Zkušenosti s mobilním hospicem/ umírání doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kat.reg
Nováček 2 příspěvky 12.02.19 15:26
Zkušenosti s mobilním hospicem/ umírání doma

Přeji pěkné úterý všem :-),

chtěla bych se zeptat, zda je tu mezi vámi někdo kdo má zkušenosti s nějakým mobilním hospicem a ním spojeným umíráním doma. Píšu na toto téma bakalářskou práci. Bohužel mobilní hospice v mém okolí nemají momentálně žádné klienty a tak bych se chtěla zeptat, zda by se se mnou někdo nepodělil o své zkušenosti. Není ani tak nutné, aby jste měli zkušenost s mobilním hospicem ale jde mi spíš o zkušenost s umíráním doma.

Budu ráda za každou odpověď. Přeci jen je to téma pro některé dost choulostivé.

Reakce:
cverunka
Závislačka 2772 příspěvků 12.02.19 15:31

Ano, mám zkušenost docela čerstvou, umíral nám doma děda. Co tě zajímá?

astoret
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 12.02.19 15:43

Ano, mam. Umirala mi doma maminka, starala jsem se o ni s malym prispenim mobilniho hospicu, i jsme ji dali do nirmalniho, ale druhy den jsme ji brali domu, nelibil se nam tam pristup. Co by vas zajimalo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 15:43

Ahoj, starala jsem se o tatu doma. S minimalni pomoci domaciho hospice.
Ptej se na co potrebujes
 A.

baal7513
Kecalka 171 příspěvků 12.02.19 15:55

Take, starala jsem se o tatu doma

Klidně se ptej..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 16:16

Hodne mi pomohl portal www.umirani.cz a mobilni hospic cesta domu poskytuje telefonickou poradnu. Je to i kdyz si proste chces promluvit a nemas s kym. Pro me to byla strasna psychicka zatez. Ne, to starani, ale ten stres, ze neco delam spatne. Nestal mi nikdo za za zady, nemela jsem tu podporu, co by mi rekla delej to a to. To byl az ten mobilni hospic, bohuzel stihl jednu navstevu, pak nam tata zemrel.

Ivulita
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 12.02.19 16:33

Měla jsem takhle někoho doma dvakrát, pokud chceš, napiš sz :kytka:

kat.reg
Nováček 2 příspěvky 12.02.19 16:40

Děkuji za reakce. Příjemně jste mě potěšily, že jste ochotné k tomuto tématu napsat. Hledám několik osob, kteří by byli ochotni odpovědět na mé otázky, z kterých bych poté vypracovala případovou studii, kterou bych anonymně použila ve své bakalářské práci. Případová studie obsahuje informace o pacientovi: např. jeho věk, pohlaví, kde pracoval, s kým žil, jaká nemoc ho postihla. Dále ukazuje jak probíhal průběh nemoci, jak to nesli blízcí, zda jim někdo pomáhal, jak se vyrovnali se smrtí a jak probíhal den smrti. A to nejdůležitější: Zpětná vazba. Jestli vám pomohla dostatečně služba mobilní hospic nebo jiná. Co vám chybělo při péči o blízkého. Co by jste udělali jinak atd.

Na ukázku vám můžu ukázat jednu případovou studii, aby jste věděli do čeho jdete.

Kdyby to se mnou někdo dotáhl do konce a studie prošla, velmi ráda se odměním malým dárkem. :kytka:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 374 příspěvků 12.02.19 16:41

Doma mi umírala teta a strýc, můj dědeček byl v LDN, kde zanedbali péči a nakonec byl převezen dehydratován do nemocnice, kde zemřel. Ptej se do SZ.

baal7513
Kecalka 171 příspěvků 12.02.19 16:53

@kat.reg ráda se studie zúčastním.. Kdyžtak napiš SZ

Pamina
Povídálka 42 příspěvků 12.02.19 17:33

@kat.reg Mám také zkušenost s mobilním hospicem a úmrtím doma. Pokud by ti to pomohlo, ráda odpovím na tvoje dotazy v SZ.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >