zkušenosti s kočárkem HOCO a Deltim ?

43
16.1.05 15:27

zkušenosti s kočárkem HOCO a Deltim ?

Ahoj,
jsme ve fázi vybírání kočárku a z technických parametrů a vizuálního ohodnocení se nám líbí kočárky Deltim Travel, Deltim Transformer nebo kočárky značky HOCO - SPACER, TAIFUN, HURRICANE, u těch se nám zdá kvalitnější provedení. Ale moc by mě zajímaly vaše zkušenosti s těmito konkrétními typy kočárků, pokud vyhovují následujícím kritériím a také jestli nemají velkou poruchovost atd.

Pro mě je důležité:

• váha (občasné cestování pražskou MHD) - maximálně 15 kg
  • dostatečně velká korbička (včetně vložené tašky - miminko se nám narodí v červnu)
  • stabilita a vhodnost jezdění také po vesnici nebo terénem
  • dobré odpružení kočárku
  • skladnost do kufru auta - Favorit
    Budu ráda za jakékoli názory a zkušenosti. :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

461
16.1.05 19:33

Ahoj,

nemáme sice přímo HOCO ....., ale HOCO Big Foot, právě kvůli nafukovacím kolečkům. Kolečka jsou perfektní, dobře se s nima jezdí i v terénu a hlavně jsou měkčí než plastová a tak zvládají nárazy a terén líp. Hmotnostně je na tom taky dobře i ostatní vymoženosti, jako okýnko a přehazovací rukojěť jsou fajn.

To je asi vše co můžu napsat pozitivní :( . Máme mimi narozené v květnu, v září se už nevešel do tašky a teď už nám skoro vypadne z kočárku. Ne vážně, má teď 74 cm a s tím zimním oblečením a fusakem (který si musíš dokoupit - ten původní se nedá použít, je v něm zima) má o pohodlí postaráno :roll: . Nehledě na to, že když chceš kočárek používat jako hluboký bez vaničky na mimi, leží ti tam „volně“ a vzadu za hlavičkou je jištený pouze jediným patentem a při vetším sklonu může vypadnout. To se mi zdá při vyjíždení z MHD a zvedání celkem risk.

Samožřejmě nevím přesně, jaké jsou ostatní HOCO kočárky…

Tak dobře vyberte, ať se mimču dobře jezdí.

Sendy (Mišák 8m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.05 20:25

Ahoj, mame Hoco Taifun a ve vsech tebou jmenovanych bodech splnuje! Jedine snad ta taska je celkem mala, ale syn se narodil v cervenci a v listopadu uz musel byt premisten do sportaku, protoze chtel videt, ale fakt je, ze i kdyby nechtel, tak v momente kdyz jsem pouzila fusak by tam se svymi 7,8kg stejne musel. Sportak jde dat do rovna, takze zadnej problem. Rozhodne Hoco Taifun doporucuji. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
76
16.1.05 20:33

Ahoj,my máme kočárek Deltim sport,prodlouženou verzi,taky jsem rodila v létě a jsem s ním mooc spokojená. Má odpružený podvozek,vyrovnávací kola,dokonce i zatáčejí,je prostorný a hlavně dlouhý,malému je ted 7 měsíců a měří už 75 cm ,takže tohle jsem moooc ocenila,samozřejmě k němu,je i taška na novorozence do které se nám malý vešel až do 5 měsíců,což si myslím ,že je poměrně dost,navíc má sítku v boudičce,což jsme ocenili v létě a spoustu kapsiček na různé drobnosti a taky je dobře omyvatelný. Váží asi 14 kg a do auta se nám vždycky vešel. Jo a zapomněla jsem dodat že kola jsou samozřejmě nafukovací. Koupili jsme ho v Baby Staru na Černém mostě v Praze. Takže u nás vítězí Deltim. Přeju úspěšný výběr kočárku a krásného mimíska. Pa Kikina 7 měsíčák Davídek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.05 21:59

Ahoj,
mám kočárek Deltim Travel, od léta (mimi narozené v srpnu). Jsem s ním spokojená, jen, když nejsou správně dofouknutá kolečka, zatáčí doleva.
Bydlím na vsi, denně kočárek skládám do auta, ve městě ho několikrát vyndavám a zase skládám - není třeba ani sundat kolečka, do většiny aut, kterými jsem jela, stačí pouze sklopit rukojeť, složit a je to. Je lehký, takže po čase, když už člověk „chytí grif“, to jde samo. Taška se nosí dobře, doporučují do 3měsíců nechat pevná záda, ale zatím jsem tu pevnou desku nevyndala.
Chodíme na procházky i skrz louky, rozježděné cesty, prostě v terénu a zatím jsem neměla žádný problém. Vozí ho i sousedovic děti (4, 7 a 11 let), i pro ně je snadno ovladatelný.
Jeho jediná nevýhoda je výška, ale to je asi u všech kočárků - naše vlčice do něj neustále kouká a olizuje mimčo.
Když se ušpiní, dá se daný díl sundat a dobře vyprat, většinou stačí utřít hadrem.
Když jsem si ho kupovala, chtěla jsem tmavý rantl korbičky, protože u našeho auta je kufr nízký a bála jsem se, aby se to neustále nešpinilo - ale všechny deltimy, co jsem viděla, měly rantly světlé. Ale nešpiní se to…
Přeji šťastnou volbu kočárku, hlavně si ho zkus přímo v obchodě složit a rozložit, nandat do auta a na všechno se vyptej - nedostali jsme k tomu žádný návod, takže je to asi pro hodně chytré rodiče - my zpočátku vůbec netušili co je na co - ale, kdo se ptá, dozví se.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Kaa
100
16.1.05 22:04

Ahojky,

mám Hoco Big Foot, taky jsem s ním docela spokojená, ale musím dát za pravdu Sendy, že taška není moc prostorná - mám čtyřměsíční holčičku (67 cm), dávám ji teď do kočárku v kombinéze a dece a je to jen tak tak. Jinak se s ním jezdí v terénu dobře, zatím bez poruch, snadno se skládá. Konstrukcí mi připadá podobný jako Deltimy a spol., řekla bych, že má lepší materiál (kamarádce Deltim po jedné zimě komplet zreznul - ale slouží jim ke cti, že jí ho vyměnili), ale myslím, že Deltimy (nebo jiné polské kočárky?) mají uzavíratelnou vaničku i když se vyndá taška na mimi, což je asi lepší - když ti z té tašky vyroste a ještě leží - to Hoco BF nemá, jak psala Sendy, taky bych to považovala za minus.

Šťastnou ruku při výběru

Kaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.1.05 08:47

Deltim

taky čekáme červenčátko :D

Zatím u nás vede Deltim Skippy.....máte ho některá ??? :?:

Bohužel musím vybírat menší, protože máme prťavý výtah a kodrcat kočár pěšky do 7. patra se mi fakt nelíbííí !
Jaká je tedy minimální délka korbičky, aby se tam vešlo půlroční mimčo s fusakem ?
Dík
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.1.05 09:11

Taky uvažujeme o Hoco Taifun, jen mne někteří odrazují od těch nenafukovacích kol a malé vložné tašky. Ty kola se prý rychle opotřebují a nevypadají vůbec hezky a taky, že jsou podstatně tvrdší než nafukovací. Maminky, které máte tento kočárek, jaké mát zkušenosti z praxe?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.1.05 10:41

My máme kočárek Hoco Hurricane a přiznám se, že přiliš spokojená nejsem. Materiál a provedení je kvalitní, dobře se udržuje, kočárek se perfektně ovládá - jenže… Je podle mého názoru příliš malý, zejména taška, že by bylo nejlepší ho zkombinovat ještě s nějakým jiným. Dcerka se narodila v srpnu, je spíše menší (v pěti měsících 6,7 kg, 64 cm), a taška je jí od čtvrtého měsíce věku malá, v kombinéze se tam nevešla ani ve třech měsících. Zatím těžíme z toho, že zima spíše připomíná počasím jaro a kombinéza není nutnost. Vak je zcela nepoužitelný (je menší než taška), takže teď budeme kočárek předělávat na „sporťák“ a dokoupili jsme vak větší. Výsledkem je, že dcera v pěti měsících bude jezdit pouze ve vaku ve zcela „otevřeném“ kočárku. Za 16.000 Kč jsem si představovala lepší komfort. Použitelnost tašky je uváděna do 6 měsíců, ale rozhodně do této doby nevydrží, zvláště ne v zimě, kdy je třeba dávat více vrstev oblečení. Podruhé určitě zvolím jiný typ kočárku.
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.1.05 12:04

Ahoj,
taky jsme ve fázi vybírání kočárků a je to pěkná fuška :). Uvažuju o Deltimu Skippy. Vvypadá dobře, krásně houpe, rukojeť je nastavitelná podle potřeby a hlavně má prostornou vanu. Vzhledem k tomu, že se nám mimi narodí už v dubnu, v zimě by neměl být problém nacpat tam půlroční mimčo i s fusakem. Taky se mi líbí velký nafukovací kolečka, který asi budou dobrý do terénu, což ocení hlavně náš pes, se kterým lítáme po polích a lesních pěšinách. Ale na druhou stranu mi kočárek přijde dost těžký (uvádí se 18 kg), i když po prodejně jsem s ním zkoušela jezdit a docela to bylo v pohodě. Líbí se mi i Deltim Sport , přijde mi dost podobný, ale je ještě těžší. Na diskusích na Deltimi dost nadávají, hlavně na tu váhu, tak nevím. Máte s těmito kočárky nějaké zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Iri
140
17.1.05 12:17

Ahoj,
my mame Hoco Hurricane a ve vsech bodech co si psala vyhovuje :wink:

Jen je problem, kdyz Hoco ma 15kg, tak si spocitej, kdyz mas pulrocniho prcka o vaze 6-8kg, jak je pak kocarek tezky.. 8O

Jsou taskou je to individualni, zalezi, kdy se mimi narodi a jak ti roste. Nase holcicka ma 6kg, 5m a ma jeste rezervy docela dost. Narodila se take v srpnu.
Je perfektni jeste v tom, ze kdyz mala spi a potrebuju nekam jit, kam se kocarek nevejde, tak ji vezmu spici v tasce s sebou :)

Byli jsme uz s kocarkem v Beskydech, projeli jsme opravdu drsne tereny, pak jsme meli co cistit :D :D a kocarek v pohode. Jen mala se trosku natrasala, ale vubec ji to nevadilo :D

Tak preju stastny vyber a at ti mimi v kocarku krasne spinka :wink:
Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
17.1.05 16:10

jeste poznamka : my mame Hoco Taifun s nafukovacima kolama Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.1.05 16:51

Deltim Skippy

Ahoj,

my máme (od srpna 2004) Deltim Skippy a zatím jsme spokojeni. Pro mne bylo primárním pohodlí dítěte a proto jsem oželela nádherný Big Foot, který jsem viděla.
Deltim Skippy má asi největší korbičku, proto jsem se rozhodla pro nej. Je pravda, že je těžší, ale není to tak, že bych ho nezvedla. A když se v létě vyndá vnitřní korbička, tak bude o něco lehčí. Zatím ji používáme při návštěvách místo postýlky.
Povrch jsem zatím čistila kartáčkem a jde to v pohodě. Kolečka mají rozteč 60 cm, zatím jsem vešla všude.
Do takového toho nejmenšího typu výtahu co má asi 1mx1m jsem ten kočárek narvala tak, že jsem sklopila rukojeť a držela jej šikmo na předních kolečkách.
Do Octavky do kufru vleze - dávame tam vedle sebe korbičku a podvozek.

Tak asi tolik

Jo.. a určite se jdi podívat někde, kde ty kočárky prodávají a oskoušej si je, ale kup to přes internet - ušetříš :-)

Poppelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.05 16:30

Deltim Travel nebo Hoco Spacer

Ahoj, taky čekáme mimčo v červenci a taky jsme si lámali hlavu, jaký kočárek vybrat. Protože je manžel poněkud většího vzrůstu, tak se nemůžu spoléhat na to, že bude 100% po mě a tak jsme koukali hlavně na váhu a délku kočárku. Pak na odpružení a tak.Začali jsme u kočárků jako je Jané a Chicco, ale všechno bylo malé a nic moc. Nakonec jsme zalezli do jednoho obchodu a tam nás upozornili na Deltim Travel. Prý váží 14kg, má nafukovací kola a přehazovatelnou rukojeť, dobře skladný (lépe než Spacer) a cena je naprosto unikátní. Jediné, co se mi nelíbí je právě ta výška, jsem sice malá, ale tohle mi přijde opravdu mini. Ale paní prodavačka říkala, že je tu 100% servis, se zárukou není nikdy problém a výběr barev a všeho je taky super.Hoco Spacer se mi taky moc líbí, ale zatím ho nikde moc nemají, ale ani my se zatím pořádně nerozhodli.Pravda je,že kamarádka měla Deltim Sport a byla s ním moc spokojená a že je těžký, to říkala, ale oni budou těžké asi všechny, když v tom vozíš mimino a ještě popř.nákup :lol: Nikdy by mě nenapadlo, že s tím budeme mít starosti,ale vybrat ten správný je někdy dost pekelný :? takže všem přeji hodně úspěchů při výběru Petra+mimí 16tt

• Nahlásit
  • Citovat
15
23.2.05 12:23

Ja jezdim uz dva mesice s DELTIMem Transformer a je zatim super. Koukali jsme hlavne, aby byl prostorny a vydrzel tak co nejdyl. Je sice trochu nizky, ale nepovazuji to za minus. Ja i manza jsme vyssiho vzrustu a v pohode, rukojet je vyskove nastavitelna. Ma 14,5 kg. Jezdi dobre i ve snehu, muzu z vlastni zklusenosti potvrdit, jen musis byt trochu v kondici, zvlaste do hlubocaku. Je i perfektne odpruzeny, nafukovaci kola. Skladny je taky, muzes porovnat na www.deltim.cz

Segra mela Deltim Skippy, ten je podobny, jen starsi model a vyssi.

Deltim Rabbit delaj jen ve 4 odstinech, a to tmavych, nic veseleho.

Kuzelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama