Zkušenosti s odstraněním velkého mateřského znaménka

Radina
8.12.06 13:18

Zkušenosti s odstraněním velkého mateřského znaménka

Má někdo z vás vlastní zkušenost, nebo znáte někoho komu odstraňovali velké mateřské znaménko? Včera mne kožní lékařka poslala se synem do FN Olomouc do névové poradny, protože má velké znamínko cca. 5×3cm a protože prý poroste s ním, mělo by se co nejdřív odstranit, aby jizva nebyla moc velká. Popravdě řečeno, dost se na mne lékařka zlobila, že jsme to měli nechat odstranit už dávno, že mu tam teď zůstane velká jizva a znamínko už nejspíš nepůjde odstranit najednou, ale zřejmě na 3-4× :cry: nebo půjde do celkové anestezie. Jedeme tam až za 14 dnů a tak bych chtěla být předem co nejvíc informována co můžeme požadovat a jestli je možné, že i po celkové narkóze dostanu syna ten samý den domů, nebo si manžel bude muset brát paragraf a zůstat s dcerou doma…ale se skoro 8 letým klukem do nemocnice asi nemůžu, co? Mně budou v ten samý den řezat velké znamínko taky, ale není tak velké a mám ho na zadech,což není tak exponované místo jako synova prdelka :oops: a já narozdíl od něj vydržím v klidu ležet i hodinu (mmch už se těším jak si odpočinu od dětí a od práce).
Za všechny info moc díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1403
8.12.06 13:34

No moc ti asi neporadim, muj byvaly pritel mel na zadech taky velke znaminko a zustala mu tam tedy silena jizva, ale nevim, driv se asi ani tak nedbalo na to, jak to bude vypadat, tak mel opravdu takovy „jizvovatec“ pres asi 1/4 zad. Ovsem jemu to delali az kdyz byl starsi, tak si myslim, ze ted by to nemuselo byt tak hrozne, delali mu to v celkove anestezii. Tak nevim, jestli malej nevydrzi byt chvili v klidu, jak mu to bez te anestezie udelaji, ovsem zase ta anestezie taky neni idealni, tak pak dej vedet, jak jste dopadli. A taky myslim, ze pokud by byl v anestezii, tak ho domu hned nepusti :-(
Drzim palce
Kacica

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1765
8.12.06 14:33

Ahoj…ja jsem mela znamenko velke 5×2cm(takoveho slimaka dlouheho :lol: odstranoval mi to doktor(myslim ze na koznim),kdyz mi bylo asi 11let(ted uz je to 14let) mela jsem jenom lokalni umrtveni,nebolelo to a ani po zakroku(ale ja vydrzim hodne :lol: Po zakroku jsem mohla domu a odpocivat.Jestli si pamatuju dobre.
Jizva tam zustala :( ale neni moc videt,mam ji na leve strane bricha,dole,takze v kalhotkach(jakychkoliv neni videt)…ted uz budou urcite vic opatrnejsi a jizva ti tam zustane mene viditelna :wink: pred 14lety na to ohled moc nebrali :roll:
Jo a vzal mi to znamenko najednou 8O

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3504
8.12.06 14:42

Ahoj, tak já jsem si nechávala odstranit známénko ze zad když mi bylo cca 17 let. Asi nebylo tak velké jak píšeš, ale bylo vystouplé a začalo mi to vadit (strhávala mi jej podprda). Byla jsem s tím na ambulantní chirurgii, umrtvovali mi to lokálně a bylo to celkem v pohodě (myslím, že jsem měla tři stehy). Jizva je vidět dodnes (je to přes deset let), ale na zádech je mi to fuk.
Držím pěsti ať dobře dopadnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
8.12.06 15:35

Ahoj, mně skoro před dvěma lety odstraňovali znamínko - kolečko o průměru tak 1,5 cm. Dělali to v lokální anestezii, trvalo to asi 15 minut. Nemůžu říct, že bych necítila vůbec nic, trochu to tahalo. Takže možná, kdybys byla u syna ty a držela ho za ruku a povídala mu, tak by to možná prošlo. Co se týče jizvy - mám to v podpaží - myslím, že je celkem hezká :)

U celkové anestezie vás myslím domů hned nepustí - možná snad na reverz - ale to bych asi nedělala.

Nanka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tattiana
8.12.06 17:11

:D :D ahojky :D :D

mě před 8lety odstranili znaménko na krku pod vlasy, bylo vystouplé jako bradavice asi tak 1×1cm ale hrozně mi vadilo od mala při česání a pak jsem už měla strach ať mi ho nestrhne malinká dcerka …
Bylo to všechno v 1dnu, k praktické, na kožní a na chirurgii, jezdila jsem asi týden na kontrolu, nesměla to mýt, tak si umíš představit týden nemyté dlouhé vlasy :evil: Byla mi nepříjemná akorát ta umrtvovací injekce přímo do znaménka, ale pak už jsem slyšela jen cinkání nástrojů :D .

Malý má od narození malinké ploché jakoby podkožní hnědé znaménko na zadečku blízko řít. otvoru, zatím Dr. nic neříkala, tak uvidíme …

Držím palečky Ahojky I.

• Citovat
  • Nahlásit
5577
8.12.06 17:54

Me asi pred 10lety vyndavali znamenko na ruce, bylo vystouple a pekne chlupate… 8) Delali to v lokalni anestezi, bohuzel mi zustala docela nepekna jizva, protoze Dr. mi vyndal stehy pomerne brzy a jizva praskla a rozsklebila se, krom toho mi zacalo rust znovu. Na plastice sem si to nechala predelat, ale vysledek nula. Znamenko roste dal a jizva je porad seredna........ :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
10.12.06 20:09

Ahoj, já jsem si nechala před cca 4 měsíci odstranit velké a hodně vystouplé znaménko a jizvu nemám žádnou, vůbec není poznat, že jsem tam něco měla. Dělali mi laserem, který to jakoby vypálí, takže se to ani nešije, zůstane tam jen stroupek, který po týdnu odpadne. Celý zákrok trval ani ne pět minut a vůbec nebolel, měla jsem to umrtvené. Bylo na soukromé klinice a stálo mě to 400 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
15.1.07 22:35

Veronique, prosím tě, kde Ti to dělali? a jak to tam chodí? Musí Tě poslat obvoďák, nebo ne? prosím bližší info. Mám totiž jedno ošklivý znamínko na zádech, trochu roste, trochu svědí…raději se ho chci co nejdřív zbavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rada123
26.5.12 12:08

Dobry den jen jsem se chtela zeptat kde jste to znamínko mela?

• Citovat
  • Nahlásit
1398
6.7.15 22:14

Holky, obnovuji diskuzi. Dcera ma od narozeni znaminko velke cca 2×1 cm na zadech u lopatky. Je ji 15 mesicu, jednou za rok jdeme na kontrolu, jsem zvedava, jak pristi rok, jestli poroste, jakoze asi ano a prave do budoucna premyslim, ze bychom ji ho nechali dat pryc, at s tim nema pak trapeni, jak bude v puberte, znate to, holky daji na to, jak vypadaji, nehlede na to. Ze by se ji mohl nekdo smat a spatne by to, i pres nase vysvetleni, nesla. A taky by bylo jeste vetsi…zajimalo by me, v jakem veku dite zvladne lokalni anestezii? A jestli je na tak velke znaminko vhodny laser, nebo radeji klasicke vyriznuti? Diky predem za odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
6.7.15 23:09

Zde je email na odd. plastické chirurgie FNKV Praha, kde ti napíší vše, co potřebuješ vědět. plastsec@fnkv.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
6.7.15 23:10

@Pandorka Ahoj, mně na to přijde malá, já bych spíše počkala. Je to přeci jen na zakrytých zádech, to by neměl být takový problém - ale kdyby byl, může si o tom hezky rozhodnout sama, je to lepší, než stresovat malé dítě. Na druhou stranu, pokud je znamínko vystouplejší, je bezpečnější si ho nechat odstranit dřív. Já sama jsem byla na klasickém vyříznutí, měla jsem znamínko taky na zádech, samozřejmě to nebolelo, ale bylo to hodně nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
8.7.15 12:01

Ahoj holky, chci se zeptat.. mám na krku dvě celkem vystouplé mateřské znaménka, nějak mi nevaděj, ale prostě nelíběj se mi. když jste to nechávaly vyříznout, tak kam jste prvotně zašly? na kožní? platí se za to něco? nebo to se platí jen, když je to vyloženě na nějaké klinice? jsem z Ústí nad Labem, tak kdyby jste měly nějaké tipy k tomu, tak sem s nimi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
16.2.16 13:30

Ahoj holky, snad si to ještě někdo přečte… Nějaké rady a tipy, co s výraznými znaménky na břiše, které nevypadají moc pěkně? Řezat nebo laser? Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat