Zkušenosti po obřízce ve 2,5letech

17.11.15 09:59

zkušenosti po obřízce ve 2,5letech

Maminky, jdem s 2,5 letým synem na celkovou obřízku. Bohužel nám prý vyčkávání nepomůže a čím dřív to bude kluk absolovovat tím pro něj prý lépe. Můžu se zeptat tedy na zkušenosti hned po operaci a následné dny? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5753
17.11.15 10:23

Doufám, že ze zdravotních důvodů. Jinak si myslím, že o tomhle by si měl rozhodnout v dospělosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 10:30

Samozřejmě, co bych za to dala, kdyby jsme tam nemuseli jít.-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
17.11.15 11:04

@janca2002 Nemám bohužel radu, ale chtěla bch se zeptat jaký je důvod pro to aby vás tam hnali? Mému synovi jsou 2 roky, nejde mu stáhnout vůbec jen dírku na čůrání má volnou pěkně. Jenže kolem žaludu se mu ukládá už docela dost mázku. A mám strach že nás to bude čekat taky. Šulinek ho ale nebolí a vůbec si nestěžuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 11:40

@Ivčis Měli jsme jen malinkatou dírku na čůrání, takybez problémů…ale přetáhnout nešlo. Pak jsme vyfásli mastičku kortikoidovou a stáhli jsme malinký kousek, ale i tak sem měla naději, jenže sme přestali mazat a byli sme zase na začátku.-(Po kontrolách nám bylo řečeno, že jsme jasný adepti na obřízku, že to nestáhnem. Ve zprávě také napsáno fimoza s viditelným jizevnatým prstencem. Všude sem možně hledala a doufala, že budem patřit mezi ty, co vyčkají a bude fajn, ale bohužel nejsme asi vyvolení. Doktoři oba řekli, že mi nee.-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
17.11.15 11:57
@janca2002 píše:
@Ivčis Měli jsme jen malinkatou dírku na čůrání, takybez problémů…ale přetáhnout nešlo. Pak jsme vyfásli mastičku kortikoidovou a stáhli jsme malinký kousek, ale i tak sem měla naději, jenže sme přestali mazat a byli sme zase na začátku.-(Po kontrolách nám bylo řečeno, že jsme jasný adepti na obřízku, že to nestáhnem. Ve zprávě také napsáno fimoza s viditelným jizevnatým prstencem. Všude sem možně hledala a doufala, že budem patřit mezi ty, co vyčkají a bude fajn, ale bohužel nejsme asi vyvolení. Doktoři oba řekli, že mi nee.-(

To budou delat obrizku vam obema? :think:

Jinak k tematu: Pritele je rovez obrezany, zakrok podstoupil jako dite ze zdravotnich duvodu. Ted nema nejmensi problem. Vim, ze tu operuje protiobrizkova sekta, a kdyz jsem mu dane prispevky cetla, tak se nevyslovne bavil. :D Trauma pry neutrpel, v sexualnim zivote vsechno funguje na jednicku. Operaci samotnou uz si pry ale nevybavuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
17.11.15 16:23

Ja teda zkusenost nemam, ale timto nas taky desili, myslim, ze ve 2 letech. rekla jsem ne, klukovi postupne vysvetlila co a jak, a ted mu to jde primerene k veku…i dr je spokojena, tak nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
18.11.15 20:32
@Susieanne píše:
To budou delat obrizku vam obema? :think:Jinak k tematu: Pritele je rovez obrezany, zakrok podstoupil jako dite ze zdravotnich duvodu. Ted nema nejmensi problem. Vim, ze tu operuje protiobrizkova sekta, a kdyz jsem mu dane prispevky cetla, tak se nevyslovne bavil. :D Trauma pry neutrpel, v sexualnim zivote vsechno funguje na jednicku. Operaci samotnou uz si pry ale nevybavuje.

Nejedná se o žádnou sektu. S případy, kdy obřízka někomu zničila sexuální život jsem se setkal teprve před rokem a půl. Vrhl jsem se do důkladného studia problematiky a dnes znám fůru lidí postižených obřízkou. Ono je to jen asi 10%, ostatní s tím vůbec žádné problémy nemají.

Postoj tvého přítele znám jak ze staré diskuze www.lide.cz (škoda, že je ta stará diskuze zničená, tak i z www.netdoktor.at. Vím, jak se lidé jako je tvůj přítel dovedou chovat k těm co jsou obřízkou poškození a mají kvůli ní opravdu velké problémy neskutečně hnusně. Z příspěvků lidí, jako je tvůj přítel mi bylo opravdu na zvracení. Právě kvůli tomu jsem se dal před rokem na tuto osvětářskou cestu.

V ČR už nejsem sám, toto nejsou mé stránky: www.predkozkapenisu.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
18.11.15 20:38
@janca2002 píše:
@Ivčis Měli jsme jen malinkatou dírku na čůrání, takybez problémů…ale přetáhnout nešlo. Pak jsme vyfásli mastičku kortikoidovou a stáhli jsme malinký kousek, ale i tak sem měla naději, jenže sme přestali mazat a byli sme zase na začátku.-(Po kontrolách nám bylo řečeno, že jsme jasný adepti na obřízku, že to nestáhnem. Ve zprávě také napsáno fimoza s viditelným jizevnatým prstencem. Všude sem možně hledala a doufala, že budem patřit mezi ty, co vyčkají a bude fajn, ale bohužel nejsme asi vyvolení. Doktoři oba řekli, že mi nee.-(

Za prvé, aby se skutečně jednalo o jizevnatou fimózu. Ono je potřeba vyzkoušet i doktory odjinud. Nejhorší je, že tato jizevnatá fimóza vzniká ze zbytečného předčasného přetahování. Pokud je tomu tak, tak potíže vašeho syna jsou iatrogenní, tj. zaviněné lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
19.11.15 07:21
@Susieanne píše:
To budou delat obrizku vam obema? :think:Jinak k tematu: Pritele je rovez obrezany, zakrok podstoupil jako dite ze zdravotnich duvodu. Ted nema nejmensi problem. Vim, ze tu operuje protiobrizkova sekta, a kdyz jsem mu dane prispevky cetla, tak se nevyslovne bavil. :D Trauma pry neutrpel, v sexualnim zivote vsechno funguje na jednicku. Operaci samotnou uz si pry ale nevybavuje.

Jenom by mne zajímalo, jak jsi to svému příteli dala číst, když je Němec. Já dělám v Německu už téměř 20 let. Spisovalel Mario Lichtenheldt, narozený v tehdejší NDR, který byl obřezán z údajných zdravotních důvodů, když mu byly čtyři roky a je přesvědčen že zcela nesmyslně a zbytečně, píše: „Zákeřnost obřízky je v tom, že její účinky na budoucí sexuální život jsou dopředu nevyzpytatelné.“ Za komunistické éry se v tehdejší NDR na rozdíl od ČSSR prováděly tyto zásahy poměrně hodně a on je přesvědčen, že je toho obětí.
Jsem účastníkem německého fóra postižených obřízkou: www.beschneidungsforum.de, takže o tom něco vím. Bez zázemí od takto postižených lidí bych svou osvětu dělat nedokázal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
22.11.15 00:27
@Ivčis píše:
@janca2002 Nemám bohužel radu, ale chtěla bch se zeptat jaký je důvod pro to aby vás tam hnali? Mému synovi jsou 2 roky, nejde mu stáhnout vůbec jen dírku na čůrání má volnou pěkně. Jenže kolem žaludu se mu ukládá už docela dost mázku. A mám strach že nás to bude čekat taky. Šulinek ho ale nebolí a vůbec si nestěžuje…

Nevidím žádný důvod, proč by vás měla čekat obřízka. Ten mázek je normální, až se mu bude rozpouštět synechie a uvolňovat konglutinace, tak se mu budou tvořit takové perličkové kuličky.

http://www.mudrnoragregorova.cz/predkoz.pdf

Ani u syna janci2002 není zmrzačující amputace předkožky, čemuž se eufémisticky říká obřízka nutná. Dá se to řešit plastickou operací s úplným zachováním předkožky. Ovšem, až v pozdějším věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
24.11.15 01:25

@Ivčis:

Jenom jsem musel upravit ten link, původně jsem ho tam napsal špatně a proto to nefungovalo. Hlavní je, že se tam píše, že když už musí nějaká operace být, že se to dá řešit bez zmrzačující amputace předkožky, což každý rozumný doktor tak udělá. Ten primář od Janči je zvláštní případ. Zjistil jsem, že byl na třech stážích v USA a proto má asi tendenci vše řešit rovnou úplnou obřízkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
24.11.15 13:04

@gin 124 Děkuji moc za cenné informace, budu se tedy (kdyby situace nastala) bránit ;). Nic takového bych rozhodně synovi neudělala jen proto že by si chtěl nějaký doktor usnadnit práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
11.12.15 14:09
@gin 124
@gin 124 píše:
Nejedná se o žádnou sektu. S případy, kdy obřízka někomu zničila sexuální život jsem se setkal teprve před rokem a půl. Vrhl jsem se do důkladného studia problematiky a dnes znám fůru lidí postižených obřízkou. Ono je to jen asi 10%, ostatní s tím vůbec žádné problémy nemají.

Postoj tvého přítele znám jak ze staré diskuze www.lide.cz (škoda, že je ta stará diskuze zničená, tak i z www.netdoktor.at. Vím, jak se lidé jako je tvůj přítel dovedou chovat k těm co jsou obřízkou poškození a mají kvůli ní opravdu velké problémy neskutečně hnusně. Z příspěvků lidí, jako je tvůj přítel mi bylo opravdu na zvracení. Právě kvůli tomu jsem se dal před rokem na tuto osvětářskou cestu.

V ČR už nejsem sám, toto nejsou mé stránky: www.predkozkapenisu.cz
Tu sektu, prosím, brát s nadsázkou, pokud to z mého příspěvku nevyplývá dosti jasně. Dále si vyprošuji zanechat titulování :„lidé jako tvůj přítel“. Jednak nikdy žádný příspěvek nenapsal, nepublikoval, ani se k němu veřejně nevyjádřil, a nechápu, z čeho vyplývá, že zrovna jeho neexistující příspěvky jsou na zvracení. Házení do jednoho pytle, to by ti šlo.
@gin 124 píše:
Jenom by mne zajímalo, jak jsi to svému příteli dala číst, když je Němec. Já dělám v Německu už téměř 20 let. Spisovalel Mario Lichtenheldt, narozený v tehdejší NDR, který byl obřezán z údajných zdravotních důvodů, když mu byly čtyři roky a je přesvědčen že zcela nesmyslně a zbytečně, píše: „Zákeřnost obřízky je v tom, že její účinky na budoucí sexuální život jsou dopředu nevyzpytatelné.“ Za komunistické éry se v tehdejší NDR na rozdíl od ČSSR prováděly tyto zásahy poměrně hodně a on je přesvědčen, že je toho obětí.
Jsem účastníkem německého fóra postižených obřízkou: www.beschneidungsforum.de, takže o tom něco vím. Bez zázemí od takto postižených lidí bych svou osvětu dělat nedokázal.

V mém příspěvku stojí, že jsem je svému příteli četla. Díky perfektní znalosti německého jazyka nemám problém český jazyk překládat, resp. tlumočit do němčiny. Ach ano, neporozumění textu a falešná interpretace, stejně jako agresivní osobní výpady proti lidem jiného názoru, to jsou časté zbraně demagogů.

Samozřejmě netvrdím, že neexistují lidé, kteří po obřízce mohou mít problémy. Nicméně tento problém se zbytečně démonizuje, stačí se do tématu začíst a provádět rešerše, jako jsem to udělala já a vytvořit si vlastní názor, který zdejší „sekta“ má problém akceptovat. Hezký den všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
11.12.15 15:37

xxx

zase mi tu naskočil příspěvek, kde jsem nic nenapsal. Zobrazil se jenom odkaz, takže vše napíšu v příštím příspěvku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama