Zkušenosti s odstraněním dělohy

438
10.1.20 15:33

Zkusenosti s odstranenim delohy

Jdu pro radu…je mi 44 let a vraci se mi silna menstruace…premyslim o odstraneni delohy…mate nekdo zkusenost? je to narocna operace? Udelal jste to nekdo a nelitujete? diky za zkusenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1055
10.1.20 15:40

Ja primo ne-moje teta… operace celkem v klidu, i kdyz vetsi protoze prece jen precizne vyndavaji a prerusiji spousty veci. Rekonvalescence rychla, propustena z nemocnice byla asi po 5 dnech. Celkove byla jak po cisari. Myslim ze pak chvili mela nejakou hormonalni lecbu. Kedine co ji z toho hooodne vadi ze jizvu ma od spodku k pupiku, pry se to takhle dela pri odstraneni. Ale ted je spokojena ze ma od vseho pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 16:22

Já jsem po operaci necelé 4 roky ve 38 letech. Byla to laparoskopicky asistovaná vaginální hysterektomie, takže jen 3 dírky v břiše. Odstranění i vaječníků. Návrat do práce po 6 týdnech. Trochu únava, mírné návaly, ale beru jednou za 2 dny hormony. Váha šla naopak dolů. Vaginální suchost řeším krémem. Za mě velká spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
9821
10.1.20 16:26
@sobesin píše:
Jdu pro radu…je mi 44 let a vraci se mi silna menstruace…premyslim o odstraneni delohy…mate nekdo zkusenost? je to narocna operace? Udelal jste to nekdo a nelitujete? diky za zkusenosti…

Pro hysterektomii musi byt zdravotni indikace. Nejcasteji to byvaji myomy. Asi jen silna menstruace tomu nenahraje.
Ja jsem.po LAVH skoro 6 let (vajecniky mam) a za me super :palec: Hlavne bez MS :dance:

Jinak ano, je to hodne narocna operace zejmena pro operatera. S cisarem to srovnat nemuzu, tam byl. klasicky rez, tady laparo. Po cisari jsem byla KO, po LAVH OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
10.1.20 17:12

Vážně zvažuješ dobrovolné odstranění dělohy?? Pro mě naprosto nepochopitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 17:33

Jsem po odstranění dělohy - protože to bylo nutné. Původně plánováno laparoskopicky, na sále se to zkomplikovalo, takže nakonec šla děloha ven řezem, v podbřišku cca 20cm jizva.
Po nějakých 2 měsících jsem byla zpátky v práci, ale ještě mnoho měsíců jsem cítila, že tělo není OK, žádné zvedání těžkých věcí, tahání v okolí jizvy vně i vevnitř… Po cca 2 letech už je mi fajn, největší bonus je ztráta menstruace, to je bez debat :palec:
Ale je to zásah do ženského těla, dobrovolně bych do toho nikdy nešla. I teď při preventivce mám obavy a jsem ráda, když slyším, že vevnitř je zatím všechno na svém místě. V nemocnici bylo totiž pár žen, které následkem odstranění dělohy musely jít po letech na plastiku močáku apod.

• Nahlásit
  • Citovat
48708
10.1.20 17:47

Záleží na lékaři, odstranění dělohy berou až jako poslední řešení. U mne se lékaři neshodli na řešení :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
10.1.20 17:51

Taky mě to čeká kvůli jejímu zvětšeni a silným bolestem. Mám dvě malé děti, takže mám strach jak budu pak moct fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
10.1.20 21:48

Ja mám rok a pol po operácii a je to super, už žiadne obmedzovanie kvôli menštruácii. Bolelo ma to iba dva dni po operácii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 09:18

Mně vzali vše, včetně vaječníků, před rokem a 3/4. Jizva az nad pupik, propuštění po 7 dnech. Spis mi dala zabrat i narkoza, dva dny jipka, nemohla jsem chodit, šílená motolice a návaly, ty mam doteď. Chvíli jsme brala hormony, pak znovu návaly, tak resim prirodne. Jizva se mi otevrela u pupiku, tak kazdy den prevaz v nemocnici. Nic nezvedat, netahat. Ja se s tim nesrovnala psychicky, jak ty zmeny působí v těle. Musela jsem podstoupit zdravotně zákrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama