Zkušenosti s linkou krizové intervence

Anonymní
4.6.21 19:36

Zkušenosti s linkou krizové intervence

Zdravím dámy, poprosil bych Vás o sdělení případných zkušeností s touto institucí na telefonu. Osobní nebo z doslechů. Cítím se velmi zle, tak, že za nedlouho možná nebude zapotřebí Vašich odpovědí a zavolám tam proti své vůli. Pro seriózní reakce použijte anonym, pokud mě někdo považuje za vtipálka, tak nereagujte. Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
514
4.6.21 19:43
@Anonymní píše:
Zdravím dámy, poprosil bych Vás o sdělení případných zkušeností s touto institucí na telefonu. Osobní nebo z doslechů. Cítím se velmi zle, tak, že za nedlouho možná nebude zapotřebí Vašich odpovědí a zavolám tam proti své vůli. Pro seriózní reakce použijte anonym, pokud mě někdo považuje za vtipálka, tak nereagujte. Děkuju

Určitě vtipalek nejsi :kytka:, oni tě spíš nasmeruji, doporučí ti psychologa, psychiatra, samozřejmě určitě tě vyslechnou a pomuzou ti vypovídat se. S linkou zkušenosti mám pomohli mi, i jsem přímo do centra i jela, tam mi také pomohli, když požádás můžeš tam i na nějakou kratší dobu zůstat, ale není to klasická jakoby léčebna, jen ti pokutou se prostě odpichnout :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
4.6.21 19:58

Zavolej tam, jsou to odborníci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31813
4.6.21 19:58

Určitě volej. Od toho tam jsou. Pomůžou z nejhoršího, stabilizují. Nasměrují dál. Můžeš zajet i do krizového centra poblíž. Klidně volej i sanitku a poptej se dispečera co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17513
4.6.21 20:06

Proč bys volala někam proti své vůli?

Nebylo byl lepší prostě zkusit zavolat někam, kde víš že bude někdo, kdo tě nebude soudit, koho bude zajímat to co chceš říct a kdo s tebou bude hledat cesty jak najít řešení toho co tě trápí? To je to, co dostaneš, když budeš na nějakou krizovou linku volat.

Můžeš být anonymní, můžeš to kdykoliv položit, nic se nestane i když budeš plakat, nebo křičet, nebo mlčet.

A konkrétní rozhovor je vždycky účinější, než psaní na internet - slibuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 20:17

Holky, všechny vás :hug:
Mé stavy jsou nezvladatelné, ale teď to vypadá, že mířím do správných rukou.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17513
4.6.21 20:35
@Anonymní píše:
Holky, všechny vás :hug:
Mé stavy jsou nezvladatelné, ale teď to vypadá, že mířím do správných rukou.

Už si zkusila něco, řekla si že ti je mizerně a zjistila si, že reakce dobrý, žejo?

Takže povzbuzena úspěchem, zkusila bych zdvihnout ten telefon, nebudou tě tlačit do léčby a nepošlou za tebou sanitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
4.6.21 20:37

@Ou no za mnou tu sanitku poslali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17513
4.6.21 20:40

@Mayaa007 bez toho aby sis o to řekla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
4.6.21 20:44

@Ou ano, urcite bych si o sanitku nerekla přeci, byla to trochu vetsi krize no…každopádně se snaží pomoct jak to jen jde o tom žádná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17513
4.6.21 20:46

@Mayaa007 no bez toho aby se s tebou na tom domluvili, tak by to posílat neměli.
Ale jsem ráda, že to vnímáš poztiivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
4.6.21 20:50

@Ou no domlouvali jsme se dlouho to je pravda😄no samozřejmě je to o tom, že ten člověk musí i souhlasit, jinak by to nešlo že jo, tak samozřejmě když už jsem na tu linku volala pomoc jsem potrebovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 21:02

Ne, jede si pro mě rodina.

@Ou píše:
Už si zkusila něco, řekla si že ti je mizerně a zjistila si, že reakce dobrý, žejo?Takže povzbuzena úspěchem, zkusila bych zdvihnout ten telefon, nebudou tě tlačit do léčby a nepošlou za tebou sanitku.

To ani né, vyřešil to styk s rodinou. Naši bydlí 80 km, dávám pauzu od řízení právě. Vědí o mých stavem, ale já jsem se zapřísáhl, že už je nikdy nebudu sebou zatěžovat. Navíc mají psa, takže i ten na mě zapůsobí. PS Vůbec nevím, co bych dělal během lockdownu.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17513
4.6.21 21:04

@Mayaa007 jasně, tak to je dobře.

Snažila jsem se zakladatelku (zjevně ne úplně srozumitelně) ukldinit, že jí nebudou považovat za blázna a nepošlou za ní zřízence co jí zavezou na příjem do nejbližší léčebny.

U situací, kdy je ohrožené zdraví je úplně v pohodě se domluvit s krizovým pracovníkem, že se domluví se záchrankou a zároveň třeba zůstane s člověkem co volá na lince. Ale krizáč by o tomhle neměl rozhodovat bez domluvy s volajícím a konec konců neví kam to poslat, žejo. (fakt se čísla nestopují)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
4.6.21 21:04

Mně moc pomohli, ne jednou, naposled si pamatuji hádku s přítelem, já těhotná a totálně v úzkosti. Pracovník mě dokázal vrátit do reality a nasměroval mě dál ;)
Zavolej jim, snad se ti uleví a budeš moct problém vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat