Zkušenosti s PoPoliNi či bambinomio

1098
19.5.06 11:00

Zkušenosti s PoPoliNi či bambinomio

Prosím maminky, které používají pratelné kalhotové plenky PoPoliNi nebo jim podobné plenky, o zkušenosti, jestli jste spokojené, jaké konkrétně máte a jestli není nějaké uskalí těchto plenek (třeba schnutí)!!!! Stále se nemůžu rozhodnout, jestli si je pořídit a čas běží!!!!
Děkuji Danny

PS:Pro ujasnění : Nejde mi o rozhodnutí, jestli mít papírové nebo látkové, ale konkrétně o zkušenosti s konkrétním výrobkem!!!
Všimla jsem si, že je mezi těmi kalhotkovými plenami rozdíl, že některé mají pratelné vložky a některé jsou jen ty kalhotky v jednom kuse !!!!!!!
Pro ujasnění myslím například tyhle http://www.mysacek.cz/…egories.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5811
19.5.06 11:09

Já mám BM gatě a do toho poděděné látkovky, musí se skládat, ale jsou rychle suché, i když netopíme a přiznám, bylo to i levné řešení - je to super, neprotéká nic a teď, co přikrmujeme, jen vytřepnu bobek a hotovo :lol: , takže už nemusím v ruce opírat tu vaječinu z MM.

Jinak je tu celá diskuze bavlněné pleny

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
19.5.06 11:10

Danny běž do diskuze bavlněné plínky - v diskuzním fóru (vlevo na liště) sekce Stejné názory (je to úplně dole na stránce)
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.5.06 11:12

https://www.emimino.cz/modules.php?…

mělo by to být tady… doufám… jo, odkaz funguje. Dobře vyber. E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
19.5.06 12:05

Teď jsem z toho zmatená!!!!
Já totiž nemám na mysli obyčejné látkové na skládání co se žehlí, ale ty kalhotky co vypadají jako jednorázovky, akorát jsou látkové a perou se!!!!!!!
Nejde mi o rozhodnutí, jestli mít papírové nebo látkové, ale konkrétně o zkušenosti s konkrétním výrobkem!!!
Všimla jsem si, že je mezi těmi kalhotkovými plenami rozdíl, že některé mají pratelné vložky a některé jsou jen ty kalhotky v jednom kuse !!!!!!!
Pro ujasnění myslím například tyhle http://www.mysacek.cz/…egories.aspx?…
Danny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
19.5.06 13:06

Danny,
poslala jsem Ti SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
19.5.06 13:09

Jo, jasně: takže ty, co vypadají jako jednorázovky, to jsou popolini : dělají se buď a) s integrovanými svrchními kalhotkami nebo na ně kupuješ b) svrchní kalhotky zvlášť a dáváš pak plenu + svrchní kalhotky. Prý schnou dost dlouho, déle než uvádí výrobce, vyzkoušené je nemám.

Bambinomio - kalhotky + vícevrstvé pleny - složí se jen na třetiny, veprostřed jsou zesílené, nežehlí se; rychleji schnouu, jsou o cosi levnější.

Obyč. látkovky - taky se nežehlí :lol: , ale skládat se musí, dají se k nim použít kalhotky BM nebo i kalhotky Poloplini (u těch pak potřebuješ Snappi sponku, aby ti plena necestovala), nebo vlňáčky (super vzdušné, neprotékají, mám vyzkoušené, taky Snappi sponka). Rychle uschnou, nejsou moc drahé, můžeš je zdědit.

A ještě je spoooousta jiných možností, teď je o moc větší nabídka než cca před třičtvrtě rokem, kdy jsem se rozmýšlela já. Mrkni třeba na

www.latkovepleny.cz

www.zlaticko.cz

http://rodina.cz/plenky

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
19.5.06 13:20

Vlastní zkušenost s popolini. Máme froté a flanelové vnitřky, přesto gumové kalhotky. Zůstaly jsme u dvou zkušebních kusů, protože to opravdu staršně dlouho schne. V létě venku celý den a to musí být krásně a pofukovat vítr. V zimě to doma uschne do smradlavého hadru. Takže jsme do těch svrchnich kalhotek používaly klasické bavlněné plíny, které i v bytě uschnou v pohodě přes noc. A ty dva vnitřky používáme jen teď přes léto.
Ty svrchní kalhotky jsou perfektní, nic neproteče, všechno udrží. Máme dvoje, ale je to jen tak tak. TAkže nejlepší mít tak troje.

Hamina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
19.5.06 16:22

Maxik- Děkuji takhle jsem to potřebovala popsat, byla jsem z toho zmatena jak co vypadá. A v diskusích hledat přímo názory na to co potřebuji, je nad mé síly a čas
No asi ty popoliny nic moc zatím :?

Ale ty bambinomio snad.......
Klidně ještě maminky pište zkušenosti…
Díky Danny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
19.5.06 19:21

Danny, já mám Popolini. Používám od doby co jsem je objevila - tj. od 6 m dítěte a nemůžu si je vynachválit.

Moje zkušenosti najdeš na http://rodina.cz/plenky

Tady jen krátce srovnám Popo a Bambino:

Popo mají tu výhodu , že je s nimi snažší manipulace - vypadají jako jednorázovka a také se tak oblékají, jen je potřeba ještě přes ně navlíknout na dítě nepropustné kalhotky (narozdíl od jednorázovek. Ale existuje i typ Popolini 2 v 1, kde jsou plena i kalhotky jakoby „sešité dohromady“ takže pak nandaváš jen tohle)
další výhoda je to, že těsní - hovínko vždycky skončí v pleně a neušpiní se ty svrchní kalhotky, takže v pohodě vystačíš se dvěma kalhotkama, který střídáš.
nevýhoda je, že dlouho schnou. Musíš jich mít dostatečný počet (cca 20), aby ti to vyšlo (něco je ve špíně, něco se suší, něco se dá používat). Není to až zas taková věda. „Do smrdutého hadru“ ti to neuschne, pokud pleny dobře rozvěsíš a nenalepíš na sebe.
Další „nevýhoda“ - jsou objemnější než normální plena, takže dítě má mravenčí zadek (některým maminkám to může vadit, dítěti je to fuk). Musí se počítat i s větším oblečením (širší kalhoty, delší body)

Bambino Mio - (mám jen jedny jejich kalhotky, plenky jsem několikrát měla v ruce, ale zkušenosti s používáním mám jen zprostředkované) - připomínají poskládanou čtvercovou plenu, mají ale daleko víc vrstev a lépe a více sají. výhoda schnou o dost rychleji. Nevýhoda velice často se společně s plenkou ušpiní i kalhotky, takže je potřeba vyprat obojí (tzn. že potřebuješ víc svrchních kalhotek a taky je to o trošku víc práce s praním. Pokud vím, není dobré házet kalhotky pokaždé do pračky, protože se rychleji opotřebují a mohly by začít protékat. Tím pádem je většinou musíš prát v ruce.)

Existují ještě další varianty - záleží, jak jsi na tom finančně. Popolini dělají třeba ještě obyč. čtvercovky, které jsou ale z froté, takže víc sajou (a vyjdou zdaleka nejlevněji). Nejlepší by bylo zajít si na nějakou předváděčku a všechno si osahat, pokud máš tu možnost.

Jo a ještě jednu věc. To, že nemáš sílu pročítat celou diskusi o plenách tady na emiminu nebo na rodina.cz je jasný. Ale chodí tam hodně holek, co tyhle pleny používají, takže se tam určitě poptej. Myslím, že ti rády napíšou svoji zkušenost. Tahle diskuse by mohla docela rychle zapadnout a tam už to běží dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
20.5.06 00:58

Ahojky Danny,

taky používám popolinky a mám i zkušenosti s Bambino mio, na nich jsme začínali - jenže kalhotky vel. S (5-7 kg) nám v 5,5 kg už nebyly bohužel, je to sice strašně individuální (někmu vydrží i půl roku). Výhodou kalhotkových plenek je opravdu to, že ti mimčo nepokadí svrchní gatě (to se u BM stávalo dost často při novorozeneckých vajíčkách), pravda déla schnou. To se ale zas dá nakombinovat. Třeba biofroťáčky schnou dýl, ale třeba zase tots bots schnou o dost rychleji (díky tomu, že mají savé jádro přidělané na vnitřní straně z venku)

a tohle mi psala Ed o Tots Bots: [quote:140ec47920]Ty jsou v Anglii dost populární a velme dobře vycházejí v každém testu savosti, jednoduchosti a praktičnosti.

u nás je seženeš na www.latkovky.cz

Co se týče objemnosti tak třeba na noc větší zadek nevadí, menší objem mají One Size (ty jsou teď nově)

To schnutí taky není tak strašné neboj a jako zálohu v případně mám taky čtvercovky a to jak klasiku tak popo froté a do toho ručníček z Ikey

:wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
898
21.5.06 01:37

Ahoj Danny,

škoda, že jsi nenapsala, jaké plíny používáš teď - jestli chceš přejít z jednorázových na PoPo nebo BM nebo z klasických látkových na PoPo nebo BM.

Jen sručně, jak to bylo u nás. Dozvěděla jsem se o existenci BM a začala vážně uvažovat o látkovách. Manželovi se to ale zdálo docela drahé, takže jsme zvolili kompromis - koupili BM kalhotky a půjčili a koupili nějaké klasické čtvercovky.

Kalhotky BM se mi moc neosvědčily - „vajíčka“ se dostala i na pružné lemy a šla dost těžko dolů. Podle návodu na www.latkovepleny.cz jsem ušila svrchní kalhotky s fleecu - myslím, že vlastnosti jsou srovnatelné s vlňáčky, jen to není přírodní materiál. Jsem s nimi poměrně spokojená.

Klasické čtvercovky jsou OK a znám spoustu maminek, které je používají.

Separační plenky jsou báječné, kupuji v lékárně zn. Anička (100 ks za cca 35 Kč).

Zatím jsem pořádně nezjistila, v čem jsou PoPo a BM lepší než klasické, asi že není nutné tak často přebalovat? Nakonec dávám manželovi za pravdu - připadá mi, že PoPo a BM jsou pěkné přebalovací systémy, ale drahé.

Myslím, že když začneš používat rovnou PoPo nebo BM, budeš spokojená. Já bych ráda slyšela názor někoho, kdo používal klasické látkové a přešel na PoPo nebo BM a došel k závěru, že ty dovozové jsou na používání výrazně lepší (abych měla argument pro manžela, až bude na cestě další mimi :lol: ).

Rozhodně chci ale pochválit desinfekční prostředek na praní plen od BM.

Tak dej vědět, jak jsi se rozhodla.
Mel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.06 12:05

Ahoj,

pouzivam BM plenky a kalhotky. Jsem s nimi spokojena. Mam ted cerstve srovnani z tydenni dovolene, kde jsme byli nuceni pouzivat jednorazovky. Brr, opruzene dite, toho odpadu a 4× se mi procurala :(.
Takze BM neprotecou, mam osvedceny pocet 6ks kalhotek (male je skoro 5 mesicu), mala kadi „vajicka“ cca 2× denne, takze to idealne vychazi na pracku plinek a kalhotek jednou za 3 dny. Spolecne peru vsechno na 60, kdyz se mi naskytne svetla pracka na 40, tak vyperu gate jen na 40. Susim ted venku, takze slunicko pripadne skvrnky dotahne ;). Ale i doma mi plenky i kalhotky uschly dobre a rychle. Predpokladam, ze az bude na prikrmech, tak bude stacit kalhotek mene. Jedine co je asi pravda, tak ze kalhotky maji nizsi zivotnost (mela jsem nejake starsi a ty uz odesly, ale nevim jak se o ne predtim pecovalo), takze se snazim prat hlavne na 40. Pro prani kalhotek v pracce doporucuju poradne prisuchnout ty zipy, chyta se do nich jine pradlo :(. Mozna by to vyresil takovy ten sitovy sacek na prani choulostiveho pradla, ale nemuzu ho tady u nas nikde sehnat.

Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
22.5.06 13:00

Ahoj, od narození Davídka používáme BM a jsme absolutně spokojení. Nikdy nám neprotekly a nikdy Davča nebyl opruzený. Pereme tak tak jednou za tři dny… teď už asi i míň a schne nám to stejně rychle jako ostatní prádlo… takže pohoda.
Můžu jen doporučit.
Komka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.06 13:59

Jeste jsem zapomnela napsat, ze BM pouzivame od okamziku, kdy upadl ten nejvetsi strup z pupicku, takze asi od 2 tydnu. Mela jsem strach, aby si stroupek mala nestrhla tema kalhotkama.

Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama