Reklama

Zkušenosti s čajem Maté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zelená7
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 28.08.18 12:56
Zkušenosti s čajem Maté

Ahoj holky, máte zkušenosti s čajem Maté? Údajně má dost kofeinu, ale přitom spoustu vitamínů a antioxidantů. Zajímalo by mne, jestli je opravdu tak účinný? Káva mi nezabírá a energetické nápoje pít nechci. Ale potřebuji něčím nakopnout. Kdo zkusil, prosím napište o účincích. Abych zbytečně neinvestovala. Musí se k tomu koupit nádobka z tykve a bambusové brčko. Z normálního hrnku se to pít nemá. Předem díky za info, snad se tu někdo najde. :kytka:

Reklama

Reakce:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 28.08.18 13:01

Ale, dá se to pít z čehokoliv, je to fuk. Zas se z něčeho dělá zbytečná věda. ;) Nasyp toho větší množství do konvičky, zalij vlažnou vodou a nechej nabobtnat, pak to zalij klasicky horkou vodou a nech pár minut louhovat, zceď klasicky přes sítko a máš to. Můžeš z toho pak udělat ještě další jeden nebo dva nálevy úplně bez problému.

Není to tedy čaj, jsou to lístky, případně i stonky, z jedné jihoamerické rostliny. Povzbuzující účinky to opravdu má, alespoň na mě zabírá lépe, než kafe.

Chuťově mi taky vyhovuje, případně si jej můžeš osladit, to tě pak nakopne ještě trochu lépe. Prodává se zelené i pražené, mně zelené chutná víc.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 28.08.18 13:08

Ještě, jestli potřebuješ probudit, tak je výborný Pu-erh. To už je druh čaje, hodně fermentovaný, prodává se buď ve světlé verzi (ta bývá dražší), nebo tmavé, mně třeba víc chutná i zabírá ten tmavý pu-erh, navíc má jednodušší přípravu a když ho necháš louhovat moc dlouho, tak je pořád dobrý, jen je to prostě víc pu-erh :D .
Má trochu neobvyklou chuť, takovou zemitější (ale zas ne zatuchlou, to už není kvalitní pu-erh).

eva.pass
Povídálka 45 příspěvků 1 inzerát 28.08.18 13:25

Já si ho dávala několikrát v čajovně s karamelem a je dost chutný.. ale vyloženě jsem po něm skoro pokaždé nemohla usnout 8o takže vážně nakopne

zelená7
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 28.08.18 15:30

@klamonožka Moc díky za info. Zkusím obojí. Zas mi nastane období, kdy se budu po nocích učit a kafe už na mě vůbec nepůsobí. Jako bych nic nevypila. Tak snad to bude pitelné a hlavně to fakt nakopne. :dance:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >