Zkušenosti s Pregabalinem

Anonymní
10.3.21 14:37

Zkušenosti s Pregabalinem

Zdravím všechny. Někdo zkušenost s tímto lékem u diagnózy gener. uzkostna porucha? V jaké dávce jste brali, zda zabral a jak probíhalo vysazování? Brali jste současně i jiné antidepresivum? Děkuji za každou zkušenost a přeji hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3707
10.3.21 14:49
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Někdo zkušenost s tímto lékem u diagnózy gener. uzkostna porucha? V jaké dávce jste brali, zda zabral a jak probíhalo vysazování? Brali jste současně i jiné antidepresivum? Děkuji za každou zkušenost a přeji hezký den.

Ahoj, pregabalin (Lyricu) jsem brala na úzkosti, brala jsem 150-75-150 mg. Brala jsem k tomu ještě jiné léky, z AD Deprex 60 mg. Na úzkosti efekt tak napůl, vysazovala jsem po 2 letech, protože jsem po ní přibrala 20 kg (ale toho se neboj, přibírání je popsáno jen cca u 22% těch, kteří ji užívají). Vysazení postupně a v pohodě, není návyková.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
10.3.21 14:50
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Někdo zkušenost s tímto lékem u diagnózy gener. uzkostna porucha? V jaké dávce jste brali, zda zabral a jak probíhalo vysazování? Brali jste současně i jiné antidepresivum? Děkuji za každou zkušenost a přeji hezký den.

A ty máš brát kolik mg? Bereš taky ještě AD? Jaká? On se pregabalin často k AD přidává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 15:11
@Lollitka píše:
A ty máš brát kolik mg? Bereš taky ještě AD? Jaká? On se pregabalin často k AD přidává.

Ahoj, beru ještě Miraclide 10mg 1-0-0 a ten Pregabalin 50mg 0-0-2, pokud se týče přibírání, zatím jde váha dolů, ztratila jsem před více než 4 měsíci po covidu čich i chuť, tudíž moc nejím. Potíže s úzkosti jsem měla jen jednou, cca tři roky zpátky, tehdy pomohlo brání Cipralexu cca půl roku, pak vysazen a cca dva a půl roku v pohodě, teď od prosince potíže, Miraclide beru od konce ledna, Pregabalin cca 2 týdny.

• Citovat
  • Nahlásit
3707
10.3.21 15:20
@Anonymní píše:
Ahoj, beru ještě Miraclide 10mg 1-0-0 a ten Pregabalin 50mg 0-0-2, pokud se týče přibírání, zatím jde váha dolů, ztratila jsem před více než 4 měsíci po covidu čich i chuť, tudíž moc nejím. Potíže s úzkosti jsem měla jen jednou, cca tři roky zpátky, tehdy pomohlo brání Cipralexu cca půl roku, pak vysazen a cca dva a půl roku v pohodě, teď od prosince potíže, Miraclide beru od konce ledna, Pregabalin cca 2 týdny.

Miraklide je to samé, co Cipralex, obojí má účinnou látku escitalopram. U AD trvá déle, než zaberou, zlepšení může nastat cca od 3. týdne, ale může to trvat i třeba 2-3 měsíce. Naopak Pregabalin by mohl zabírat rychleji. Pociťuješ trochu nějaké zlepšení? Třeba se dá ještě zvýšit dávka kdyžtak, kdyby to nezabíralo, to je na diskuzi s lékařem, držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 16:07
@Lollitka píše:
Miraklide je to samé, co Cipralex, obojí má účinnou látku escitalopram. U AD trvá déle, než zaberou, zlepšení může nastat cca od 3. týdne, ale může to trvat i třeba 2-3 měsíce. Naopak Pregabalin by mohl zabírat rychleji. Pociťuješ trochu nějaké zlepšení? Třeba se dá ještě zvýšit dávka kdyžtak, kdyby to nezabíralo, to je na diskuzi s lékařem, držím moc palce.

Ahoj, zlepšení je, ale trvalo to, jen mě zaskočilo, že minulé stačily samotné AD a nyní ne, musel se přidat Pregabalin. On teda zabíral Neurol, ale toho jsem se bála, že je návykový. Jedno je jisté, už se nebojím chodit spát a v noci spím bez nočních můr, horší je to trošku ráno, obtěžující myšlenky a úzkosti už nejsou tak velké, myslím, že tomu stavu přidala i situace po covidu a to, že nemohu do práce, vláda nás uzavřela, přišla jsem o režim. Mam dva teenagery, jeden před prijimackami na SŠ, druhý chodí na SŠ a při distanční výuce se mu dost zhoršil prospěch, to vše u mě hraje roli jak se cítím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 16:17

Lyrica je na úzkosti skvělá věc. Zabere rychle a není návyková. Její velké mínus bývají nežádoucí účinky, které se u každého liší a můžou mít různou intenzitu. Já ji brala k Deprexu(60mg), 150-75-150mg Lyricy a k tomu i Risperdal 3mg denně a to jsem po půl roce přestala dávat. Bylo mi fajn, ale ty následky… Neboj se jí, pokud ti pomáhá. K AD se přidává často a nemusí to být napořád…A není to tak dávno, kdy na ni byl velký doplatek a dr.ji všeobecně nechtěli moc předepisovat.

• Citovat
  • Nahlásit
3707
10.3.21 16:19
@Anonymní píše:
Ahoj, zlepšení je, ale trvalo to, jen mě zaskočilo, že minulé stačily samotné AD a nyní ne, musel se přidat Pregabalin. On teda zabíral Neurol, ale toho jsem se bála, že je návykový. Jedno je jisté, už se nebojím chodit spát a v noci spím bez nočních můr, horší je to trošku ráno, obtěžující myšlenky a úzkosti už nejsou tak velké, myslím, že tomu stavu přidala i situace po covidu a to, že nemohu do práce, vláda nás uzavřela, přišla jsem o režim. Mam dva teenagery, jeden před prijimackami na SŠ, druhý chodí na SŠ a při distanční výuce se mu dost zhoršil prospěch, to vše u mě hraje roli jak se cítím.

To mě mrzí, ono není divu, máš toho nad hlavu a ty úzkosti, nebo deprese se teď snad vyskytují u každého třetího Čecha, jsem někde četla. A takže ty jsi prodělala Covid? To taky může přispět k rozvoji těchto stavů, i když jsem četla, že se neví, jestli přímým působením viru, nebo stresu při onemocnění, ale nevím, v tomhle se moc nevyznám, možná už to někdo rozlouskl, já četla tohle. Ono se někdy stane, že když se psychický problém vrátí, tak původní léky už nefungují a musí se hledat jiné. Já tedy psychofarmaka beru skoro 14 let a nikdy jsem nebyla bez nich, tak nevím. Ale jsem ráda, že je ti trochu lépe, držím palce, ať se to ještě zlepšuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
10.3.21 16:22
@Anonymní píše:
Lyrica je na úzkosti skvělá věc. Zabere rychle a není návyková. Její velké mínus bývají nežádoucí účinky, které se u každého liší a můžou mít různou intenzitu. Já ji brala k Deprexu(60mg), 150-75-150mg Lyricy a k tomu i Risperdal 3mg denně a to jsem po půl roce přestala dávat. Bylo mi fajn, ale ty následky… Neboj se jí, pokud ti pomáhá. K AD se přidává často a nemusí to být napořád…A není to tak dávno, kdy na ni byl velký doplatek a dr.ji všeobecně nechtěli moc předepisovat.

Tak koukám, že jsi brala podobnou kombinaci, já brala Lyricu taky 150-75-150 mg a k ní Deprex 60 mg, jak tu píšu. Pak jsem k tomu brala ještě Fluanxol depotky, Quetiapin a Tisercin. A můžu se zeptat, jak jsi ji přestala dávat? Mně třeba na úzkosti úplně nezabrala, ale hodně si ji lidi chválí. Risperdal jsem brala 2 mg, ale v jiné kombinaci a teklo mi po něm mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 16:29
@Lollitka píše:
To mě mrzí, ono není divu, máš toho nad hlavu a ty úzkosti, nebo deprese se teď snad vyskytují u každého třetího Čecha, jsem někde četla. A takže ty jsi prodělala Covid? To taky může přispět k rozvoji těchto stavů, i když jsem četla, že se neví, jestli přímým působením viru, nebo stresu při onemocnění, ale nevím, v tomhle se moc nevyznám, možná už to někdo rozlouskl, já četla tohle. Ono se někdy stane, že když se psychický problém vrátí, tak původní léky už nefungují a musí se hledat jiné. Já tedy psychofarmaka beru skoro 14 let a nikdy jsem nebyla bez nich, tak nevím. Ale jsem ráda, že je ti trochu lépe, držím palce, ať se to ještě zlepšuje.

Určitě jsem měla covid, na konci října jsem přišla o chuť i čich a stále se ani jedno nevrátilo, necítím absolutně nic a chuť také nemám žádnou. Nemám pocit hladu, zapomínala jsem jíst a po AD jsem nemohla, zvedal se mi žaludek. Navíc v práci jsem měla hodně stresu za poslední rok, chtěli, abych vzala vedoucí funkci, což jsem odmítla, velká zodpovědnost a příliš mnoho stresu a musela bych se vzdát práce, která mě nadmíru naplňuje, což jsem nechtěla. Odmítnutí mi bylo dlouho vyčítáno jako nevděk. Můžu se zeptat, kolik je ti let, klidně do soukromé zprávy, neumím si představit brát léky tolik let, ale zase raději brát léky než mít úzkosti, došlo to u mě tak daleko, že jsem měla pocit, že je lehčí to vše skončit než s tím žít dál. Naštěstí mě rozum vždy zastavil, abych neudělala hloupost.

• Citovat
  • Nahlásit
3707
10.3.21 16:35
@Anonymní píše:
Určitě jsem měla covid, na konci října jsem přišla o chuť i čich a stále se ani jedno nevrátilo, necítím absolutně nic a chuť také nemám žádnou. Nemám pocit hladu, zapomínala jsem jíst a po AD jsem nemohla, zvedal se mi žaludek. Navíc v práci jsem měla hodně stresu za poslední rok, chtěli, abych vzala vedoucí funkci, což jsem odmítla, velká zodpovědnost a příliš mnoho stresu a musela bych se vzdát práce, která mě nadmíru naplňuje, což jsem nechtěla. Odmítnutí mi bylo dlouho vyčítáno jako nevděk. Můžu se zeptat, kolik je ti let, klidně do soukromé zprávy, neumím si představit brát léky tolik let, ale zase raději brát léky než mít úzkosti, došlo to u mě tak daleko, že jsem měla pocit, že je lehčí to vše skončit než s tím žít dál. Naštěstí mě rozum vždy zastavil, abych neudělala hloupost.

Ty jo, tak to je dlouhá doba, že se ti to nevrátilo, ten čich a chuť. Vůbec se nedivím, že se ti úzkost po pracovním a Covidovém stresu vrátila a ještě doma teenageři, ona ta distanční výuka musí být pro děti hrozně vyčerpávající, být pořád doma u pc, já bych se zbláznila úplně. SZ ti nemůžu napsat, protože jsi tu jako anonym. Kdyžtak napiš mně, pokud chceš. Ale je mi přes 30 let. Držím palce, ať je ti lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 16:41
@Lollitka píše:
Určitě jsem měla covid , na konci října jsem přišla o chuť i čich a stále se ani jedno nevrátilo , necítím absolutně nic a chuť také nemám žádnou. Nemám pocit hladu, zapomínala jsem jíst a po AD jsem nemohla,zvedal se mi žaludek. Navíc v práci jsem měla hodně stresu za poslední rok, chtěli,abych vzala vedoucí funkci, což jsem odmítla, velká zodpovědnost a příliš mnoho stresu a musela bych se vzdát práce, která mě nadmíru naplňuje ,což jsem nechtěla. Odmítnutí mi bylo dlouho vyčítáno jako nevděk. Můžu se zeptat,kolik je ti let, klidně do soukromé zprávy, neumím si představit brát léky tolik let, ale zase raději brát léky než mít úzkosti , došlo to u mě tak daleko, že jsem měla pocit, že je lehčí to vše skončit než s tím žít dál. Naštěstí mě rozum vždy zastavil ,abych neudělala hloupost.
@Anonymní píše:

Ahoj, já na Pregabalin nedoplacela nic teda a cos měla na mysli těmi následky, jestli se můžu zeptat?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat