Zkušenosti s Bohemia Energy

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Mark7
Stálice 93 příspěvků 12.02.14 20:59
jerryx
Nováček 1 příspěvek 14.02.14 15:17
BE - Neoprávněné vyúčtování

V r. 2013 v srpnu jsem řádně výpovědí ukončil smlouvu s Bohemia energy a zaplatil konečné vyúčtování. Chybou účtárny v BE při párování záloh mě vyúčtovali penále 200 Kč za upomínku. Po telefonickém jednání vše správně spárovali a žádal jsem je o zrušení penalizace, která již neměla opodstatnění.
Letos v únoru jsem dostal dopis od vymáhací agentury na 1200 Kč, BE PRODALA tuto pohledávku inkasní agentuře aniž by se mnou komunikovali.
Smlouvu jsem s nimi ukončil pro obrovskou nespokojenost s cenami a jejich chováním. Jsou to HAJZLOVÉ a kdo můžete UTEČTE od nich co nejdříve. Pokud si přečtete jejich obchodní podmínky, zjistíte, že zákazník je jejich NEPŘÍTEL a jen DOJNÁ KRÁVA!!!

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 14.02.14 15:36

@jerryx Tak napište té vymáhací agentuře, že vymáhání je neoprávněné, že pohledávka neexistuje.

A buďte připraven se bránit, pokud by to dali k soudu 9přijímejte poštu, proti platebnímu rozkazu se budete bránit odporem do 15 dnů od doručení, na soudní obsílku se k soudu dostavte).

zuzik50
Nováček 4 příspěvky 05.03.14 12:41

Chtěla bych odstoupit od smlouvy s BEE, na netu jsem se dočetla, že důvodem je i změna všeobecných podmínek nebo ceny plynu, které neohlásí přímo na jméno e-mailem, poštou nebo sms. Je na to termín do 31.3.14, tak jen najít něco, na co je nachytám. :zed: :zed:

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 05.03.14 12:55
@zuzik50 píše:
Chtěla bych odstoupit od smlouvy s BEE, na netu jsem se dočetla, že důvodem je i změna všeobecných podmínek nebo ceny plynu, které neohlásí přímo na jméno e-mailem, poštou nebo sms. Je na to termín do 31.3.14, tak jen najít něco, na co je nachytám. :zed: :zed:

Zákonným důvodem může být změna obchodních podmínek nebo zdražení dodávky (tedy neregulovaných složek). V případě, že tyto změny adresně neoznámí a současně neinformuje o možnosti odstoupit, může spotřebitel odstoupit ve lhůtě 3 měsíců od účinnosti nových obchodních podmínek, resp. nového ceníku.

zuzik50
Nováček 4 příspěvky 05.03.14 13:00

Ano tak přesně jsem to taky četla, ale nejsem nikde schopná zjistit jestli letos zvýšili cenu plynu.

fullhouse
Nováček 3 příspěvky 07.03.14 14:47

Všichni jste jak navedení. Zadejte si do vyhledávače ČEZ, RWE, EON, apod. a všude vám napíšou, že jsou to podvodníci a že s nimi nechcou mít nic poslečnýho. To samé paltí i u Bohemia Energy. Nevím, já u BE jsem a na nic si nemůžu stěžovat. Možná chcete všechno levně nebo snad vám mají dát elektřinu zdarma?

zuzik50
Nováček 4 příspěvky 07.03.14 15:03

Nejsem jak navedená, ale mám s touto společností špatné zkušenosti. Jejich chování je dost hrůza. Vám nevadí, že si všechno dělají za Vašimi zády? Když jsem k nim přišla, byla smlouva na 2 roky a po uplynutí na dobu neurčitou, později jsem zjistila, že si podmínky potichu změnili a teď se smlouva prodlouží zase o 2 roky a nárok na ukončení jen, když dáte výpověď 3 měsíce před vypršením 2-leté lhůty. Jsou neochotní na jakoukoliv domluvu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.14 12:04
Hlavu Vzůru

Jsme s rodinou u BEE víc než 5 Let a za tu dobu nebyl jedinný problém :) chápu že v dnešní době má člověk strach, ale tato společnost je jedna z nejlepších!!! neberou si za elektriku jak ty K… z ČEZu, RWE, nebo E-ONu. tyto firmy jsou ty špatné, tyto firmy okrádají nás slušné občany a proč? protože jsou to dominanti hlavně ČEZ a RWE, pořád slyším z každé strany jak někdo někoho okrádá o miliony ročně ale když je šance těmto živlům utéct ze spárů aspoň částečně každý si zase stěžuje a to je pořád dokola… lidi chytněte se za srdce a přiznejte si jestli zůstat a platit za EL. a ZP. těm kteří nás už 9 let vykořisťují nebo těm kteří chcou tyto společnosti donutit k lepšímu chování vůči koncovému zákazníkovi k VÁM. Pojďte s tím něco udělat. Mějte se hezky a krásný zbytek dne :)

Edita27
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 08.03.14 12:58
@Anonymní píše:
Jsme s rodinou u BEE víc než 5 Let a za tu dobu nebyl jedinný problém :) chápu že v dnešní době má člověk strach, ale tato společnost je jedna z nejlepších!!! neberou si za elektriku jak ty K… z ČEZu, RWE, nebo E-ONu. tyto firmy jsou ty špatné, tyto firmy okrádají nás slušné občany a proč? protože jsou to dominanti hlavně ČEZ a RWE, pořád slyším z každé strany jak někdo někoho okrádá o miliony ročně ale když je šance těmto živlům utéct ze spárů aspoň částečně každý si zase stěžuje a to je pořád dokola… lidi chytněte se za srdce a přiznejte si jestli zůstat a platit za EL. a ZP. těm kteří nás už 9 let vykořisťují nebo těm kteří chcou tyto společnosti donutit k lepšímu chování vůči koncovému zákazníkovi k VÁM. Pojďte s tím něco udělat. Mějte se hezky a krásný zbytek dne :)

Nechápu anonymitu. Zavání mi to pracovníkem bohemie.

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 10.03.14 07:06
@Edita27 píše:
Nechápu anonymitu. Zavání mi to pracovníkem bohemie.

Asi má s BEE nějaké intimnosti. ;)

klamirek
Povídálka 21 příspěvků 10.03.14 07:48

Nemůže to pocházet od nikoho jiného než od placeného pochlebovače BEE.

BlackMoon
Stálice 70 příspěvků 25.03.14 20:22

Tak jsem dnes taky pěkně nalítla… :roll: Vůbec se nedivím, že ty stařečci to tak mají - já jsem mladá, při smyslech, nedůvěřivá… a přesto… Nějak jsem ztratila pozornost (ten chlap furt mlel a mlel a mlel) a navíc oni opravdu podávají nepravdivé informace.
No, nicméně okamžitě jsem volala jim, že smlouvu chci anulovat (myslím, že to bylo dost zbytečné). Ale jejich operátorka mi říkala, že mi budou ještě volat, aby se ujistili zda mají správné údaje a smlouvu opravdu chci - takže tu je možná?! bod, kdy to lze stopnout. Pak jsem okamžitě volala na Eon, nasypala si popel na hlavu - a evidentně jsem nebyla první - protože paní mi s ledovým klidem poradila následující:
http://www.eru.cz/…_article.php?… zde najít vzor jak napsat odstoupení od smlouvy a poslat DOPORUČENĚ - tady jsem vyčetla, že to jde i s dodejkou, takže super! Navíc mi řekla, že mi oni sami (Eoni) pošlou nějaký formulář, ve kterém já napíšu, že si nepřeji, aby mě odhlásili.
Takže - pro mě VELIKÁNSKÉ ponaučení a doufám, že to takto vyřídím bez následků.
Doporučuji v takovém případě opravdu hned jednat a nejlépe se svým stávajícím dodavatelem. Však oni sami nechtějí přijít o své ovečky, takže vám určitě budou nápomocní.

Co jen dodat - vůbec nechápu, že na to má někdo žaludek tohle dělat, a vůbec nechápu, jak je možné, že toto stát dovolí… :think:

Edita27
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 25.03.14 20:40

@BlackMoon Co je nejdůležitější jim poslat odstoupení od smlouvy písemně. Oni pak pošlou písemně že to berou.Na infolince říkají že to stačí takto po telefonuáale není to pravda a vy tím pádem nemáte nic v ruce. A máte pravdu na eonu mají určitě už zkušenost. Já jsem jedna z těch co jim také volala pro radu. Naštěstí jsem z toho vybruslila zavčas a bez následků. Ale máte pravdu BE jsou podvodníci a lháři. Na infolince lžou také a potom při monitorovaném hovoru stejně nic nenajdou co by směřvalo proti nim jako důkaz. To je zvláštní a velmi překvapivé když stížnosti zjištují a vyhodnocují jen BE. Můj táta byl u nich a ted tam drží jeho přeplatky neoprávněně víc jak půl roku a nemůžem se ničeho domoci. A vše jen proto že nám na infolince lhali.

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 25.03.14 21:00
@Edita27 píše:
@BlackMoon Co je nejdůležitější jim poslat odstoupení od smlouvy písemně.

Přesně tak. :pankac:

Stránka:  « Předchozí 1 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 184 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >