Zkušenosti s lékem Zolpidem Mylan?

Anonymní
22.11.18 11:07

zkušenosti s lékem Zolpidem Mylan?

Dnes jsem dostala na špatný spánek Zolpidem Mylan, máte někdo s tím to lékem zkušenost? díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5645
22.11.18 11:16
@Anonymní píše:
Dnes jsem dostala na špatný spánek Zolpidem Mylan, máte někdo s tím to lékem zkušenost? díky

Zolpidem akorát jiný typ jsem užívala na nespavost. Zolpidem se radi mezi návykové léky na spaní, tak pozor na nej!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11939
22.11.18 12:26

Zolpidem je návykový a ničí architekturu spánku. Krátkodobě - tedy max. jedno balení může pomoci překonat těžké období. Dlouhodobě je to hodně špatné řešení, jen o drobet lepší, než klasické klepky - tedy benzodiazepiny. Mimochodem, může způsobovat docela ošklivé halucinace.

Zejména pokud vám ho píše obvoďák a ne ošetřující psychiatr, tak v dlouhodobém hledisku to může přinést velké problémy.

Primárně potřebujete řešit úpravu spánkové hygieny, životního stylu a naučit se zvládat úzkosti, případně zamedikovat depresivní stavy. Nic z toho zolpidem nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.18 12:33

@Ou Nesouhlasím beru dlouhodobě bez problémů. Rozhodně nepotřebuji nic léčit, nemám úzkosti ani nic podobného, prostě jenom špatně spím a nebudu kvůli tomu navštěvovat psychiatra. Nedělala bych z komára velblouda….

• Nahlásit
  • Citovat
5645
22.11.18 13:25
@Ou píše:
Zolpidem je návykový a ničí architekturu spánku. Krátkodobě - tedy max. jedno balení může pomoci překonat těžké období. Dlouhodobě je to hodně špatné řešení, jen o drobet lepší, než klasické klepky - tedy benzodiazepiny. Mimochodem, může způsobovat docela ošklivé halucinace.

Zejména pokud vám ho píše obvoďák a ne ošetřující psychiatr, tak v dlouhodobém hledisku to může přinést velké problémy.

Primárně potřebujete řešit úpravu spánkové hygieny, životního stylu a naučit se zvládat úzkosti, případně zamedikovat depresivní stavy. Nic z toho zolpidem nedělá.

Souhlasim. Mám s nim zkušenosti.

@Anonymní píše:
@Ou Nesouhlasím beru dlouhodobě bez problémů. Rozhodně nepotřebuji nic léčit, nemám úzkosti ani nic podobného, prostě jenom špatně spím a nebudu kvůli tomu navštěvovat psychiatra. Nedělala bych z komára velblouda….

A zkousela jste vysadit? Když ho berete dlouhodobě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.18 13:40

Brala jsem dlouhodobě, postupně jsem usnula už jen na max. tři hodiny, takže i tři za noc. Při vysazení mi trvalo týden, než jsem zas začala vůbec spát a spánek je to s tímto „chemickým“ nesrovnatelně lepší. Při nespícím miminu jsem to považovala za svou spásu, jinak bych asi zkolabovala z vyčerpání (přestala jsem usínat mezi krmeními), dneska se tomu vyhýbám jak čert kříži. Nevzala bych si ani jeden, radši nebudu tři dny spát. Opravdu to zničí spánek, ono to totiž působí na jiná centra v mozku, než ten přirozený. Ale jedno balení nikoho nezabije. Já jich měla mraky.. Krátkodobě pomůže, jen bacha na závislost.

• Nahlásit
  • Citovat
1201
22.11.18 13:42

Jsem zdravotní sestra. Po službách a různých příslužbách jsem měla hodně rozházený spánek, takže mi jej manžel (lékař) napsal … pomohl mi, ale mám hrůzu z návykových látek, takže jsem, když už nebylo zbytí, brala půlku a později vůbec nic. Jak už zde zaznělo, na čas ano, dlouhodobě ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.18 15:01

Holky a kdyz me v noci vzbudi dite…nebudu mimo?

• Nahlásit
  • Citovat
1201
22.11.18 15:41

Anonymní: já osobně jsem mimo nikdy nebyla… přijde mi, že ten účinek je takový „ohraničený“, nebo jak bych to řekla, prostě jsem po něm nikdy nebyla ospalá nebo utlumená, neměla zpomalený reakce atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 19:18

Užívám dlouhodobě. Bohužel bez něj neusnu :roll: Ale beru jen půlku. Začala jsem když byly děti malé, když mě vzbudily v noci na jídlo, tak jsem pak už neusnula. Měla jsem lehký spánek už jako dítě. Po prášku jsem je vždy normálně „obsloužila“Zblblá z nich nejsem. Samozřejmě bych byla raději bez nich…Jinak je to to samé jako stilnox, ale levnější.

• Nahlásit
  • Citovat
8589
5.3.20 19:25
@Samzak1 píše:
Zolpidem
Neurol
Lexaurin
Samerzakie@hotmail.com

Prodej léků je trestný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8589
5.3.20 19:27
@Anonymní píše:
Užívám dlouhodobě. Bohužel bez něj neusnu :roll: Ale beru jen půlku. Začala jsem když byly děti malé, když mě vzbudily v noci na jídlo, tak jsem pak už neusnula. Měla jsem lehký spánek už jako dítě. Po prášku jsem je vždy normálně „obsloužila“Zblblá z nich nejsem. Samozřejmě bych byla raději bez nich…Jinak je to to samé jako stilnox, ale levnější.

A kdo Ti to předepisuje??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 20:49

@cell předepisuje mi ho můj obvoďák. Občas na střídačku si ho nechám napsat od jiného Dr.,aby neměl kecy… Užívám ho už skoro 7let :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
8589
5.3.20 21:24
@Anonymní píše:
@cell předepisuje mi ho můj obvoďák. Občas na střídačku si ho nechám napsat od jiného Dr.,aby neměl kecy… Užívám ho už skoro 7let :roll:

to by mě zajímalo, co tím sleduješ. Zobat hypnotika do konce života? Aby neměl kecy?? No bodejť :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama