Zkušenosti s 5-htp na úzkosti a panické ataky

361
8.7.21 19:57

Zkušenosti s 5-htp na úzkosti a panické ataky

Ahoj, hledám pomoc proti úzkostem a panickým atakám. Máte zkušenosti s 5-htp? Pomáhá? Případně prosím i jiné typy na úzkost a panickou ataku (vyjma AD). Možná ty psychické problémy budou souviset i s hormonální disbalancí a začínající perimenopauzou. Našla jsem ještě červený jetel, který by zřejmě také mohl pomoci. Za případné komentáře předem dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4100
8.7.21 21:06
@Hejkalka 7 píše:
Ahoj, hledám pomoc proti úzkostem a panickým atakám. Máte zkušenosti s 5-htp? Pomáhá? Případně prosím i jiné typy na úzkost a panickou ataku (vyjma AD). Možná ty psychické problémy budou souviset i s hormonální disbalancí a začínající perimenopauzou. Našla jsem ještě červený jetel, který by zřejmě také mohl pomoci. Za případné komentáře předem dekuji :)

Ahoj, doporučuji si přečíst tento článek v Medicína pro praxi o L-tryptofanu a 5-HTP: https://www.medicinapropraxi.cz/…18/01/09.pdf
Já s ním tedy nemám zkušenost, na panické ataky mi pomohla antidepresiva v kombinaci s kognitivně-behaviorální terapií. Píšeš, že AD nechceš, tak bych doporučila alespoň tu terapii. Jinak z přírodních doplňků jsem zkoušela Persen forte na spaní - nepomohl, kozlíkové kapky na zklidnění, taky nepomohly, Vitango (rozchodnice růžová) - taky nepomohla. Když nebereš AD, tak můžeš zkusit třezalku, pak ten kozlík, mučenku, chmel… Držím palce, ať je ti brzy lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
9.7.21 06:49

@Lollitka Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu