Zkušenosti s přijetím do školky v průběhu školního roku-Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 12.05.19 08:57
Zkušenosti s přijetím do školky v průběhu školního roku-Brno

Dcera bude mít v březnu 3 roky, takže letos jako dvouletí jsme při zápisů naprosto pohořely, losovalo se i mezi tříleťáky :zed: Nejde mi ani tak o to, umístit ji teď do školky za každou cenu, dcera je pořád dost miminkovská a potřebujeme ještě hodně natrénovat samoobsluhu. Ovšem z hlediska toho, že koncem března bych měla nastupovat zpět do práce, jinak o místo příjdu, ji potřebuji umístit někam do školky na zbytek školního roku. Máte zkušenost, jak to chodí pokud se nedostane klasicky u zápisu? Kamarádka cosi říkala o druhém kole, které bývá koncem prázdnin, kdy se hodně promíchá pořadí dětí a některé třeba vůbec nenastoupí a školky pak hledají náhradníky nebo prostě během podzimu zimy, pořád obvolávat školky a zkoušet štěstí? Jak je to potom s případným přestupem, kdybych ji např. dostala někam dál od bydliště, ale hlásit bych ji pak chtěla do školky k nám(v těch 3 letech už by měla vyšší šance se dostat, ale zase se bojím,.aby nepřišla o nějaké body, kdyby byla vedena jinde :nevim: Určitě bych chtěla aby chodila sem k nám, je to školka u bydliště a navíc tam chodí starší brácha. Děkuji za vaše reakce

Reakce:
aknah31
Neúnavná pisatelka 15585 příspěvků 12.05.19 12:28

@Teruška85 syn je zari 2016 a pohořel taky. Protáhla jsem si rodicak do ctyr let a budu v lete otravovat ředitelku skolky kam chodí sourozenec. V zari bych mela nastoupit do práce
Jinak tzv. druhé kolo neni nic oficiální. Ředitelky drzi nejake mista pro predskolaky, kdyby nekomu dali ještě dodatecny odklad, nejake mista se uvolní koncem leta, kdy rodice oznámí, ze dite nakonec nenastoupí, popřípadě se někdo odstehuje. Taky budou mista po detech co přestupuji ze skolky do skolky (byly přijati jinam a zbyde po nich misto ve stavajici skolce). Tak behem prázdnin volat, ptat se, připomínat se. Vetsinou, kdo dřív příjde ten driv mele.
V nasi MC se taky losuje mezi tříletaky, syn je bran jako dvoulety navic jsme hlásili do nespadove skolky k sourozenci. Nejstarší syn uz bude ve skole a vozit do tri různých instituci je docela nerealne, takže se budu připomínat v te nasi školce.
Dostat dítko do skolky během roku je vetsinou nerealne, pokud se nekdo neodstehuje nebo nestáhne dítě ze školky a to se stava malo.
Jsou MC kde berou i mladší deti tri let, zalezi kam az můžete dojíždět.

Starsi kluci jsou duben a kveten a nedostali se v naší městské casti ani v tech 3r5m. Chodí do vedlejší MC, kam se nakonec dostali.
Příští rok můžete zase podat nove přihlášky. Za to ze dite uz školku navštěvuje zadne minusove body nejsou.

chaela
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 1 inzerát 12.05.19 12:54

Syn je v říjnu a taky bez šance. Budu to dělat stejně, jako v příspěvku nade mnou. Stále otravovat ředitelku. Straší syn do té školky už chodí, takže nás zná a sama říkala, že mladší sd asi nedostane, ale že může být šance ještě během roku. Do práce nespěchám, jsem těhotná, talze aspoň toto řešit nemusím.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 12.05.19 22:34

Soukromé školky berou v průběhu celého roku. Já takto dávala dceru.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1565 příspěvků 13.05.19 19:36

Já jsem kdysi (r. 2012) podávala písemně odvolání a na konci prázdnin ředitelka mš volala, jestli máme zájem. Předtím bylo dítě beznadějně pod čarou.

Váš příspěvek
Reklama