Zkušenosti s fabrikou?

Anonymní
13.2.21 22:21

Zkušenosti s fabrikou?

Zdravím, jdu sem požádat o nějaké rady a názory, tak budu moc vděčná za každou odpověď. V září jsem nastoupila do své první práce - obor, který jsem vystudovala, škola i praxe mě moc bavily, byla jsem celé ty roky přesvědčená o tom, že tohle je to, co chci, že tohle je prostě moje místo, že tohle je moje “životní poslání” - byla jsem přesvědčená o tom, že tuhle práci zbožňuju a chci jí dělat do konce života. No, všechno se obrátilo vzhůru nohami. Jak jsem řekla, v září jsem nastoupila na plný úvazek do jedné firmy, začátky byly těžké, když jsem si zvykala na kolektiv a celkově na práci “naostro”, ale tak nějak se mi to furt líbilo - ale teď jsem tady. Jsem v téhle firmě skoro půl roku a nenávidím to. Kolektiv se nikdy nezlepšil, furt je to tak hrozné jako na začátku, jsem jen otloukánek, práce mě už vůbec nebaví, naopak mě nesmírně psychicky ničí. Všechno si to nosím domů, skoro nespím, deprese ze které se snažím už několik let vyléčit se kvůli téhle práci zhoršuje. Chodím tam s nechutí, mám chuť brečet a řvát při pomyšlení, že na tom místě budu zase celých dvanáct hodin. Mám teď skoro pořád dny, kdy nechci s nikým mluvit, nechci aby na mě nikdo mluvil, chci být sama - což nejde, protože v mé práci musím dvanáct hodin v kuse perfektně a vstřícně komunikovat s lidmi. Tak moc mě to ničí. :oops: Nevím co se to se mnou děje, najednou už to není ta vysněná práce, ale očistec, který nikdy nekončí. Asi jsem nakonec zjistila, že jsem se v tomhle oboru spletla. :oops:
Takže k věci, po měsících uvažování (kdy jsem si pořád říkala že se to zlepší, že to přečkám..) jsem se rozhodla, že co nejdřív podám výpověď - a s tím přichází další dilema v podobě nové práce. Rozhodla jsem se pro nejlehčí možnost - fabriku. Místo, kde si prý člověk dělá svoje a když nechce, tak s nikým nemusí mluvit. Prostě si hledí svého. Představa těžké a manuální práce mi nevadí, dovolím si říct že jsem hodně pracovitý člověk. Líbí se mi, že si tuhle práci nemůžu nosit domů, monotónnost mi asi taky nevadí, tak mě ve fabrice asi nebude mít co deptat nebo psychicky ničit - alespoň určitě ne v takové míře, jako v mé stávající práci. Navíc ve fabrice budu mít minimálně o pět tisíc víc.
Moje otázka je: Jaké jsou vaše zkušenosti s fabrikou a jaká je podle Vás ta nejlepší? Jsou prý fabriky, kde si člověk dvanáct hodin nesedne, nenají, pít se nesmí a chodit na záchod taky ne, do toho mi známá vyprávěla o fabrice, kde se ženské, které mají své dny musí navléct do červeného pláště nebo dostanou rudý náramek, aby mohly na záchod - to se mi zdá hrozné. :oops: Taky jsou prý fabriky, kde je pohoda, člověk se klidně posadí i dojde na záchod. Nejlépe bych si měla vybrat mezi Anexia, Procter&Gamble, Valeo a Manpower - máte něco, co mi říct?
Děkuju. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1578
13.2.21 22:28

Dělám v české fabrice, kde se v klidu najím a dojdu si v klidu na záchod. Ve dvě odpoledne mám padla a víkendy a svátky volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
13.2.21 22:31

Opravdu je to firma od firmy ;) zatím všude kde jsem dělal to šlo přežít.
Navíc máš zkušební dobu. Tam si to můžeš rozmyslet. Nedej hlavně na sliby že po zkušební době se to zlepší. ;)
A koukni na atmoskop a podobné weby kde je hodnoceni tvých vybraných firem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19399
13.2.21 22:32

Ve většině fabrik se jedou tři směny, uvaž, jestli by jsi to byla ochotná a schopná vydržet - není to pro každého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
13.2.21 22:50

Asi to bude firma od firmy. Já pracuji v jedné menší české fabrice a jsem spokojená. Na záchod můžu kdykoliv, jestli mám své dny nikoho nezajímá :D ( s těmi náramky nebo plášti je snad vtip ne?), normálně půl hodina pauza na jídlo. Ale zas, že bych nemusela s nikým mluvit to teda taky ne. Výroba na sebe navazuje takže se musí komunikovat, minimálně s kontrolou kvality nebo mistrem. A nervy mívám občas taky. Všude se najdou s prominutím krávy a volové. Ale domů si nic netahám, oddělám si svoje a jdu domů s čistou hlavou. A jak už někdo psal, máš dvouměsíční zkušební dobu, kdy můžeš kdykoliv odejít. Horší než v tvé stávající práci to snad nebude :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5302
13.2.21 23:12

Amazon je dobrej. V době předvánoční špičky je tam sice hodně práce, ale jinak pohoda a dobrý plat. Nikdo si tě nevšímá. Uděláš si svoje a jdeš domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
13.2.21 23:23

Záleží kam chceš jít, ono u pásu, který by měl běžet je těžké odejít. Já dělám u CNC strojů, sednout si můžu, na wc, hodina přestávka, ale je to nepřetržitý provoz, 14-15, výjimečně 16 směn v měsíci. U mzdy záleží na počtu směn a hlavní jsou tam příplatky za nepřetržitý provoz cca 26-30 čistého. Tady když nechceš s nikým mluvit nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
13.2.21 23:53

Dělala jsem ve fabrice na 3 směny přes 7 let, snad už nikdy víc. Vysoké normy, nucené přesčasy, zmatky, takže i nervy, neúcta k zaměstnancům, a k tomu celkem mizerné peníze..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8411
14.2.21 00:50

Jaký obor si vystudovala? Jakou práci děláš? Vzhledem k tomu, že škola i praxe tě bavily, tak bych ten obor nechodila jen tak za hlavu. Ale nastoupila bych do jiné firmy. Je škoda po škole ztratit praxi.
Fabrika - těžko někdo poradí konkrétní, když nevíme z kterého kraje si. A vždy jen zlomek lidi tady bude mít zkušenost s tou danou fabrikou. Záleží jakou máš povahu. Kolektiv může být různý. Můžeš natrefit na špatnýho mistra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 08:21

Pracovala jsem ve fabrice, která nebyla zdaleka tak hrozná, jak popisuješ, ale všude okolo ty hrozné byly.
A přesto je to zničený život. Kolektiv je většinou složený z lidí, kteří jsou jako zvířátka( v době krize to tak nebývalo, ale teď jo), dost se to bude střídat, najdou se tam lidé, kteří jsou závislí na lecčem (počinaje od alkoholu a marihuany, sem tam pervitin-ti tam pochopitelně dlouho nevydrží). Takže zodpovědný člověk, který chce dělat svoji práci, je tam spíš k smíchu.
Normy jsou většinou nedosažitelné, protože jsou stavěné na to, že stroj jede ideálně a ty musíš dělat spoustu víceprací. A to mluvím jako jedna z těch nejrychleších. Byly tam na brigádě ženy, které jsou zvyklé makat tvrdě(pečovatelky) a rozbrečely se a to se jim pomáhalo.
Zodpovědnost máš úplně za všechno, to domění spousty lidí, že dělník si to oddělá a s čistou hlavou jde domů. V životě jsem odnikud nechodila s méně čistou hlavou, než z té fabriky.
Hodí na tebe i to, co nemůžeš ovlivnit. Ty jako dělník totiž můžeš vždy a za vše.
Ano, zákazník(myšleno odběratel) řve na tvé nadřízené, ale ti to mnohem hůř pošlou dolů.
A k tomu ještě dost často nepřetržitý nebo alespoň třísměnný provoz, který bys s tvojí depresí vůbec neměla dělat.
Získala jsem po nějaké době jinde práci, kde dělám s lidmi a je to úplně o něčem jiném.
Ano lidi jsou nároční, ale člověk přijde, odejde, s někým je to bez problémů, s někým vůbec ne a někdo je na zabití. Ale nějvíce času tráví člověk se spolupracovníky. Byla jsem hrozně spokojená, časem se mi ale prostřídali lidi v kanceláři(rodičovská…) a teď už je to o něco horší.
Pokud se člověk extrémně nesekne s tím, že mu nesedí náplň práce, tak je menší spokojenost většinou daná kolektivem.
Zamysli se, zda to u tebe není podobné.
Do fabriky bych už nešla, docela mi to zničilo zdraví a můžu vidět, že tam ženské ve 40, mají zdraví jako v 60. Jsou přetěžované a budou na odpis dlouho před důchodem.
Navíc fabrika totálně zničí životopis. Jás tím bojovala dlouho a musela jsem se sakra snažit, abych dokázala, že ta fabrika byla pod moji úroveň.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat