Zkusenosti s LC/keto ?

390
2.5.21 14:17

zkusenosti s LC / keto ?

Ahoj holky co by jste mi doporucily abych zhubla? potrebuji dat dolu 10kg ale nevim co je nejlepsi.. lowcarb / keto? dekuji za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26387
2.5.21 14:19

Kalorické tabulky a můžeš jíst co chceš když se vejdeš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17241
2.5.21 14:24

@Deňa1995 tak hlavně je potřeba si uvědomit ze obojí by měl být životní styl, ne jen krátkodobá dieta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
2.5.21 14:27

@Deňa1995
Nedám dopustit. Střídám LC a keto podle chuti, někdy si navýším sacharidy skoro až do slowcarbu.

Není to ale dieta, je to fakt jiný stravovací styl, nemá smysl se do toho pouštět krátkodobě. Sacharidy do života pouštět postupně, já to podle svého těla tak nějak cykluju, alespoň to nemám jednotvarne.

Od listopadu 25 kg dole a jedu dal… A poprvé v životě nemám při hubnutí hlad a strašně chutě, netrápím se a je mi dobře

Ale pozor, každý jsme jiný, takže někomu to prostě nesedí, mě to vyhovuje moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
2.5.21 14:28

Určitě si hlídat, ať máš kaloricky deficit, nejis pod bazální metabolismus a ideálně doplnit prerusovanym pustem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
2.5.21 16:34

Keto/LC je životní styl. Pokud člověku taková strava sedne, tak kila doslova letí dolů. Ale pokud se na to po pár měsících vyprdneš a začneš jíst stejně jako předtím, tak ta váha poletí stejně rychle nahoru. Není to sranda a můžeš si tím docela oddělat tělo.
Pokud si tu stravu pořádně prostuduješ, tak je to o tom omezit sacharidy, necpat se průmyslově zpracovanou stravou a místo toho zelenina.
Takže když si z toho vezmeš to nejlepší: vynechej bílé pečivo, cukry, sladké nesmysly, brambůrky, smažené atd, místo toho si začni vařit kvalitní jídla a přidej pravidelný pohyb. A zhubneš tak jako tak a daleko udržitelněji, než kdyby ses tři měsíce trýznila Ketem, zhubla 15 kilo a za čtvrt roku je měla zpět i s návdavkem.
Cukrovkáři, kteří musí držet lowcarb často takovým těm dietářům co to dělají pouze pro zhubnutí nadávají, proč si takové násilí dělají. Během keto/lowcarb totiž často vzniká intolerance na lepek (ano, člověk si ji může vypěstovat sám.) A taky si můžou špatnou stravou zrušit játra (příliš tučná jídla) a tak dále…

Těch 10kg se na tebe nenalepilo za měsíc, tak je za měsíc ani neshodíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
2.5.21 17:25

Také je důležité se stravovat s rozumem. Low carb fakt neznaméná, hurá, teď se můžu od rána do večera ládovat bůčkem a zajídat to mascarpone, protože low carb voe.

Takže ano, výpadek sacharidů nahradit energií z tuků, ale preferovat zdravé tuky, ryby, ořechy, semínka, avokádo, panenské oleje. Výhýbat se průmyslově zpracovaným potravinám, jak píše @LilyJane .

Vařit z prvotních surovin, žádné polotovary. Ideálně by to mělo být bio, vajíčka od šťastných slepiček atp, ale já to teda vyvažuju, nemůžu na své stravování utratit takový ranec, takže místy kupuji v akcích, něco holt v supermarketu. ALe když mám mopžnost, koupím si kvalitní ryby atp. Teď s jarní zeleninou to jde úplně samo,

Přiznám se, že mi moc nechutnají LC náhražky normálních jídel, miluju knedlík z lučiny, ale různé LC pečivo a tak, to nemusím, to si radši jednou za čas z LC vyjedu a dám si to normální… ale to je zase o chuti každého z nás…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17001
2.5.21 18:31

Nejlepší je porozumět svým zlozvykům v životním stylu, kterými si ubližuješ a proměnit je tak, aby ses pořádně hýbala, správně jedla, pořádně spala a uměla řešit stres, konflikty a úzkost, tak aby si nebyla zplavená stresovými hormony.

Pak se ti i tělo promění do nejzdravějšího možného stavu.

Když najedeš na drastickou, dlouhodoě neudržitelnou dietu, neuděláš k tomu změny ve zbytku životnho stylu, tak se na tebe těší jojoefekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
2.5.21 19:07

@Ou
Souhlas, jen podotýkám, že low carb není drastická a dlouhodobě neudržitelná dieta. Keto se opravdu nedá držet moc dlouho, ale low carb je naopak super v tom, že se dá držet dlouhodobě… Množství sacharidů si může každý určit podle sebe, jak mu to vyhovuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17241
2.5.21 19:18

@Ou lc neni drastické a neudrzitelne, to zase nepiš nesmysly. Jde o to to pojmout tak jak se má, ne jen pro hubnuti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat