Zkušenosti s osmiletým gymplem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 14:41
Zkušenosti s osmiletým gymplem

Zdravím maminky, potřebovala bych radu, jak si řádně promluvit s dcerou. Mám teda 2 holky, první jde letos na soukromé gymnázium, samozřejmě mladší se to zalíbilo. Po prázdninách jde do 5. třídy a od první třídy má samé jedničky. Je premiantka v matematice, klokánka vždy plný počet, učila se to co starší, perfektně umí z hlavy vše vypočítat. Čeština je trochu horší, ale měla vždy 1. Jazyky nedělají problém. Dala jsem jí návrh, že by to mohla zkusit. Byla velmi nadšená. Ale po druhém pololetí se to převrátilo, dnes jsem s ní zkoušela mluvit, že už by se mohla připravovat atd. Odsekla mi, že tam nechce a takové kraviny dělat nebude, samozřejmě jsem se zeptala na důvod a ten byl - že je škola moc daleko ( podotýkám 20min busem od domu), že by jí tam nikdo neměl rád ( přitom je velmi oblíbená a rychle si hledá kamarády). Poslední dobou je na všechny zlá, nadává mě i starší, provokuje a chová se úplně jinak, za to jí beru veškerou elektroniku někdy i přes zadek. Kamarádky ze třídy ji taky nakukaly, že gympl není pro ni a ať tam nechodí a ona mi zblbla :roll: Starší s ní dnes dělala cermat test - mladší to samozřejmě naschvál kazila a potom se jen radovala, že je “konečně”hloupá, z čj měla 16b a to a skákala radostí, přitom vím, že kdyby to nezkazila měla by přes 40 :,(. Starší je z toho smutná, protože se těšila, že spolu budou jezdit do stejného města a školy jsou blízko sebe.
Nechci ji do ničeho nutit, má svou hlavu, ale aby najednou takhle změnila? Učitelé ji vždy chválili tak teď nechápu její přístup :think:
Za každou fajn radu budu moc vděčná, protože nevím jak dál :zed:
Anonym - chodí tu známí a nepotřebuju, aby věděli, jak to teď máme. :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ester13
Kelišová 5915 příspěvků 24.07.19 14:45

Co to je za blbost, že by se měla připravovat teď na gympl? Já se tý holce nedivím, musí na ní být tlak jak prase, já bych to osolila víc. Ať jde radši k vodě.

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 24.07.19 14:49

Prosimte, ty ji o prazdninach otravujes, ze se ma připravovat?
Tak to se ji ani nedivim, ze ted k tomu ma odpor..Chudak holka..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 14:49

@Ester13 Tak většina dětí se připravuje okolo 5. třídy. Od známé dcera se připravovala od 4. a nedostala se. Tak nechceme nic podcenit a dcera by se pomalu mohla připravovat, samozřejmě ne každý den, ale projet si co nechápe a udělat si nějaký systém :nevim:
Zakl.

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 24.07.19 14:49

Vyprdni se na nějakou přípravu (kor teď o prázdninách :roll: ). Pokud na osmiletý gympl má, dostane se tam i bez přípravy. Do přijímaček času dost a třeba do té doby změní názor. Netlač na ni, nech tomu volný průběh. A když názor nezmění a nebude na gympl chtít, taky se nic nestane - ono pak není rozdíl, jestli chodí na osmiletý nebo čtyřletý (to říkám jako ta, co má osmiletý gympl za sebou).

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 24.07.19 14:51
@Anonymní píše:
@Ester13 Tak většina dětí se připravuje okolo 5. třídy. Od známé dcera se připravovala od 4. a nedostala se. Tak nechceme nic podcenit a dcera by se pomalu mohla připravovat, samozřejmě ne každý den, ale projet si co nechápe a udělat si nějaký systém :nevim:
Zakl.

Tak jestli se nekdo připravuje tak dlouho dobu a pak ty prijimacky neda, proste na ten 8-lety gympl nema..Neni to zadna tragédie..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 14:53

@_.Emilyyy Co jí nejde by si mohla zopakovat :nevim: Nechci aby se učila denodenně. Ale několik hodin na mobilu jí moc neprospívá a mohla by něco zkoušet. To jsem se jí ptala jen dnes, jak to má teda namyšelené, měla klid a mít i do konce prázdnin bude. Problém je, že ji už prázdniny nebaví, tak je jen na mobilu nebo sem tam něco čte. Zakl.

Uživatel je onlinemag
Extra třída :D 11165 příspěvků 24.07.19 14:54

Ja tu pripravu taky moc nechapu. Obzvlast u osmileteho. Bud na to ma nebo ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 14:55

Připravovat o letních prázdninách? Já ignorovala i přípravu o jarních - když se o to pokoušeli ve třetí třídě. Jediné co jsem tenkrát udělala, tak počítala příklady, jelikož to mě bavilo ;-).

Starší také chtěl ze začátku na gympl, pak se ale naskytlo více okolností, kdy znejistěl a byl vystresovaný, takže se nakonec nedostal. Ale domluvili jsme se, že přihlášku podáme a uvidíme (pak by se dal ukecat).
Mladší měla svoje ambice, přípravu jsem nehrotila, jen (je to tři roky zpět) si četla přípravu, která vycházela v novinách a dostala se na obě gymnázia a ve velmi dobrém pořadí.

Anonymně kvůli dětem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 14:56

@Popokatepetla Dobře, díky moc :palec: Opravdu moc na ni nechci tlačit, má svou hlavu a ví co pro ni bude lepší. Kdyby to nevyšlo, tak snad půjde na čtyřletý.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 24.07.19 14:58

Asi puberta. A navíc, učit se o prázdninách? Ani se nedivím, že se jí nechce. Dcera by si myslela, že jsem se zbláznila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 15:00

@mag To je pravda. Ale co jsem projížděla testy, tak tam jsou pojmy, které dítě nemůže znát. Jako třeba próza. Starší se tyto pojmy učila až v 7. Zakl.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 24.07.19 15:06

Dcera se extra nepřipravovala, chodila v pětce od ledna na přípravné kurzy, ale tam jim spíš ukazovali, jak se vyplňují ty testy. Dostala se, v primě měla ze začátku problémy s tím, že se neuměla učit. To se během čtvrtletí naučila. Chodí tam ráda, jde do kvarty, v koníčkách jí to neomezuje. Ale jsou tam i děti, které budou po kvartě zkoušet jinou školu, moc jim to nejde a je to pro ně spíš trápení.

Šáruší
Závislačka 4474 příspěvků 24.07.19 15:07
@Anonymní píše:
Zakl.

prosím tě, jsou prázdniny, nech ji žít. Mám taky premiantku, připravovat se začala přelom ledna a února a skončila čtvrtá. Takže ji nech o prázdninách žít, než jí to znechutíš úplně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 15:09

Díky moc všem za rady :kytka: zakl.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama