Zkušenosti porodnice Neratovice, Apolinář

48
16.5.21 20:34

Zkušenosti porodnice Neratovice , Apolinář

Dobrý den, napsali by ste mi prosím své zkušenosti z těchto porodnic? Popřípadě kolik ste platili např za nadstandard a zda se to vyplatilo? Jaké Vám dovolili polohy při porodu? Někde se často píše něco a v praxi to vůbec neužívají. Nechali Vám miminko po porodu když bylo vše bez komplikací? Předem moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
162
16.5.21 20:45

Já byla u Apolináře ale na císaři, můžu tedy říct jen to že jsem se tam cítila hodně dobře, nesetkala jsem se tam s jediným nepříjemným člověkem…Nadstandard jsem neměla ale po prvním císaři ve Vinohradský mi přišlo nadstandardní úplně všechno :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
16.5.21 21:10

@KittyKatty děkuji mockrát za radu!😊 mohu se zeptat za jak dlouho Vás pustili domů? A jaký mají přístup k nechání matky s dítětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
16.5.21 21:13

Apolinar, 9/19, PA u porodu super skvělá, žádné zásahy, na vše se ptala, co chci/nechci, vysvětlovala atd. Rodila jsem bez muze (chtěla jsem), takže byla PA celou dobu se mnou, podporovala mě. Nevýhoda jsou ty porodní boxy, opravdu to soukromí je malé, já ještě ležela hned na začátku té místnosti, takže všichni co chodili chodili okolo mě, to mi v tu chvíli zas až tak strašně nevadilo, ale vadilo mi, ze vedle mě ležela druhá rodicka a extrémně řvala a nenesla ten porod vůbec dobře a to mě dost znervoznovalo a nebylo mi to přijde.
Sestinedeli děsný, ležela jsem tam tři dny, z toho dva dny byl vikend, na cele oddělení 2 sestry přes den a 2 sestry na noc, nestihaly, byly evidentně unavený, naštvaný, proste to nefungovalo. V pondělí nastoupilo asi 12 sester 8o a to byl jiný frmol a i ta pece byla lepší, ale jako stejně žádná velká výhra.
Dcera se narodila s Apgar skóre 10/10/10, já bez poranění a stejně jsme byly na 6!!! hodin separovány, naprosto zbytečně, ale bohužel v tu dobu jsem neměla žádné informace, po porodu jsem se tomu proste neuměla postavit, bránit se. Říkala jsem, že nechci, aby mi ji brali, ale stejně ji odvezli…
Suma sumárum je to obří nemocnice, není tam žádné soukromí a hodně velká anonymita.
O poloze se se mnou nikdo nebavil, myslím, že asi žádnou jinou než normálně na lůžku v lehu/pololehu neumožní. Porodní přání jsem neměla, ale jak jsem psala, PA byla skvělá a porod byl fakt moc hezký :palec: ale malá byla za půl hodiny po příjezdu na světě, takže možná neměli jej prostor a čas na nějaký zásahy :nevim:
Nadstandard jsem nechtěla, myslím ze v tu dobu to bylo asi 1500 a myslím, ze je hodně nereálný ho dostat. Já byla na pokoji se zdravotní sestrou z fakultky a přišla ji to tam další sestra nabídnout, že jestli nemá zájem, když je to ta kolegyně, že se jim uvolnilo místo :roll:

V Nera rodila kamarádka, dítě měla u sebe hned po porodu nepřetržitě. Nadavala, ze měla zakázáno dat dítěti dudlík a prý se tam sestry moc nezajimaly o nic, s ničím nepomohly, neukazaly. Mela těžký a dlouhý porod, byla hodně vycerpana, bylo ji fyzicky špatně, omdlivala… nakonec musela přijet její mamka a být tam s ni na nadstandardu, aby ji s miminem pomohla :nevim: Porod jinak OK.

Já bych znovu k Apolinari (nejspíš!) nesla. Ale u mě v té době vyhrála hlavně kvalita pece o dítě, pokud by bylo něco v nepořádku. Novorozenecká JIP a kvalita v tyhle oblasti pro mě byla prioritou. Na základě zkušenosti bych další porodnici vybírala jinak, ale nevím, jestli by pak zas nevyhrala ta “jistota”, že kdyby něco bylo špatně, že jsme na tom nejlepším miste. Ono, když je to stav ohrožující život dítěte a musí ho z Nera převážet do Apolinare, tak je každá minuta drahá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
16.5.21 21:29

@PepiKo děkuji! Už jsem párkrát slyšela že v neratovicích to moc neřeší, ale bohužel sem se nikde nedozvěděla zda je poporodní péče o novorozence dobrá či ne. Apolinář vyhovuje jak komu, někdo právě říká že jsou doktoři arogantní a někteří že je vše v pořádku, akorát to soukromí je bohužel špatné a to že nenechají miminko. Moc děkuji za zkušenost, vážím si toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
16.5.21 21:39

Je třeba si uvědomit, že v Neratovicích není dětská jip, pokud stav miminka vyžaduje intenzivní péči, převáží se miminko na vyšší pracoviště. Neratovice jsou ideální pro přirozený porod, pokud jsi zdravá a těhotenství je naprosto fyziologické (a mnoho žen by dodalo ÷ pokud si zaplatíte svou vlastní porodní adistentku) V současné době v Neratovicích probíhají personální změny.

• Citovat
  • Nahlásit
162
17.5.21 02:06
@adusa12 píše:
@KittyKatty děkuji mockrát za radu!😊 mohu se zeptat za jak dlouho Vás pustili domů? A jaký mají přístup k nechání matky s dítětem?
Čtvrtej den jsem šla domu…
Malou mi k obličeji dali chviličku po tom co jí vytáhli, půjčily jsem jim předtím telefon aby mohli fotit, jedna sestřička fotila ještě i na svůj telefon a pak mi to posílala :D
Byla jsem ještě pak nějakou dobu na jipce a tam mi jí nosili často. Jinak co vím tak pokud mamky chtěly mimča mohly mít hned u sebe po normálním porodu…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nko
9
2.6.21 22:19

@Modrásek modrý mohu se zeptat, co znamenají personální změny? Chci tam rodit v srpnu, tak jestli to znamená něco nedobreho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
3.6.21 10:13

@Nko Rodila jsem v porodnici Neratovice začátkem května a moje kamarádka před týdnem a ani já a ani moje kamarádka žádné personální změny nezaznamenala…a pokud by nějaké byly, tak to chod porodnice nijak neovlivnil, normálně se tam rodí dál. I moje kamarádka byla naprosto spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat