Zkušenosti s porodnicí v Ostravě

Anonymní
15.11.19 11:21

Zkušenosti s porodnici v Ostravě

Ahojte, chci se zeptat jaké máte zkušenosti s porodnici v Ostravě.. Vítkovice, fifejdy, Poruba.. Co tam dávají a co si musím vzít vlastní a taky se chci zeptat kdybych chtěla pokoj sama pro sebe je to nadstandard? A připlaci se za to? Děkuji… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1627
15.11.19 11:31

Každá porodnice má doporučený seznam na svých stránkách. A ano, v případě vlastního pokoje se jedná o nadstandard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
15.11.19 11:54

Já rodila teď 2 týdny zpátky ve FNO. K dispozici jsou košile pro maminky, bodyčka a košilky pro miminka, plinky do zavinovačky, zavinovačky vymění když je potřeba. Jinak potřebuješ z domů max plenky pro miminko, vlhčené ubrousky a pro tebe poporodní vložky a vložky do podprsenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
15.11.19 11:58

A za nadstandard se připlácí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2506
15.11.19 12:21

Já rodila před třemi roky ve Vítkovicích. Co se týče poskytování stejné jak píše @Sallema v Porubě. Na netu byl i seznam co sebou. Krém na opruzeniny jsem ještě měla, poporodní kalhotky.
Jinak jsem byla max. spokojená. Neměla jsem nadstandart, byli jsme na pokoji dvě maminky. JInak se připláci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 12:23

No každá porodnice má svuj seznam, minimálně plenky pro mimi, vložky pro tebe vlhké ubrousky rodila jsem ve vitkovicích ty jsou dobré taky na fifejdách taky nejosu špatné ale asi jsou lepší Vítkovice dle mého i ohledně informací pokud je někdo prvorodička a stravy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 12:27

Já rodila ve Vítkovicích a nezměnila bych, dělají i pravidelně prohlídky porodního oddělení, kde si můžeš trochu udělat představu. Seznam věcí je na netu. Já se tam cítila moc dobře, líbí se mi jejich porodní boxy, jsou dobře vybavené, a měla jsem i skvělou porodní asistentku, brala všechno pragmaticky, s humorem, ale potěšila. Na FNO jsem neslyšela moc dobré ohlasy, jednu známou nechali rodit do úmoru než konečně rozhodli pro císaře - jasně, přirozený porod je vždy lepší, ale když už odteče plodová voda a x hodin nic, je to hlavně riziko pro miminko i matku… Ale nemůžu soudit, to mám jen z doslechu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 12:43

@Bebeluska8 no já měla plánovaný cisař jen proto že se malá neotočila a měla dole dupku a prostě v žádné tady nemocnici mě nechtěli odrodit normálně myslím i protože mě dr poslal už moc pozdě
jako po 3 normálních porodech a to byli macci císař horší a zvláštní se probudit a břicho nikde a miminko taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
15.11.19 20:06

Já jsem rodila teď v květnu ve Vítkovicích a neměnila bych. Měla jsem super porodní asistentku, jestli budeme mít časem ještě jedno dítě, tak jedině Vítkovice. Předporodní kurz vede strašně příjemná sestřička, jestli o tom uvažujete. A jak píšou výše, tak seznam je na stránkách nebo na předporodním kurzu Vám to taky řeknou a každou středu mají den otevřených dveří. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
901
15.11.19 21:23

Poprvé jsem rodila na Fifejdách. Rozhodovala jsem se mezi Fifejdami a Vítkovicemi. Fifejdy vyhrály, mají novorozeneckou JIPku, tak kdyby bylo třeba. Kluk se narodil o měsíc dřív a tu JIPku jsme využili. Byla jsem tam spokojená. Potřebovala jsem síťované kalhotky, vložky, plenky pro mimčo, ubrousky. Košili, případně ložní povlečení si bylo možné nechat ráno vyměnit (jestli bylo k dispozici i nějak přes den to nevím). S dětským oblečením, látkovými plenami a se zavinovačkou nevím, jak to s výměnou na šestinedělí chodí, když jsem kluka měla na tom JIPu. Podruhé jsem si vybrala Poruba, protože kluk byl koncem pánevním. Jinak bych jela znovu na Fifejdy. Ale chtěla jsem rodit přirozeně, když doktoři svolí a očekávala jsem, že s tím v Porubě nebudou mít problém. A problém žádný nebyl, i když jsem s nimi nebyla předem na ničem domluvená. Tam jsou na šestinedělí celý den k dispozici košile, povlečení, dětské oblečení, látkové plínky, zavinovačky. Sebou musíš mít hlavně kalhotky, vložky, plínky, vlhčené ubrousky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 23:03
@suchanci píše:
@Bebeluska8 no já měla plánovaný cisař jen proto že se malá neotočila a měla dole dupku a prostě v žádné tady nemocnici mě nechtěli odrodit normálně myslím i protože mě dr poslal už moc pozdě
jako po 3 normálních porodech a to byli macci císař horší a zvláštní se probudit a břicho nikde a miminko taky

To chápu, císař je v některých případech prostě pomoc, nevím, proč doktoři radši nechávají dítě málem zkolabovat uvnitř matky než by se k tomu uchýlili… věřím, že je to pak bolestivé a že začátek může být o to těžší, ale za mě radši bezpečně porodit císařem než čelit následkům z přidušení dítěte atd… každopádně o fakultce jsem toho slyšela víc, ale znám jen 3 ženy, co tam rodily. Všechny nespokojené. Ale je to malinký vzorek. Zase má FNO novorozeneckou JIP a celkově je lépe vybavená, i to možná stojí za uvážení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1627
17.11.19 10:48

Na fakultce jsem rodila 2×, pokaždé císařem. Byla jsem velice spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama