Zkušenosti s Manipulátorem

191
12.6.15 13:55

Zkušenosti s Manipulátorem

Chci si Vás zeptat. Kdo měl nebo má zkušenosti s manipulátorem? Zajímá mě, byly jste pořád doma jako že jste nikam nechodili? Vím že jsou takový že izoluji sve partnery od lidi okolo sebe..ja jsem mela tohoto partnera a nikam jsme nechodili a pomlouval lidi okolo me abych byla jen jeho. Prosim o vase zkusenosti. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6721
12.6.15 13:59

Já mám zkušennost s manipulátorem, který chtěl víc žen najednou:D ne v posteli, ale v životě:D A když jsem ho podezírala, že mě podvádí, tak to se mnou uměl tak skoulet, že jsem se ještě obviňovala, jak jsem na něj hnusná, na chudáčka upracovanýho…I když mi to okolí říkalo, věřila jsem jemu:D To jsem byla ale káča:D A pak mu přišel pohled titulovaný „pro lásku mého života“ a to mě vysvobodilo:D byl to sedmilhář. Jakoby měl zámek a já byla jen v jednom ze 100 pojoů a jinam mě nepustil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
12.6.15 14:08

Me sice nepodvadel, ale lhal mi co se tyka penez. Nemakal a porad rikal jak ma kšefty a budou s toho velky prachy atd.. Az ted jsem se dozvedela ze nelhal v tomhle jen me a kolik lidi stahnul z penez nevyjimaje me a mou mamku. A nikam jsme nechodili a pomlouval mou kamaradku a bratra. A rekl mi naposledy ze si nepreje abych se bavila s mou kamaradkou. A tento tyden jsem se s nim rozesla a on byl nejak nemocny uz tyden a pak mel zachvat tak jsem mu volala rychlou a co jsem se dozvedela tak ma hypertenzi -krvaceni do mozku. Ja jsem za nim nebyla a kdyz jsem to rikala jeho rodicum tak mi prijde ze se chovaji laxne a do nemocnice k nemu pujdou az o vikendu. Mam smisene pocity. Co by jste delali? Hodili to za hlavu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
12.6.15 14:15

@Bobule011 buď ráda, že se jej zbavíš. Peníze z něj už asi nedostaneš (poučení pro příště) ale najdi si nového a hodného muže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
12.6.15 14:20

No, ono to není jen o tom, že je někdo manipulátor, ale že spousta lidí se manipulovat vůbec nechá a někdo manipulátora přímo vyhledává.
Plus bych nezaměňoval lhář a manipulátor, jedno existustuje bez problémů bez druhého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
12.6.15 14:20

Dekuji..Mamka mi to rika uz dlouho. Jenze jde o to ze jsem hrozne hodna a potrebuju se zbavit pocitu ze ho snad jeste lituju jak dopadl. Hruza co ;) ale ano..budu se divat kupredu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
12.6.15 14:26
@AlphaOmega píše:
No, ono to není jen o tom, že je někdo manipulátor, ale že spousta lidí se manipulovat vůbec nechá a někdo manipulátora přímo vyhledává.
Plus bych nezaměňoval lhář a manipulátor, jedno existustuje bez problémů bez druhého.

Vim presne ze to je manipulator. Samo ze manipulator vzdy lze aby dostal svou obet kam on chce. Ja jsem to bohuzel poznala pozde a vychazelo mu vse co chtel..ale me se niceho nedostavalo jen pocitu ze jsem ta spatna ze nedelam pro nej dost a ze jsem k nicemu atd..to nepreju nikomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
12.6.15 14:27
@Bobule011 píše:
Dekuji..Mamka mi to rika uz dlouho. Jenze jde o to ze jsem hrozne hodna a potrebuju se zbavit pocitu ze ho snad jeste lituju jak dopadl. Hruza co ;) ale ano..budu se divat kupredu.

To jsou jen pocity. Postav sebe na PRVNÍ MÍSTO v životě. Né jeho! Ty jej litovat nemusíš. Utni kontakty a hotove. A to, že jsou jeho rodiče laxní ti může být jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
12.6.15 14:34
@Bobule011 píše:
Vim presne ze to je manipulator. Samo ze manipulator vzdy lze aby dostal svou obet kam on chce. Ja jsem to bohuzel poznala pozde a vychazelo mu vse co chtel..ale me se niceho nedostavalo jen pocitu ze jsem ta spatna ze nedelam pro nej dost a ze jsem k nicemu atd..to nepreju nikomu.

Dobrý manipulátor tě přesvědčí o čem chce (když se necháš) a nezalže ani jednou. Mimojiné vlastnost vyhledávaná v jistých profesích, v církevním prostředí atd.

Zajímavá kniha, která pomůže rozpoznat některé používané postupy a způsoby manipulace Gruber: Zlatá kniha komunikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
12.6.15 14:36
@Bobule011 píše:
Chci si Vás zeptat. Kdo měl nebo má zkušenosti s manipulátorem? Zajímá mě, byly jste pořád doma jako že jste nikam nechodili? Vím že jsou takový že izoluji sve partnery od lidi okolo sebe..ja jsem mela tohoto partnera a nikam jsme nechodili a pomlouval lidi okolo me abych byla jen jeho. Prosim o vase zkusenosti. Dekuji

@Bobule011

Bohužel, mám - trvala 20 let. Manipulace do pocitů viny. Nejprve na MD, že ten, kdo vydělává, má právo…, ten, kdo je doma, musí… Pak že domácnost je doménou ženy, ty to s dětmi umíš líp… takže musíš. Na veřejnosti: moje žena je výjimečná, taková žena musí svého muže uživit, obstarat rodinu… A já chodila do práce, starala se plně o děti, pomáhala mu s podnikáním, platila celou rodinu (sebou vydělané peníze měl jen pro sebe, ještě jsem za něj platila dluhy…). Pak manipuloval tím, že je nemocen - nebyl (teď, když jsem nemocen, to vidím, jak ty…), dával mi zavi nu svoje rozmary - k čemu je mi partnerka jako ty (demonstartivně se odstěhoval) - bydlím sám, musím si nakupovat, uklízet…, kvůli tobě nás nepozvali (vůbec jsem toho člověka neznala), tobě tento systém vyhovuje, mně ne (když se odstěhoval, hodil na mne celou domácnost a hospodářství - měla jsem co dělat, bylo to hrozné)… Dal bych novpou vanu, kdyby ses chovala lépe, udělal bych nové dveře, ele podívej se jak se chováš (a nikdy neřekl konkrétně co, když jsem se zeptala, od tématu utekl, takže jsem nikdy nevěděla).

A naposledy - svoji ženu jsem musel opustit, protože se nehctěla domluvit (já čekala, až se mu v hlavě rozsvítí, když odešel a pálil mosty).

Jo - mám bohaté (a smutné) zkušenosti. A pomalu se hrabu ze dna, kam mě dostal. Dokonce jsem si kladla za vinu, že on je vlastně nemocný a já to včas nepochopila a nepomohla mu.

Je to skryté, zákeřné a strašně nemezpečné. Dlouho jsem si to neuvědomovala, dostat se z toho (z těch pocitů viny) není vůbec jednoduché - zvláť po těch letech. Ale bojuju.

• Citovat
  • Upravit
191
12.6.15 14:40

20 let? 8o ja tedy nastesti jen 4,5roku. Mame spolu syna. Uz kvuli nemu jsem chtela konec. Nechci aby se naucil byt nervak a to co on delal lidem, nechci aby lhal. Chci ho vychovat slušně. Stejně kdyz to tak vezmu jsem na maleho byla sama i na vse, domactnost i penize. Tak proc u toho vseho nemit klid bez urazek a tlaku na mou osobu ze nedelam dost. Jo bude nam lip bez takove osoby.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
12.6.15 14:53
@Bobule011 píše:
20 let? 8o ja tedy nastesti jen 4,5roku. Mame spolu syna. Uz kvuli nemu jsem chtela konec. Nechci aby se naucil byt nervak a to co on delal lidem, nechci aby lhal. Chci ho vychovat slušně. Stejně kdyz to tak vezmu jsem na maleho byla sama i na vse, domactnost i penize. Tak proc u toho vseho nemit klid bez urazek a tlaku na mou osobu ze nedelam dost. Jo bude nam lip bez takove osoby.. :)

Moc jsem stála o rodinu, manžel přišel v době, kdy já o svoji přišla. Tu svoji vylíčil v nejlepších barvách, zvítězil ze tří nápadníků (byl nejasertvinější a asi i nejvíc manipuloval) a já si nasadila růžové brýle. Sice hned zpočátku mi některé věci neseděly, ale já je nechtěla vidět. Pak přišly děti a zase - biologický otec je jen jeden. Ale on byl venku zábavný, docela akční, takže jsem si říkala, že všude je něco a že to vydržím. A naučila se nad tím mávat rukou. Až ty poslední roky mě zlomily. Ale je fakt, že mi říkají lidi okolo, že by to dali s ním tak dva roky, že jsem obrovská hrdinka. Taky za to platím velkou daň.

• Citovat
  • Upravit
191
12.6.15 15:09

Presne jak pisete..me taky nesedeli veci co rikal a taky jsem mela to ze biologicky otec je jen jeden. Ale uz to proste dal nejde. Ted je v nemocnici mozna umre a ja se stejne citim tak nejak provinile..nechapu se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3402
12.6.15 15:15
@Bobule011 píše:
Presne jak pisete..me taky nesedeli veci co rikal a taky jsem mela to ze biologicky otec je jen jeden. Ale uz to proste dal nejde. Ted je v nemocnici mozna umre a ja se stejne citim tak nejak provinile..nechapu se.

Oni mají mimo jiné schopnost vyvolat pocit viny. Nesmíš se tedy cítit provinile.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.15 16:15

Holky, o mém nynějším příteli všichni říkají, že je manipulátor, znám i jeho bývalou a co ta mi líčila… a že není první žena, ke které se tak choval, nevím, jeho ještě dřívější partnerky neznám.
Mně je 41, jemu 42. Nemá děti, není neplodný s vždy děti chtěl, žádná to s ním prý nevydržela. :think:
K věci-já s ním jsem necelé dva roky. Pravda, nebydlíme spolu, ale ke mně se nechová jako manipulátor, já jsem sebevědomá ženská a umím to s ním, všichni říkají, jak jsem ho změnila, tím myslím jeho kamarády, chodíme občas do hospody pokecat a na rockové koncerty, bývalé partnerky nebral skoro nikam. Asi je to i tím, že já nejsem takový ten domácí typ a ráda „trajdám“.

Takže svědčí to o tom, že i manipulátor se může změnit, já jsem jasně nastavila pravidla a ke mně si nic nedovoluje, což se x jeho přítelkyním nepodařilo.

Tím se nechci vůbec chlubit, jen vám ukazuji názorný příklad ze života…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama