Zkušenosti s dráždivým miminkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kklarus
Kecalka 111 příspěvků 07.03.19 17:45
Zkušenosti s dráždivým miminkem

Ahoj holky, chci se zeptat na jakékoli vaše zkušenosti s dráždivým miminkem. V pondělí jsme byli na neurologii a a paní neuroložka nám řekla že naše dvouměsíční miminko je dráždivé, do budoucna to pro nás prý znamená možná ADHD, poruchy pozornosti, hysterka, nervák…prý je to pravděpodobně způsobené tím, že když se narodila museli ji rozdychavat a po 4 minutách se nadechla. Také nám naordinovala Vojtovo cviceni, takže z uplakaného neklidného miminka máme uřvané neklidné miminko…

Reakce:
MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 07.03.19 18:08

Nechápu, proč někteří lékaři mají potřebu takhle strašit maminky. Ten odhad možné budoucí „diagnózy“ bych vůbec nebrala vážně. Dráždivé miminko, taky jsem ho měla a syn je prostě náročná povaha. Vznětlivý, emotivní, horkokrevný, cholerik. Má ale i spoustu skvělých vlastností. Ad. Vojtovka, tu bych cvičila, to je dost důležitý kvůli motorickému vývoji. Bohužel dětem se to moc nelíbí, no. Ale asi by ses nechtěla celý život dívat, jak je tvé dítě nakřivo.

kklarus
Kecalka 111 příspěvků 07.03.19 18:20

@MartinaIrena tak samozřejmě cvičíme poctivě i přes její sílene protesty,hlavně když jí to pomůže.no odjížděla jsem od neuroložky s pláčem.drazdive miminko a ještě k tomu všechno špatně.nozicky zvedá nízko,špatně pase koníky,slabý úchop…a kolik je synovi? Taky ti tak plakal ? A zlepšilo se to v nějakém měsíci?

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 07.03.19 18:35

Já sama zkušenost nemám, ale dráždivá byla sestra - jestli to teda znamená, že prakticky pořád neutěšitelně brečí. Ségra ječela až úplně modrala. Vyrostla z ní normální, chytrá, hodná holka. Vzteklá je teda trochu furt ;) Obávám se, že rada moc není, musíš to nějak přežít, nebude to navždy…

Alyss1
Závislačka 3065 příspěvků 4 inzeráty 07.03.19 18:39

Take jsme meli drazdive miminko. Bojtovka ale vlastne pomohla. Krome te chvilky pri cviceni kdy brecel to pomohlo. Nejenom fyzicky. Vojtovka totiz pomaha mozku dozrat.

Na drazdive miminko je treba najit figle co pomahaji. A mozek co nejvice zklidnit - Metody dle Karpa, houpat sle lehce, netrast, nenechavst plakat…

To ze z drazdivych miminek muzou byt drazdive deti je pravda. Ale taky nemusi. Proste z toho vyrostou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 18:40

Taky jsem měla dráždivé miminko. Bylo to hodně náročné. Kdo nezažil, nepochopí. Dopadlo to ale dobře. Je z ní teď chytrá a šikovná holka. Mně tenkrát paní doktorka řekla, že chytré děti vnímají život kolem sebe jinak, citlivěji. Tahle obyčejná věta mi pomohla se lépe srovnat s tím, že nemám „normální“ miminko. Nosila jsem ji a mazlila, přijala takovou jaká je. Žádné nechat vybrecet. Ze začátku se hodně bála cizích dětí i dospělých. Pořád je trochu jiná, ale má zlaté srdíčko. Pro ostatní by se rozdala a všechnu péči vrací i s úroky. Mezi děti ve školce už taky zapadla. Taky nechápu to strašení budoucí diagnosou. Doktoři by měli být rodičům oporou a ne je deptat.

kklarus
Kecalka 111 příspěvků 07.03.19 18:46

A holky s tím pláčem,kdy přišlo aspoň trochu zlepšení?jinak vyplakavat v žádném případě případě nenecháváme,podle Karpa usínání večer a suprově to funguje,jen přes den ne no,to spí vždy jen tak 30 minut,delší spánek má jen v jedoucím kočárku,taky nám dost pomáhá hojdavak:blush:

MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 07.03.19 18:50
@kklarus píše:
@MartinaIrena tak samozřejmě cvičíme poctivě i přes její sílene protesty,hlavně když jí to pomůže.no odjížděla jsem od neuroložky s pláčem.drazdive miminko a ještě k tomu všechno špatně.nozicky zvedá nízko,špatně pase koníky,slabý úchop…a kolik je synovi? Taky ti tak plakal ? A zlepšilo se to v nějakém měsíci?

Bude mu osm. To víš, že se to zlepší. U nás po ukončení 4. měsíce, kdy si konečně začal kopat nohama a zmizely ty šílený koliky, co měl celou dobu předtím. Pak to docela šlo až do obávaného období vzdoru, který mám občas pocit, ze trva dodnes. :mrgreen: Ne, vážně, neboj a vydrž, bude líp. Jo PS ja taky narazila na blbou neuroložku, taková protivná stará bába. Pokud by se ti něco nezdálo, klidně zkus jiné neuro pracoviště

Aries6
Generální žvanilka 22171 příspěvků 3 inzeráty 07.03.19 19:01

@kklarus zkusit šátek, zavazovat ruce na spaní, hodně u maminky - v noci do postele.

kompendium
Stálice 69 příspěvků 07.03.19 19:03

Nám pomohlo nosenie v šatke a nositku. Zlepšilo sa to, keď sa dcérka naučila liezť a teraz v 11 mesiacoch už sa dokáže krásne zabaviť sama, place fakt minimálne a zaspí v postieľke bez uspavania. Naozaj to nutne neznamená diagnózu ADHD, je zbytočne sa stresovat dopredu.

kklarus
Kecalka 111 příspěvků 07.03.19 19:30

Tak vám moc děkuji za aspoň trochu pozitivní zprávy a vaše zkušenosti.

Váš příspěvek
Reklama