Zkušenosti s kontrolou na nemocenské

Anonymní
1.6.16 14:06

Zkušenosti s kontrolou na nemocenské

Máte někdo zkušenosti s kontrolami během nemocenské v těhotenství? Začínám 5 měsíc a ode dneška mám neschopenku. Vycházky rozdělené po třech hodinách dopo a odpo. Ale co když se třeba někde zdržím, nebo tak a zrovna přijdou na kontrolu? Jsem z toho docela vystresovaná…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1235
1.6.16 14:08

Vychazky si urcujes ty. Muzes si dat treba dopoledne jen hodinu a zbytek odpoledne. Kdyz te doma nenajdou, budes muset vysvetlit, kde jsi byla. Pokud u treba u lekare, tak si to overi a bude to ok. Pokud na nakupech, bude prusvih. Pokrati ti nemocenskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
1.6.16 14:09

Musíš si to proste naplánovat. Neschopenku mas z nějakého důvodu ;) pokud se zdrzis u Dr je to v poho, pokud jinde je to tvůj problém. Mne kontrola nepřišla, kamarádce několikrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1576

Mě nepřišla kontrola ani jednou, známé 2×. Doporučuji dodržovat vycházky a nemusíš být ve stresu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532

Nepotěším tě, ale přijít můžou kdykoliv a zdržet se prostě nesmíš :nevim: omlouvá jedině doktor ;) ale popravdě netuším, jak to je, když někdo třeba uvízne v zácpě, ale podle mě má smůlu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.16 14:13

Tak pokud mas neschopenku, je to od slova „neschopny“ takze jakypak zdrzovani. :nevim: na nakup, k lekari a domu ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9269
1.6.16 14:13

Musíš si to prostě řádně naplánovat, nemocenskou máš z nějakého důvodu - ne pro legaci. Jinak pokud máš strach, že se třeba zdržíš u lékaře, tak toho se neboj, řekneš že jsi byla u lékaře, oni si to ověří a vše bude v pořádku ;) ale pokud byses zdržela na kafi s kamarádkou, tak to bude problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
1.6.16 14:15

Mě přišla kontrola při angíně dokonce dva dny za sebou. ale byla jsem doma, takže v pohodě. myslím že ten průšvih za to nestojí. a šest hodin mi připadá docela dost aby se to dalo dodržet.
nic ve zlým ale neumím si představit bát v pátém měsíci na neschopence a někde „poletovat“ víc jak šest hodin v kuse.
Jestli to zvládáš, tak je logický, že si sociálka řekne, že v tom případě zvládáš i pracovat. Beru to tak, že když tě platí stát, alespoň minimální pravidla se dodržovat musí. I když je mi jasný, že je to voprus hlídat si čas. jedině si ty vycházky předělat aby ti víc vyhovovaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29027
1.6.16 14:15

Prisla na me dvakrat během 3 mesicu.
Mas celkem 6 hodin, tak se proste zdržet nesmis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
1.6.16 14:22
@hanulka.iks píše:
Nepotěším tě, ale přijít můžou kdykoliv a zdržet se prostě nesmíš :nevim: omlouvá jedině doktor ;) ale popravdě netuším, jak to je, když někdo třeba uvízne v zácpě, ale podle mě má smůlu..

No, kdykoli snad ne. Třeba v jednu v noci.

Ale jinak jo, musíš dodržovat vycházky, šest hodin je dost, aby ses nikde nezapomněla, ne?
Já nebyla těhotná, ale po operaci a kontroly jsem měla dvě během týdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29027
1.6.16 14:23

Ja si treba dala 6 hodin v kuse. Od 13 do 19.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153

Já su na neschopence už tři měsíce a ještě ani jednou nedošla naštěstí. A to mám vycházky jen 2hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536

Hlavně ty sankce pak + ostuda a průšvih v práci, to za to nestojí.
Já měla před deseti lety ruku v sádře a žádný vycházky mi nenapsali, tak jsem šla raději do práce. protože to se nedalo. A fakt si říkám, že 6 hodin přece musí stačit. bych si to nechala napsat od dvou do osmi a pohoda. A dopoledne nikam nemusím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
1.6.16 14:26
@bberundaa píše:
Hlavně ty sankce pak + ostuda a průšvih v práci, to za to nestojí.
Já měla před deseti lety ruku v sádře a žádný vycházky mi nenapsali, tak jsem šla raději do práce. protože to se nedalo. A fakt si říkám, že 6 hodin přece musí stačit. bych si to nechala napsat od dvou do osmi a pohoda. A dopoledne nikam nemusím.

Lze maximálně do 19:00.

• Citovat
  • Upravit
536
1.6.16 14:26
@radkka píše:
No, kdykoli snad ne. Třeba v jednu v noci.Ale jinak jo, musíš dodržovat vycházky, šest hodin je dost, aby ses nikde nezapomněla, ne?
Já nebyla těhotná, ale po operaci a kontroly jsem měla dvě během týdne.

jojo kdykoliv určitě ne, mám dojem že kromě nočního klidu 22-06.
Kamarádce přišla kontrola v půl desátý večer. a pak hned druhý den deset minut po skončení vycházky. jsou zákeřní :-)
holky a oni už se nedávají těhotným neomezené vycházky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama