Zkušenosti s proplácením neschopenky pojišťovnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LuTerBo
Povídálka 17 příspěvků 02.05.19 10:29
Zkušenosti s proplácením neschopenky pojišťovnou

Ahoj, prosím o Vaše zkušenosti. Mám zdravotní pojištění, které by mi mělo hradit nějakou částku, pokud budu na neschopence. Může to být i neschopenka z důvodu rizikového těhotenství, ale (!!!) nesměla jsem být těhotná v době uzavření pojistky. To jsem nebyla. Uzavřela jsem ji na konci února, s platností od 1. března. Otěhotněla jsem 7. či 8. března- byla jsem zcela klidná. Jenomže gynekolog mi řekl, že těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace, tj. 23. února. A teď se ptám- máte s tím některá zkušenosti? Jak to tedy bere pojišťovna? Děkuji za reakce!

Příspěvek upraven 02.05.19 v 20:18

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 23657 příspěvků 02.05.19 10:39

Těhotná jsi od 23. unora.
Ale to máš fuk, komerční pojišťovny plati jen opravdové rizikové tehotenstvi, ne takové to „mam nevolnosti a v práci je to těžké…“

Bábrdl
Generální žvanilka 23657 příspěvků 02.05.19 10:41

@LuTerBo : Jinými slovy, na neschopence můžeš, to platí stát, to doktora nebolí. Ale komerční pojišťovna se stará o svůj zisk a i kdybys otěhotněla o měsíc později, poslala by na tebe revizaka.

karkarka
Závislačka 3676 příspěvků 02.05.19 10:45

Pojišťovna ti nic neproplati.jsi těhotná už od 23.unora.

andelka83
Generální žvanilka 20836 příspěvků 02.05.19 11:06

Bere to tak jak se počítá délka těhotenství, takže od poslední ms.

Janli
Echt Kelišová 8497 příspěvků 02.05.19 13:44

Neproplatí ti nic. Jednak jsi těhotná od února a pak je tam tříměsíční ochranná lhůta. To by jsi mohla otěhotnět až po 1.červnu. Navíc máš úrazy z dřívější doby ve výlukách, takže jako důvod pro rizikové těhotenství ti je nejspíš nikdo neuzná.

LuTerBo
Povídálka 17 příspěvků 02.05.19 17:25

@Bábrdl To je individuální. Má pojistka neřeší důvod pracovní neschopenky. A o tom těhotenství od února to právě není jasné. Z praktického hlediska k otěhotnění dojde v okamžiku splynutí spermie s vajickem.

LuTerBo
Povídálka 17 příspěvků 02.05.19 17:26

@Bábrdl To je individuální. Má pojistka neřeší důvod pracovní neschopenky. A o tom těhotenství od února to právě není jasné. Z praktického hlediska k otěhotnění dojde v okamžiku splynutí spermie s vajickem.

LuTerBo
Povídálka 17 příspěvků 02.05.19 17:29
@Janli píše:
Neproplatí ti nic. Jednak jsi těhotná od února a pak je tam tříměsíční ochranná lhůta. To by jsi mohla otěhotnět až po 1.červnu. Navíc máš úrazy z dřívější doby ve výlukách, takže jako důvod pro rizikové těhotenství ti je nejspíš nikdo neuzná.

Bože, přečtěte si prosím příspěvek. V mé pojistce je jedno důvod pracovní neschopnosti. S plněním od prvního dne :roll: Úrazy měly co do činění s výší mnou hrazené částky, nikoli s plněním. Jediná otázka je počátek těhotenství.

Janli
Echt Kelišová 8497 příspěvků 02.05.19 19:37
@LuTerBo píše:
Bože, přečtěte si prosím příspěvek. V mé pojistce je jedno důvod pracovní neschopnosti. S plněním od prvního dne :roll: Úrazy měly co do činění s výší mnou hrazené částky, nikoli s plněním. Jediná otázka je počátek těhotenství.

Neznám pojistku, která by plnila onemocnění od prvního dne uzavření pojistky. Vždy je tam ochranná lhůta -kadenční doba po kterou nesmíš onemocnět a většinou tři měsíce. Plnění od prvního dne vzniku neschopenky je něco jinéno než kadenční doba. Ale to je stejně jedno, protože počátek těhotenství je první den poslední menzes.

Bábrdl
Generální žvanilka 23657 příspěvků 02.05.19 19:43
@LuTerBo píše:

Těhotenství se pocita od první dne poslední menstruace.

Ivan PPZ
Kelišová 5812 příspěvků 02.05.19 19:48

Kadenční doba je karenční- pro přesnost.
@LuTerBo Proč si myslíte, že pojišťovnu nezajímá důvod PN? Jedno jí to určitě není. Co se týká těhotenství, velmi často se plní „jen“ rizikové těhotenství. Ale to, že GYNDr. nechá někoho doma na „rizikovém“ neznamená, že dle pojistných podmínek (a pod.) k tomu stejně přistupuje i komerční pojišťovna. Nevolnosti, nevhodná práce, kolektiv… to není „pojistitelné“. Navíc velmi často je PN pojištěna tak, že je to od 14., 28., 64. dne a pak se to může proplácet zpětně od prvního dne. Je opravdu možné, že skoro není důležité, jestli jste od února, nebo března. Pokud neznáme tu smlouvu, tak tu těžko někdo poradí.

Příspěvek upraven 02.05.19 v 19:49

LuTerBo
Povídálka 17 příspěvků 02.05.19 19:48
@LuTerBo píše:

@Bábrdl

@Janli píše:
Neznám pojistku, která by plnila onemocnění od prvního dne uzavření pojistky. Vždy je tam ochranná lhůta -kadenční doba po kterou nesmíš onemocnět a většinou tři měsíce. Plnění od prvního dne vzniku neschopenky je něco jinéno než kadenční doba. Ale to je stejně jedno, protože počátek těhotenství je první den poslední menzes.

No vidíte, moje ano. Byla takto zřízena kvůli rizikům ve spojení s hypotékou, díky tomu je také pekelně drahá.

LuTerBo
Povídálka 17 příspěvků 02.05.19 19:52

@Ivan PPZ
No můj dotaz zněl jasně: které datum berou pojišťovny jako počátek těhotenství. V tom se tu většina odpovědí shoduje, ač sama pracovnice pojišťovny mi na to odpovědět nedokázala. Prý záleží na tom, co napíše lékař. Ad podmínky smlouvy, co kryje a co ne- to znám velmi dobře a není předmětem diskuze.

Ivan PPZ
Kelišová 5812 příspěvků 02.05.19 20:05

Vy víte, kdy jste otěhotněla. OK. Proč myslíte, že pojišťovně napíšete datum a ona ho bez dalšího akceptuje? V situaci, která pro vás znamená „příjem“ a pro ni výdaje?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama