Zkušenosti s dlouhým protokolem

3954
30.6.15 20:49

Zkušenosti s dlouhým protokolem

Ahoj holky,
mám za sebou neúspěšné IVF (krátký protokol s antagonistou) a pro další pokus konec srpna/začátek září mi byl zvolen pro změnu dlouhý protokol (z luteální fáze) s agonisty. Zajímalo by mě, jaké s tímto protokolem máte praktické zkušenosti, a pokud jste zkoušely dlouhý i krátký, tak který z nich byl úspěšnější.

Čím jste při dlouhém protokolu stimulovaly a jak dlouho?
Kolikátý den byla OPU a kolik bylo získáno folikulů/oocytů/zralých oocytů?
Kolik bylo oplodněno a jakou metodou?
Kolik embryí zůstalo do 3/4/5 dne?
Kolik transferováno a který den?
Zůstali nějací nanuci na KET?
Výsledek? :)

Budu moc ráda, když se podělíte o zkušenosti, ať už pozitivní, nebo negativní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2871
30.6.15 20:53

Odpověď nemám, ale čeká mě teď úplně to samé, tak si taky ráda počkám na zkušenosti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
30.6.15 20:56

@Pajka89 Ahoj :) Jdeš taky na dlouhý? A je první, nebo už máš něco za sebou? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
30.6.15 20:57

Já měla dlouhý protokol od 1. DC (měla jsem před MS cystu, tak jsem nemohla začít už v předchozím cyklu). Měla jsem depotní injekci Zoladex (takže jsem nemusela každý den nic píchat - super), už si teda nepamatuju, za jak dlouho začla samotná stimulace - tak za 14 dní tuším. Stimulovala jsem Gonalem 225 jednotek, cca 9 dní taky si přesně nepamatuju. Vajíček odebráno 20, z toho 18 zralých - oplodnila se většina (ICSI), postupně jich pár odpadlo, dvě embrya vložená 4. den kultivace a 3 zamražená 4. a 5. den (nejvíc co jsem kdy měla, ale jinak ze všech pokusů to vždy vycházelo přibližně čtvrtina embryí schopných transferu z počtu odebraných vajíček). Mně osobně sedl mnohem víc než krátký, vajíček bylo více, OHSS nenastal :) Výsledek bylo těhotenství, které bohužel netrvalo dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48490
30.6.15 21:01

Kazdemu sedne neco jineho, u me osobne byl kratky dost katastrofa (bez transferu), z dlouhych jsem mivala vysledky (pocet folikulu, vajicek, tehotenstvi) vyrazne lepsi. Jinak to samozrejme kazdemu muze probihat jinak, a to i cyklus od cyklu, ale ja to kupodivu mivala stejne - vzdy 10 dni stimulace 200 IU (pozdeji 225 a naposledy dokonce 300, holt starnu), 11. den Pregnyl, 13. den OPU. S tim, ze stimulaci jsem zacinala 14-17 dni po zastavovacce pichnute ve druhe puli predchoziho cyklu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
30.6.15 21:03

@alenka84 To mě mrzí, že to nedopadlo :( Ale zas na druhou stranu je pozitivní, žes tak dobře reagovala a snesla tolik vajíček :) To bylo někdy nedávno? Půjdeš na další…?

Já jsem měla při krátkém s antagonistou jen 6 vajíček, 4 oplozeny, transfer jednoho 8 buněčného 3. den po OPU, další se nechaly kultivovat, ale bohužel nevydrželo ani jedno a ani to zavedené… MUDr mi tvrdí, že s dlouhým protokolem by to mělo být lepší. Ale četla jsem, že se dává spíše mladším, mě je 34, tak proto zjišťuju info, abych věděla, s čím můžu počítat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
30.6.15 21:03
@kat kat píše:
@alenka84 To mě mrzí, že to nedopadlo :( Ale zas na druhou stranu je pozitivní, žes tak dobře reagovala a snesla tolik vajíček :) To bylo někdy nedávno? Půjdeš na další…?Já jsem měla při krátkém s antagonistou jen 6 vajíček, 4 oplozeny, transfer jednoho 8 buněčného 3. den po OPU, další se nechaly kultivovat, ale bohužel nevydrželo ani jedno a ani to zavedené… MUDr mi tvrdí, že s dlouhým protokolem by to mělo být lepší. Ale četla jsem, že se dává spíše mladším, mě je 34, tak proto zjišťuju info, abych věděla, s čím můžu počítat…

na podzim, na další už nepůjdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
30.6.15 21:04

@ugluk takže za tebe dlouhý taky lepší než krátký? :) A výsledek..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
30.6.15 21:05

@kat kat a jestli je ti 34, tak budeš pořád v jakémkoliv CAR patřit mezi mladé :mrgreen: Já si vždycky v čekárně připadala až nepatřičně, je mi 30 a byla jsem tam zdaleka nejmladší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
@kat kat píše:
@alenka84 :,(
Život jde dál ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2871
30.6.15 21:06

@kat kat Jdu na taky na dlouhý :palec: Mám začít už tento pátek. Bojim se, bojim :) Nic za sebou nemám, je to moje první ivf. Manžel má tragickej spermiogram a u mě taky žádná velká sláva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
30.6.15 21:06

@alenka84 to jo :D Ale 30 a 34 už je taky celkem rozdíl… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
30.6.15 21:08

@alenka84 jasně, co naděláme… Ale není to fér :S Nechci se vyptávat…

@Pajka89 tfuj tfuj tfuj! Ať snášíš jak na velikonoce! :) U nás taky spermiogram zatracenej, vsadím se, že máme horší… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
30.6.15 21:10
@kat kat píše:
@alenka84 jasně, co naděláme… Ale není to fér :S Nechci se vyptávat…@Pajka89 tfuj tfuj tfuj! Ať snášíš jak na velikonoce! :) U nás taky spermiogram zatracenej, vsadím se, že máme horší… :oops:

Tak život není fér, to není nic nového :) Klidně se vyptávej, ale není k tomu moc co říct…na další pokusy nemáme ani náladu, ani peníze, navíc huntovat svoje tělo další dávkou hormonů už taky nehodlám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama