Zkušenosti s menstruačním kalíškem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vvv.ba
Povídálka 13 příspěvků 14.09.18 22:53
Zkušenosti s menstruačním kalíškem

Ahoj!
Chtěla jsem se Vás zeptat, jaké máte zkušenosti s menstruačním kalíškem? Ať už pozitivní nebo ne. Kdo má s ním zkušenosti, mám tu i otázky na vás! ;)

Hodně nad ním přemýšlím, četla jsem velké pro proč si ho pořídit, ale nad osobní zkušenosti nikdy není…

Co mě nejvíce zajímá na tom je to, zda proteče. Ano, protéct může, ale četla jsem, že z důvodu špatného zavedení. Mě zajímá to, zda může protéct i při správném zavedení, jen s tím že už bude plný. Budu znít jako hulvát, ale to se vám tam ta krev bude hromadit a nevím, počká než ji „pustíte“, tím že vyjmete kalíšek? Vím, že se přilne k pochvě ten silikon, ale zda tam tu krev udrží netuším. :nevim:

A pak další, trochu to souvisí s výše položenou otázkou… první den mám MS slabou a další dny celkem silnou, až ke konci zase slabou. Je lepší v tomhle si tedy pořídit menší a větší velikost? Je mi 21 let, a je mi jasné, že velikosti jsou individuální, ale jestli v tom případě postačí menší velikost a časté výměny s tím, že neproteče nebo jestli je během té silné lepší používat větší velikost.

A kdo došel až ke konci, moc moc mu děkuji za pozornost, odpovědi a tady máte ode mě kytičku! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Amy_Farrah_Fowler
Kecalka 135 příspěvků 14.09.18 23:16

Většinou se velikost kalíšku bere podle toho zda žena už rodila či ne. Pro nerodičky je menší velikost. Při správném zavedení se nestane, že by kalíšek protekl. Pokud máš silnější menstruaci tak je lepší vyplachovat 2-3 denně. Mě osobně stačí ráno s večer a nestalo se, že by byl tak moc plný. Pro klidnější začátky bych kalíšek podporovala ještě vložkou.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 14.09.18 23:17

@vvv.ba pru silnejsich dnech vymenuji i pres den, jinak jen rano a vecer. Normalne jsem s nim plavala v mori a nic sw mi do mej medostalo takze i ven se noc nedostane pri dobrem zavedeni. Mam tu mensi velikost. Citit jde, ale da se zvyknout :andel: hlavne clovek muze dobre fungovat a krev vylivam a je cerstva, takze se tam nikde nekazi jako u tamponu :palec:

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 14.09.18 23:58

@vvv.ba protékat by neměl, ale dost to záleží na stavu svalstva. Zvlášť v noci se stává, že proteče, protože svalstvo povolí. Jinak k otázce… zkoušela jsem a dost mi to nesedlo bohužel. Ale to asi musíš zkusit. Někdo to má v pohodě, někdo si pak nedojde ani na záchod a skončí s bolestmi břicha.

iila
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11 inzerátů 15.09.18 00:16

Kalíšek mám, používám ho myslím tak 2 roky. Není to až tak super, jak jsem čekala, ale zvykla jsem si na něj a má své výhody.

Výhody:

• pohodlné nošení
  • ve vodě nenasákne jako tampon
  • šetrnost k peněžence a přírodě (? možná… lékařský silikon se testuje na zvířatech), tyhle argumenty jistě znáš.

Nevýhody:

• nepohodlné zavádění, může to dlouho trvat. Někdy si kalíšek dovnitř sedne sám, jindy ho tam cpu na víckrát.
  • chce to WC s umyvadlem, jak to není spojené, je to komplikace. Vylít kalíšek do WC, pak přejít někam do koupelny a snažit se u toho moc nepokydat podlahu krví. Nebo si brát lahev s vodou. Ve sprše to teda jde taky vyměnit, tam je to celkem fajn, je možno se hned umýt. Zkoušela jsem výměnu v koupelně před umyvadlem a je z toho vždycky děsný krvavý bordel, který pak musím uklízet.
  • větší spotřeba vody na umývání, papíru na utírání, člověk se víc upatlá
  • mám pocit, že mi to nějak utlačuje močovod, při zavedeném kalíšku mám horší průtok

Už jsem s ním absolvovala i vodácký víkend a to pohodlí bylo super. Výměna v kempech tedy trochu náročnější, ale dalo se to, výhody převážily.

Jestli mi proteče? Během toho jednoho až dvou dnů nejsilnější menstruace ano. Myslím, že si ho zavádím dobře, ale prostě to někdy nepobere, i když si ho měním po pár hodinách. Taky při té výměně trochu krve vyteče. To, co je úplně venku, se dá otřít nebo umýt, ale co zůstane v pochvě pod kalíškem, to pak vytéká, je to jen pár kapek, ale umaže to. Takže je dobré aspoň v těch nejsilnějších dnech nosit i intimku (nebo látkovou vložku). Čas od času (ne moc často) se mi tedy stane, že si ho špatně zavedu - dá se to nahmatat, že se nerozvinul úplně a je na něm někde ďolík - tak to je pak jasné, že proteče.

Moje začátky - trvalo pár cyklů, než jsem si na něj zvykla, naučila se ho zavádět apod. Tampony a vložky jsem rozhodně nevyhodila a když jsem se někdy moc dlouho trápila se zaváděním, prostě jsem se na to vykašlala a vzala si tampon.
Zezačátku mě taky hrozně tlačila ta stopka, ale neodvážila jsem se ji ustřihnout, bála jsem se, že kalíšek bez ní nevyndám. Když jsem pochopila, že kalíšek stejně musím zmáčknout a stejně z něj nějaká krev vyteče, stopku jsem ustřihla a je opravdu pohodlný.

Bacha! Nebezpečí infekce močových cest, zvlášť když to s kalíškem člověk ještě neumí a šmrdlá si s ním kolem močové trubice. Když se tam dostane menstruační krev, může z toho být zánět jak blázen - mám vlastní bolestnou zkušenost. Prevence - po vylití kalíšku jít na malou, stačí vytlačit jen trochu a případná krev se z moč. trubice vyplaví ven.

Velikost - jak psaly holky výše, pro tebe bude ta menší.

iila
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11 inzerátů 15.09.18 00:23

Jinak… tvoje zkušenost samozřejmě může být úplně jiná.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 15.09.18 00:26

Zkušenost mám dobrou - pokud jsem nezavedla blbě a včas vyměnila, tak neprotekl.
Mně teda krev „nepočká“ :) , halt nemám takové svalstvo, aby udrželo plný kalich.
Včas u mně znamená 1 až 2 nejsilnější dny vylít i kolem poledne, ne jen ráno a večer.
Používám pořád jednu (poporodní) velikost.
Mám Ladycup, ten je tužší.
Ještě jsem pořídila jako rezervu levný noname z ebay, ten je měkčí a tolik mu nevěřím. Taky se mi nějak hůř zavádí/rozbaluje. Ale bude to individuální, podle toho stavu svalstva a tak.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 15.09.18 10:10

Holky jen dotaz…porad vsude ctu, jak je kalisek lepsi nez tampon ci vlozky z hlediska hygieny…opravdu si to myslite? Tampon/vlozku menite cca co dve hodiny…kalisek vetsina z vas podle diskuzi “vyliva” rano a vecer…a co pres den?! To jako v sobe nosite cely den nejakou nadobku plnou krve a tvrdite, ze je to hygienictejsi nez tampon/vlozka? Tohle opravdu nechapu - kdyz pominu vsechny ty proti(od meneni v neidealnich podminkach, tahani s sebou lahve s vodou apod) :think:

vvv.ba
Povídálka 13 příspěvků 15.09.18 10:14
@poHanka89 píše:
Holky jen dotaz…porad vsude ctu, jak je kalisek lepsi nez tampon ci vlozky z hlediska hygieny…opravdu si to myslite? Tampon/vlozku menite cca co dve hodiny…kalisek vetsina z vas podle diskuzi “vyliva” rano a vecer…a co pres den?! To jako v sobe nosite cely den nejakou nadobku plnou krve a tvrdite, ze je to hygienictejsi nez tampon/vlozka? Tohle opravdu nechapu - kdyz pominu vsechny ty proti(od meneni v neidealnich podminkach, tahani s sebou lahve s vodou apod) :think:

Na to jsem právě četla. že to nevadí. Z estetického hlediska to asi není nic milého, ale je to prý lepší než mít v sobě tampon, který může zapáchat a i tak vložka. Prý to hnije, a mít krev sobě je úplně přirozené. Ale nevím, jsou to pouze mé poznatky z internetu, jinak by mě také zajímalo jak je to z hlediska hygieny.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 15.09.18 10:20

@vvv.ba no jo, jenze ten tampon co dve hodky vymenim a dam novy, takze ta krev tam je cca 2 hodiny, u kalisku cely den :think: porad je to krev, ktera po “vyteceni” muze hnit nebo jak to rict…navic, co jsem tak pochopila, ten kalisek drzi vicemene primo u cipku, takze ta volna krev ho neustale “omyva” (jak se clovek hybe, tak se preleva tam a zpet)…cely den…podle me v ni je mnohem vic bakterii za celych napr 12 hodin nez za dve hodiny v tamponu…a vlozky teda jsou uplne mimo cipek…proto mi nejde do hlavy, v jakem smyslu je kalisek hygienictejsi… :nevim:

Káťa19
Kelišová 7417 příspěvků 20 inzerátů 15.09.18 10:25

@vvv.ba @Amy_Farrah_Fow­ler
to přece nemůžeš tvrdit, že stačí vyplachovat 3× denně…
Mám menstruaci silnou, ale pouze tak 24 hodin, tzn. že v kritický druhý den chodím vylévat co 2 hodiny a další dny už vylévám opravdu minimálně.
Jsem už po porodech, ale pokud máš menstruaci silnější, kup si rozhodně větší objem. Mě klasika protékala a běhala jsem vylévat pořád, dokud jsem si nekoupila Merula kalíšek. S ním jsem už naprosto spokojená :palec:

Káťa19
Kelišová 7417 příspěvků 20 inzerátů 15.09.18 10:27
@poHanka89 píše:
@vvv.ba no jo, jenze ten tampon co dve hodky vymenim a dam novy, takze ta krev tam je cca 2 hodiny, u kalisku cely den :think: porad je to krev, ktera po “vyteceni” muze hnit nebo jak to rict…navic, co jsem tak pochopila, ten kalisek drzi vicemene primo u cipku, takze ta volna krev ho neustale “omyva” (jak se clovek hybe, tak se preleva tam a zpet)…cely den…podle me v ni je mnohem vic bakterii za celych napr 12 hodin nez za dve hodiny v tamponu…a vlozky teda jsou uplne mimo cipek…proto mi nejde do hlavy, v jakem smyslu je kalisek hygienictejsi… :nevim:

jenže do kalíšku nejde vzduch, tudíž se tam bakterie nemnoží, jako u tamponu, kde je vzduch

Káťa19
Kelišová 7417 příspěvků 20 inzerátů 15.09.18 10:28

a samozřejmě je jen na vás, můžete oplachovat vícekrát za den

iila
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11 inzerátů 15.09.18 11:20

@poHanka89 Klidně můžeš krev vylévat každé 2 hodiny, když z toho budeš mít lepší pocit. A dělat stojky či viset hlavou dolů se při menstruaci nedoporučuje (říkala naše lektorka jógy), ať používáš jakékoliv hygienické pomůcky.

Nicméně i vy ostatní, jaké máte zkušenosti se zápachem? Tampon nacucaný krví páchne, čím později si ho člověk vytáhne, tím hůř. A u kalíšku - prvních pár dní ok, je jen cítit normální pach krve (proto bych ho považovala za hygieničtější, asi se v něm ty bakterie opravdu nemnoží). Ale pak se mi někdy přihodí, že vytáhnu a děsný zatuchlý pach. A to ho vždy oplachuji. Co můžu dělat špatně?

poHanka89
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 15.09.18 12:37

@iila nemusim delat stojky ani nic podobneho, aby se tekutina “hybala” :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >