Zkušenosti s odstraněním chrápání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanyžka1
Stálice 70 příspěvků 24.10.18 22:29
Zkušenosti s odstraněním chrápání

Zdravím, partner děsně chrápe, nepřeháním, že je slyšet přes dvě místnosti. Ze začátku jsem se snažila to přetrpět, dospat další den, zkusila jsem čaje, prášky, špunty… Ale třetí den, kdy nespím jsem na nervy, migréna, odcházím spát přes půl baráku. Chceme to řešit, partner je muzikant, zpívá a bojí se, proto potřebujeme najít opravdu odborníka a chtěla bych také poprosit o vaše zkušenosti, nejlíp Jihomoravský kraj. Děkuji.

Reakce:

marketak5
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 1 inzerát 24.10.18 22:33

Někde jsem viděla reportáž ze chrápání se relativně hodně a často řeší ve spánkové laboratoři. Sice žádnou neznam, ale jistě zapatrej na netu. Lidé co chápou nemají tak kvalitní spánek a často nějaké aponoe, s tím tam právě pomůžou. Můj muž taky chrape, ale není to tak zle. Ikdyz jsou horší a lepší dny. Můj je relativně i větší váhová kategorie a kdyby zhubnul, tak tolik chrápat taky nebude. Na Orl byl?

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 24.10.18 22:35

Ahoj, můj chlap taky hrozně chrapal a ještě k tomu měl spankovou apnoi, tzn ze na poměrně dlouhou dobu přestal dýchat a když se pak nadechnul, tak chrapal tak nehorázným způsobem, ze se trasly skleničky… nevyspani jsme byli oba, já kvůli tomu, co vydával za zvuky a on, protože jsem furt do nej mlatila. Šel do nemocnice na Bulovce v Praze do spánkové laboratoře a zjistili mu, ze má středně těžkou apnoi a je třeba to řešit, první mu chtěli dávat nějakou masku, nakonec se domluvili na operaci. Udělali mu modulaci krku, odstranili krční mandle a dali mu pryč i takový ten boxovaci pytlik co je vzadu v puse, nevím jak se to jmenuje :lol: v nemocnici byl čtyři dny, na kasich 14. dni… byl na te operaci v únoru a od te doby nevydal ze sebe ani chrup a to ani když je po pivu, což obvykle chrapal tak, ze to bylo slyšet ve vedlejším městě… je to nádherný pocit a on sám říkal, ze je blb, ze to neřešil dříve, ze kvalita spaní je 100 a 1. Tak držím palce, v našem případě nejlepší možné rozhodnutí manžela…

stinga
Závislačka 4166 příspěvků 6 inzerátů 24.10.18 22:39

@Hanyžka1 musí se objednat do té spánkové laboratoře, ale nejdřív potřebuje doporučení - nevím jestli od praktického nebo ORL lékaře

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 22:43

Muj ex byl snad na Karlaku :think: co si vzpominam. Ve spankove laboratori. Taky byl jeste obcas namesicnej, kazdopadne ho tech zvuku ala jurskej park zbavili, je to davno uz podrobnosti nevim.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49056 příspěvků 24.10.18 22:48

Spánková laboratoř, neurologie VFN.
Partnerovi stačilo kg zhubnout a nechrápe.

anastazia6
Závislačka 2598 příspěvků 24.10.18 22:51

@Verurizeckova by mě zajímalo jak moc je řešení tohoto problémů nákladné. Manžel taky hodně chrápe.

Hanyžka1
Stálice 70 příspěvků 24.10.18 22:59
@Verurizeckova píše:
Ahoj, můj chlap taky hrozně chrapal a ještě k tomu měl spankovou apnoi, tzn ze na poměrně dlouhou dobu přestal dýchat a když se pak nadechnul, tak chrapal tak nehorázným způsobem, ze se trasly skleničky… nevyspani jsme byli oba, já kvůli tomu, co vydával za zvuky a on, protože jsem furt do nej mlatila. Šel do nemocnice na Bulovce v Praze do spánkové laboratoře a zjistili mu, ze má středně těžkou apnoi a je třeba to řešit, první mu chtěli dávat nějakou masku, nakonec se domluvili na operaci. Udělali mu modulaci krku, odstranili krční mandle a dali mu pryč i takový ten boxovaci pytlik co je vzadu v puse, nevím jak se to jmenuje :lol: v nemocnici byl čtyři dny, na kasich 14. dni… byl na te operaci v únoru a od te doby nevydal ze sebe ani chrup a to ani když je po pivu, což obvykle chrapal tak, ze to bylo slyšet ve vedlejším městě… je to nádherný pocit a on sám říkal, ze je blb, ze to neřešil dříve, ze kvalita spaní je 100 a 1. Tak držím palce, v našem případě nejlepší možné rozhodnutí manžela…

Ano, to je sen nás obou. Vyspat se pořádně, nerušeně a oba v jedné posteli.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 07:44

Můj táta byl kvůli chrápání na operaci nosu. Vyndávali mu nějaké kosti. Nepomohlo to vůbec a prý to bylo šíleně bolestivé.

mi.anetka
Kecalka 326 příspěvků 25.10.18 08:10

@Hanyžka1
A jenom chrápe nebo máš pocit, že má i apnoické pauzy?
Můj muž dostal na pár dní domů cpap (to bylo tak krásný se vyspat, když pár dní nechrápal) a pak to doktor vyhodnotil, předepsal mu ho na pojišťovnu a spíme oba, především on se prý cítí lépe. V žádné spánkové laborce nikdy nebyl.

tulipán
Závislačka 3156 příspěvků 25.10.18 08:20

Muj muz kdyz pribere pet kilo, tak chrape nehorazne a kdyz je zhubne, tak ani tuk. Ted zrovna pribral :? :? :? .

Krupka domaci
Povídálka 35 příspěvků 25.10.18 09:02

Já Vás asi nepotěším. Můj muž byl na zprůchodnění nosní přepážky a pak na laserové operaci. Nepomohlo nic. Dokud jsme neměli syna, tak jsem spala se špuntama v uších. Ale byly i noci, kdy jsem se stěhovala i se špuntama do jiného pokoje. Ted spím se synem v pokojíku. Mrzí nás to oba, ale muž chápe, že se to prostě nedá.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 25.10.18 10:04

@anastazia6 nestalo to vůbec nic, všechno to hradila pojišťovna. Šel normálně na ORL s tím, ze chrape jak hyena a ze je potřeba s tím něco dělat a doktor ho rovnou poslal do te spánkové laboratoře, kde s nim naplánovali další postup. Zhruba do měsíce bylo hotovo. Manžel říkal, ze těch prvních 14. dni pak je na pytel, ze to bolí a nemohl jist, ale aspoň zhubnul :lol:

@Hanyžka1 no já věděla, ze pokud s tím nic neudělá, tak spolu nebudeme moct sdílet nikdy jednu postel, protože bych ho fakt musela umlátit… já už byla tak zoufalá, ze jsem fakt i brecela. To co vydával za zvuky bylo něco naprosto priserneho a jsem fakt rada, ze se rozhodl to řešit… fakt je to nádhera a jsem rada, ze našel odvahu a šel do toho…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >