Zkušenosti s odložením očkování kvůli dlouhotrvající žloutence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andy777
Povídálka 11 příspěvků 22.07.19 10:15
Zkušenosti s odložením očkování kvůli dlouhotrvající žloutence?

Ahoj děvčata,

zítra mého tříměsíčního chlapečka čeká první očkování hexavakcínou. Má novorozeneckou žloutenku, respektive asi spíše kojených dětí. Cca před měsícem měl hodnotu 160. Ráda bych očkování odložila. Někde jsem četla, že sami pediatři nabízejí kvůli žloutence posun. Ale ten můj říkal, že příště očkujem. Má tu některá maminka zkušenost? Čím jste argumentovaly? Ráda bych byla trochu připravená :)

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Reakce:
Lucie_Sx
Závislačka 4230 příspěvků 22.07.19 10:18

Pokud očkovat ještě nechceš, tak prostě řekneš, že se očkovat teď nebude, tečka.
Jediné, co potřebuješ, je se obrnit proti případnému nátlaku a přemlouvání :nevim:.

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 22.07.19 10:21
@Lucie_Sx píše:
Pokud očkovat ještě nechceš, tak prostě řekneš, že se očkovat teď nebude, tečka.
Jediné, co potřebuješ, je se obrnit proti případnému nátlaku a přemlouvání :nevim:.

Jj a dej si pozor, co podepisujes. Kamarádce doktorka strkala papír, že odmítá očkování. Tak to přepisovala a psala, že odkládá očkování.

cernycajscitronem
Kecalka 267 příspěvků 22.07.19 11:47

Až ve třech měsících očkuje? Naše chce už v 9 týdnech a to má malej taky žloutenku - 224. Proč by se to nemělo?

Lucie_Sx
Závislačka 4230 příspěvků 22.07.19 12:20
@cernycajscitronem píše:
Až ve třech měsících očkuje? Naše chce už v 9 týdnech a to má malej taky žloutenku - 224. Proč by se to nemělo?

A proč by se to mělo? Není přece kam spěchat. Dítě má být zcela v pořádku. Tím očkováním do něj vpravíš 6 „nemocí“ najednou, se kterými tělíčko musí bojovat, a to ve stavu, kdy jsou žloutenkou přetížená játra. Nic moc.

cernycajscitronem
Kecalka 267 příspěvků 22.07.19 12:24

@Lucie_Sx
No upřímně, ja te problematice očkováni moc nerozumím, tak jsem proste věřila úsudku lékařky.

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 22.07.19 12:36
@cernycajscitronem píše:
@Lucie_Sx
No upřímně, ja te problematice očkováni moc nerozumím, tak jsem proste věřila úsudku lékařky.

Tak oni mají očkovací kalendář a moc to neřeší. Ale pokud má dítě problémy se žloutenkou taky bych počkala. Stejně jako někteří neřeší slabší rýmu atd.

Elessa
Kecalka 251 příspěvků 22.07.19 14:12
@Andy777 píše:
Ahoj děvčata,zítra mého tříměsíčního chlapečka čeká první očkování hexavakcínou. Má novorozeneckou žloutenku, respektive asi spíše kojených dětí. Cca před měsícem měl hodnotu 160. Ráda bych očkování odložila. Někde jsem četla, že sami pediatři nabízejí kvůli žloutence posun. Ale ten můj říkal, že příště očkujem. Má tu některá maminka zkušenost? Čím jste argumentovaly? Ráda bych byla trochu připravená :)

Dite a lide, se kterymi dite prichazi casto do styku, musi byt v den ockovani a alespon 14 dnu pred nim v naprostem poradku. Zadna ryma, zvysenka… Neni-li tomu tak, ockovani je velmi dobre odlozit. Je „hezke“, ze pediatr chce ockovat dite, ktere neni 100% zdrave, on se ale v pripade, ze se neco „nepovede“ o vase dite 24 hodin denne starat nebude…

mag12
Kecalka 442 příspěvků 22.07.19 22:17
@Andy777 píše:
Ahoj děvčata,zítra mého tříměsíčního chlapečka čeká první očkování hexavakcínou. Má novorozeneckou žloutenku, respektive asi spíše kojených dětí. Cca před měsícem měl hodnotu 160. Ráda bych očkování odložila. Někde jsem četla, že sami pediatři nabízejí kvůli žloutence posun. Ale ten můj říkal, že příště očkujem. Má tu některá maminka zkušenost? Čím jste argumentovaly? Ráda bych byla trochu připravená :)

Měla jsem to se synem velmi podobné, resp. ve třech měsících měl hodnotu bilirubinu ještě o něco vyšší a naše lékařka, která je jinak dost proočkovací, sama nechtěla očkovat dokud hodnota neklesne. Jinak už byla docela nervózní, že mu to klesá pomalu (typické u kojenych dětí), tak na snížení doporučila přes víkend dávat malému převařené MM. Byl to opruz odstrikavat a převařovat a sama bych nevěřila, že to tak zabere, ale za tři dny hodnota klesla z přes 200 na 90. Můžeš zvážit, zda nezkusit. Osobně bych dítě, které má novorozeneckou žloutenku očkovat nenechala.

Lucie_Sx
Závislačka 4230 příspěvků 22.07.19 22:35
@cernycajscitronem píše:
@Lucie_Sx

Slepě věřit lékařům se moc nevyplácí. Jsou to jenom lidi a tudíž i omylní.
Pediatři jsou hodně honění kvůli tomu, aby měli co nejvíce očkovaných dětí a co nejméně „odmítačů“. Spousta z nich má kvůli tomu sevřené půlky, bojí se nějakého popotahování, vysvětlování. A spousta z nich očkování opravdu slepě věří, neboť jeho prospěšnost jim byla a je neustále vtloukána do hlavy, ovšem bez nějakého hlubšího vzdělání v tomto směru. Takže očkují co nejdřív a všechno šmahem bez zjišťování nějakých individuálních problémů, rodinné anamnézy apod. Nezjišťují, které dítě by mělo s očkováním počkat nebo u kterého je to natolik ke zvážení, že by bylo možná bezpečnější neočkovat. Tohle nikdo neřeší. Čest výjimkám.

Andy777
Povídálka 11 příspěvků 23.07.19 12:20

Dekuju vsem za podporu :) Mame to za sebou, sel i partner, abych nevymekla, no nakonec malem vymekl on :D Zatim jsme to posunuli na 4. mesic, podle dr je to lepsi driv nez pozdeji, ale nechal to na nas a netlacil. Zloutenku maly podle dr uz nema, ale zmerit nam ji nechtel, coz jsem moc nepochopila - ten pristroj je v necem skodlivy? Pprad zvazujeme pneumokoka, dr chce pichnout s hexou, pry je to lepsi. S tim si tedy nejsem uplne jista.

Lucie_Sx
Závislačka 4230 příspěvků 23.07.19 14:12
@Andy777 píše:
Dekuju vsem za podporu :) Mame to za sebou, sel i partner, abych nevymekla, no nakonec malem vymekl on :D Zatim jsme to posunuli na 4. mesic, podle dr je to lepsi driv nez pozdeji, ale nechal to na nas a netlacil. Zloutenku maly podle dr uz nema, ale zmerit nam ji nechtel, coz jsem moc nepochopila - ten pristroj je v necem skodlivy? Pprad zvazujeme pneumokoka, dr chce pichnout s hexou, pry je to lepsi. S tim si tedy nejsem uplne jista.

Já osobně považuju pneumokoka za zbytečného. Dřív se doporučoval jako prevence zánětu středouší, ale už to bylo i očkovací komisí přehodnoceno, že to takto nefunguje, a doporučovat se to z tohoto důvodu nemá.
A určitě nedávat s hexou dohromady, je prokázán vyšší počet nežádoucích účinků, navíc v takovém případě nevíš, po které vakcíně to bylo.

Josef44
Kecalka 296 příspěvků 31.08.19 00:32
@Andy777 píše:

No jenže to už jí nemá… takže není důvod to odkládat…

z nepovinných dejte pneukomoka + rotateq nedávejte hexu a pneumo v 1 den.

Váš příspěvek
Reklama