Zkušenosti s implantovanou monofokální čočkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JitkaNot
Povídálka 14 příspěvků 10.04.19 18:30
Zkušenosti s implantovanou monofokalni cockou

Dobrý den, chtěla bych požádat uživatele, kteří mají praktickou zkušenost s implantatem monofokalni nitroocni cocky čí cocek o sdílení zkušeností, poznatků, spokojenosti i vypozorovanych nedostatku. Jsem před složitým rozhodnutím týkajícího se mého zraku a možné zkušenosti ostatních uživatelů by mi moc pomohly se zodpovědně rozhodnout. Děkuji všem, kteří se se mnou o své zkušenosti podělíJitka

Reakce:
Celia
Kecalka 272 příspěvků 10.04.19 18:42

Ahoj, uvažovala jsem nad tím, ale po přečtení mnoha (i zahraničních) diskuzí bych do toho nešla. Sice se možná dostaneš na 0 dioptrií, ale je velmi častý diskomfort v podobě haló efektu u světel v noci a neschopnost pak řídit, silné slzení nebo naopak syndrom suchého oka apod. Nejhorší je, že je případná reoperace je téměř nemožná… oko je moc citlivý orgán a ta čočka tam vroste. Dost lidí litovalo…Kolega na tom před časem byl a ano sice dobře vidí, ale haló efekt zůstává. Řekli mu že se to časem zlepší, ale už to bude půl roku :nevim:
Když už, tak zvolit kliniku v německu, tam jsou na to prý dobrý. Je to hroznej byznys tyhle kliniky tak opatrně.
Mám čočky a jsem v pohodě :) Za mě NE.

Celia
Kecalka 272 příspěvků 10.04.19 18:47

Ještě dodám: ta doktorka co mě na to za 180 tisíc lákala, páč u mě jiná operace není možná, sama nosí brýle :) všimni si toho, kolik očařů je má :D Ptám se proč, když je to tak super :D :D

JitkaNot
Povídálka 14 příspěvků 10.04.19 19:37
@Celia píše:
Ahoj, uvažovala jsem nad tím, ale po přečtení mnoha (i zahraničních) diskuzí bych do toho nešla. Sice se možná dostaneš na 0 dioptrií, ale je velmi častý diskomfort v podobě haló efektu u světel v noci a neschopnost pak řídit, silné slzení nebo naopak syndrom suchého oka apod. Nejhorší je, že je případná reoperace je téměř nemožná… oko je moc citlivý orgán a ta čočka tam vroste. Dost lidí litovalo…Kolega na tom před časem byl a ano sice dobře vidí, ale haló efekt zůstává. Řekli mu že se to časem zlepší, ale už to bude půl roku :nevim:
Když už, tak zvolit kliniku v německu, tam jsou na to prý dobrý. Je to hroznej byznys tyhle kliniky tak opatrně.
Mám čočky a jsem v pohodě :) Za mě NE.

Děkuju ti. Jsem v situaci, kdy už je to mimo možnost mého ovlivnění. Ale je možnost výběru implantatu a me zajímají konkrétní zkušenosti nositelů monofokalu.Jde mi o autentické postřehy a pocity. Protože to, co vypovídají lékaři, je ještě na hony daleko tomu, jak to vnímají samotní pacienti.

DanielaMakova
Povídálka 25 příspěvků 11.04.19 13:37

Mám nitrooční výměnu čoček. Ale ne monofokalu, ale kdyby něco snem k dispozici s dotazy

JitkaNot
Povídálka 14 příspěvků 11.04.19 21:33

@DanielaMakova
Dobrý den, děkuju, a mohu se tedy zeptat? Jaké máte cocky, jak jste spokojená, popř. co shledavate jako nevýhody? Děkuju.

DanielaMakova
Povídálka 25 příspěvků 12.04.19 08:29

@JitkaNot dobrý den, zhruba vím, že mám nějaké acry sof IQ čočky od alconu, z toho jednu torickou. Vim to jen, protože mám z kliniky dvě kartičky, které v případě nehody musím mít u sebe. Určitě spokojenost je. Neviděla jsem jak na blízko ( o tom jsem neměla tušení, oko se přizpůsobilo ), tak především na dálku. Kvůli chybě lékařů a inkubátoru se mi zrak vyšplhal až na 20+ dioptrií ( ještě, že existují čočky ). U mě musela být ještě dokorekce laserem, protože dioptrie si sedly. A měla jsem na dálku asi dvě. Nikdy se nedělá nula jak mi bylo řečeno. Nyní vidím na 100% do dálky a do blízko na 80-90%< ale brýle potřeba nejsou. Nevýhoda je jedna špatně vidění za snížených světelných podmínek a je jedno, zda jde o řízení, čtení knihy nebo dívání se na PC. A suchost oka, čili každý den kapaliny hylo kapky. Což k této operaci patří. Ale osobně jsem spokojená.

archiv
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.04.19 09:50

@JitkaNot Dobrý den, také stojím před tímto rozhodnutím, a také nemám na výběr. Každodenní kapání do očí, nevidím jako problém, už dlouho si kapu. Nosím multifokální brýle, a je to pro mě velmi komfortní, inklinuji tedy i k multifokálním nitroočním čočkám, pročítám diskuze a nevím. Ale představa, že zase válčím se středními vzdálenostmi, to je krok zpět.
Mohu se zeptat, zda máte zkušenost s multifokálními brýlemi a jak to ovlivňuje Vaši volbu? Klidně do SZ

JitkaNot
Povídálka 14 příspěvků 12.04.19 12:49

@DanielaMakova
Děkuji vám za poskytnutí informací. Jsem ráda, ze jste spokojená. Určitě to prozření pro vás byl velký zázrak. Děkuju.

JitkaNot
Povídálka 14 příspěvků 12.04.19 13:00

@archiv
Dobrý den, musíte mi najprv vysvětlit, jak na sz, jsem tu nováčkem a ještě se nevyznym. :blush: Jinak mohu vám poskytnout pouze info, jak se kouka s trifokalni implantatem, bbryle jsem měla pouze do dálky -6 D. Mám odoperovane jedno oko a stojím na křižovatce. Do dálky dobrý, střed není optimální, ale asi koukatelny, ale mám krizi na blízko. Krom toho spoustu negativních efektů. Už jsem přemýšlela nad reimplanraci, ale je to velké riziko, proto sháním názory na monofokal, nejlépe od silnějšího myopika, abych se mohla přiblížit nějakému srovnání. Voba je těžká, je to silně individuální a také moc záleží na vade a její síle. Ani lekar neumí zodpovědně určit nejlepší variantu, je dobře si zvážit, co očekáváte a co jste schopna oželet…

Váš příspěvek
Reklama