Zkušenosti s podnájem v družstevním bytě

18
15.3.21 13:14

Zkušenosti s podnájem v družstevním bytě

Ahoj lidi :mavam:
Nemáte prosím někdo zkušenost s podmajmem v družstevním bytě? Nějaké výhody ci nevýhody? Naskytl se mi super byt jako podnajem, akorát nevím jestli není lepší jít k někomu kdo má byt v osobním vlastnictví. Moc děkuji všem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26
15.3.21 13:17

No, my bydlíme v podnájmu u paní, která má ten byt od bytového družstva. Myslím, že mít byt rovnou od byt. družstva je rozhodně výhodnější, protože nájem je nižší, o opravy se stará bytové družstvo atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
15.3.21 13:22

@pajka08 ano já souhlasím měla jsem to stejně.. Je to lepší že když se něco stane zařídí vše družstvo 🙂 😊takže za mě výhoda to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
15.3.21 13:39

Hele, jediná nevýhoda je, že nedosáhneš na peníze na bydlení, pokud budeš žádat třeba sociální dávky. A u nás družstvo najímá byty vzdy jen na jeden rok. Pak znovu prodlužuje na rok. Jinak je vse stejné jako u nájemní smlouvy u bytu v osobku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
15.3.21 13:45

Aha tak supeer, o příspěvky zadat nechci, takže to mi problém nedělá. A právě co se týče nájmu tak je levnější tak by mi to vyhovovalo. Tak moc děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
15.3.21 13:47

Taky máš jako podnajemník výrazně menší práva než nájemník… Ať už se to týká trvalého pobytu nebo výpovědi z bytu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19691
15.3.21 14:18

Rozdíl mezi nájemní a podnájemní smlouvou je dost zásadní. Jako podnájemník nemáš skoro žádnou ochranu. Do podnájemní smlouvy bych nešla ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat