeni dopadlo velmi spatne. ale v porodnici se mnou byly holky, ktere mely miminka v poradku (vlastne vsechny krome me). jedna rodila ve 28tt 980g miminko a druha kolem 32tt mimco, ktere melo pres 2 kila. ted je to vestba z kristalove koule. nicmene cim dyl vydrzi v deloze tim lip.
jinak ja jsem rodila prirozene (i kdyz byl maly koncem panevnim) a cisare by mi neudelali, protoze delozni stena byla jeste moc tlusta.
a dceru uz maji pod dohledem v porodnici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
29.3.16 20:24

@Ela515 Přirozeně, zpráva o infekci přišla chvíli po porodu, ono to pak vzalo velkej fofr, jak odtekla všechna voda a oni mi ještě dali nějakou injekci a pak kapačku, tak to byl fofr. Kdyby se o infekci vědělo, asi by šla císařem. Ale ty stěry nebyly hotové hned. Právě, že většina těch infekcích je skrytých a tak se na ně přijde pozdě a nebo až při komplikacích.
Já věřím, že to u vás dopadne moc dobře, pokuj je dcera v nemocnici, tak tam si jí hlídají, pokud je otevřená na 3,5 cm, tak si myslím, že pokud se jim něco nebude zdát, tak nasadí antibiotika v infuzi. Miminko tam zřejmě drží jen plodový vak, asi je dost pevný, tak to snad doleží, co nejdál.
Mě držel takhle vak druhé miminko, měsíc jsem ležela, protože čípek byl 0,5 a 1 cm otevřen, ležením jsem ho natáhle na 4,5cm. Pak jsem se dostala přes 33tt, který doktorka brala jako kritický, kvůli prvnímu porodu v 33tt…a tak jsem pak už přes Vánoce ubrala odpočinek a ouha, šla jsem 2. ledna na kontrolu a čípek 0cm, prostupný volně pro prst, a s tím jsem chodila až do 29. ledna, když jsem porodila po vyvolaném porodu. Paradoxně to šlo vyvolat špatně, nemohli v porodnici pochopit, na čom tam ten kluk drží, když tam nic není :mrgreen: Vyzkoušeli na mě kde co :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
29.3.16 20:29
@Delis píše:
Dopredu se opravdu neda rict, jaka bude prognoza, presne jak rika basha. ja jsem rodila ve 25tt 700g miminko a bohuzel to nakonec po mesicnim trapeni dopadlo velmi spatne. ale v porodnici se mnou byly holky, ktere mely miminka v poradku (vlastne vsechny krome me). jedna rodila ve 28tt 980g miminko a druha kolem 32tt mimco, ktere melo pres 2 kila. ted je to vestba z kristalove koule. nicmene cim dyl vydrzi v deloze tim lip.
jinak ja jsem rodila prirozene (i kdyz byl maly koncem panevnim) a cisare by mi neudelali, protoze delozni stena byla jeste moc tlusta.
a dceru uz maji pod dohledem v porodnici?

8o To koukám, že jsi rodila přirozeně, mě řekli, že můžu rodit přirozeně, protože je malá dost velká a silná a tak není křehká, aby jí porod neublížil, mám za to, že pod nějakou váhu, rodili vše předčasné císařem. Pak na neonatologii, která praskala ve švech, nás bylo pár, co jsme nemohly sedět při jídle bez kruhu, kvůli šití hráze. Všechny měly jizvy po císaři. My tam byly za strašné exotky.
Je mi moc líto, že tvoje obrovská snaha skončila špatně, přeji hodně sil. To je vždycky pro mě moc smutné, když se příchod na svět, něčeho tak čistého a bezbranného nepovede… :hug: :hug: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama