Reklama

Zkušenosti s šátkováním novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 27.02.17 08:37
Zkušenosti s šátkováním novorozence

Ahoj,

chtěla bych se zeptat maminek, které mají zkušenosti šátkováním miminka.

Máme doma dvoutýdenní holčičku a je docela neklidná. Spinká relativně v pohodě, nejlépe pevně zavinutá. Když ale bdí, tak je dost neklidná. Pořád hledá prso, takže ji dost často kojím. Podle mě hlad nemá - bříško má obrovské, hovínko žluté a spíš někdy přejedením ublinkává a škytá jak blázen. :-) Mám pocit, že má prso spíš jak uklidňovadlo.

Uklidní ji také zabalení do zavinovačky, když si ji zároveň přitisknu na sebe. To taky krásně usne.

Jenže máme ještě druhou dceru, které se potřebuji také věnovat a nejen pořád kojit, houpat nebo uspávat malou.

Říkám si, jestli by řešením nebylo nošení v šátku - jestli by se tam malá zklidnila a já se u toho mohla věnovat i starší dceři či jiné činnosti.

Proto se Vás chci zeptat na zkušenost s šátkem.

1. Zklidní to miminko a lze se u toho věnovat i jiné činnosti?
  2. Zvykne si miminko na šátek, když už je mu třeba měsíc? Nebo jsem měla začít od narození?
  3. Jaký šátek si mám koupit? Jakou značku, příp. kde? Lze si koupit i starší od někoho, nebo je lepší nový? Nevím, jestli se to může nějak vytahat…
  4. Kde se mám naučit šátek vázat? Musím na speciální kurz, nebo jsou někde snadné návody?

Moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 27.02.17 08:43

1. pokud mu nošení vyhovuje, tak ano, ano.
2. zvykne, i když spíše „zvykne“, pro tak malé prtě je to fyziologicky přirozená poloha
3. kvalitní šátek se nevytahá (možná jen z druhé ruky může být trochu vyšisovaný od sluníčka), spíše se pro začátečníka doporučuje koupit si už zanošený (lépe se váže)
4. na kurz nemusíš, koukej na video návody na YouTube (stačí zadat „nošení dětí“ nebo „úvazy v šátku“)

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 08:45

@Yarisek Nosila jsem od tří týdnů (dřív mi šátek nepřišel).

Miminko se zklidnilo okamžitě. Nosila jsem do jeho deseti kil. Zvykne si kdykoliv - stejně jako si dospělý člověk zvykne na pětihvězdičkový hotel, když zná jen penziony :mrgreen: Šátek „zajetý“ se obvykle líp váže. Ale s výběrem značky nechť ti poradí jiní. Já vlezla na net a koupila první, co se mi líbil, neřešila jsem nic, vázat se dá všechno. S šátkem (Didymos) mi přišla i brožurka se základními úvazy, ovšem nejjednodušší je zkouknout návody na YouTube.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47704 příspěvků 27.02.17 08:48
@Yarisek píše:
Ahoj,

chtěla bych se zeptat maminek, které mají zkušenosti šátkováním miminka.

Máme doma dvoutýdenní holčičku a je docela neklidná. Spinká relativně v pohodě, nejlépe pevně zavinutá. Když ale bdí, tak je dost neklidná. Pořád hledá prso, takže ji dost často kojím. Podle mě hlad nemá - bříško má obrovské, hovínko žluté a spíš někdy přejedením ublinkává a škytá jak blázen. :-) Mám pocit, že má prso spíš jak uklidňovadlo.

Uklidní ji také zabalení do zavinovačky, když si ji zároveň přitisknu na sebe. To taky krásně usne.

Jenže máme ještě druhou dceru, které se potřebuji také věnovat a nejen pořád kojit, houpat nebo uspávat malou.

Říkám si, jestli by řešením nebylo nošení v šátku - jestli by se tam malá zklidnila a já se u toho mohla věnovat i starší dceři či jiné činnosti.

Proto se Vás chci zeptat na zkušenost s šátkem.

1. Zklidní to miminko a lze se u toho věnovat i jiné činnosti?
  2. Zvykne si miminko na šátek, když už je mu třeba měsíc? Nebo jsem měla začít od narození?
  3. Jaký šátek si mám koupit? Jakou značku, příp. kde? Lze si koupit i starší od někoho, nebo je lepší nový? Nevím, jestli se to může nějak vytahat…
  4. Kde se mám naučit šátek vázat? Musím na speciální kurz, nebo jsou někde snadné návody?
Moc děkuji.

zklidní, dá se toho dělat spoustu, já s miminem v šátku hrála kulečník, bowling, učila staršího na kole, absolvovala gynekologickou prohlídku, byla v divadle…
zvykne si i v měsíci
lepší je zanošený, značkový, ty se nevytahávaj, naopak nošení změknou
jsou kurzy nebo videonavody, zkus youtube, uživatelka vonzino ( mozná vonzino1)

michee
Závislačka 3584 příspěvků 8 inzerátů 27.02.17 08:53

@Yarisek dcerku nosím od jejích 11 dní (hned po propuštění z porodnice), hezky si zvykla a nosíme pořád. šátek mám 100% bavlnu (mám dražší limitku od didymos a pak levný už zanošený yaro), ale je jich tolik, že těžko radit, doporučuju skupinku na FB „nosíme děti“ tak stačí pohledat. Za mě bych volila zanošený, nebo si najděte v okolí maminku, která vás do nošení zasvětí, příp. na pár dní půjčí šátek, tak jsem to měla já, pozvala jsem si kamarádku, ta mi malou pomohla navázat, půjčila šátek, pomohla mi vybrat první šátek a bylo to, následně jsem si koupila druhý šátek, mám ještě i nosítko bondolino a jsem naprosto spokojena.

@Icestar koukám na metřík a čekáte holčičku Hedvičku?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 27.02.17 09:08

@Yarisek
1. ano zklidní a můžeš dělat plno jiných věcí, je to velký pomocník
2. zvykne si v pohodě
3. pevný, lepší je z druhé ruky, tzv. zanošený. Přidej se na FB do skupiny Nosíme děti, poradí a jsou tam k prodeji kvalitní šátky
4. na youtube jsou perfektní návody (vonzino1, wrap you in love), nebo si najdi regionální nosící skupinku a vyraž na sraz kde ti to holky ukážou

Odkud jsi?

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 27.02.17 09:37

Moc díky.

Teď koukám, že u těch šátků jsou různé velikosti. Jakou velikost si mám koupit? Chci to hlavně na teď pro novorozence, příp. aby vydržel déle. Ale priorita je pro mě, aby byl na tyto první tři měsíce.

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 27.02.17 09:42

A ještě jeden dotaz: V jaké poloze takhle malé dítě nosíte? Mně přijde nelepší taková ta kolíbka. Nebo je lepší obličejem na sebe? Já mám doma nosítko Manduca, a když jsem do něj zkusila dceru dát obličejem na sebe, tak se hned po mě začala sápat a hledat prso. :-) Takže nevím, jestli by tohle pro nás byla ideální poloha.

LucsynkaR
Kelišová 7343 příspěvků 27.02.17 09:46

Šátek doporučuji, velikost se vybírá podle Tvoji konfekční velikosti..pohledej na netu, já mám cca 40 a šátek velikosti 6=4,7m. Mám šátek Yaro,100%bavlnu, je super, objednávala jsem na išatky, dorazil během pár dní :palec: pokud ho chceš na dyl, neber si elastický, ale pevný. A koupit můžeš i z druhé ruky, nemusí se pak zanášet, lépe se pry pro začátečníky váze.. Ale já teda mám nový,1× jsem ho oprala a jsem spokojená..
Kdybys chtěla, můžeš na Fb na skupinu Nosíme děti, tam Ti poradí, jsou tam i prodejní alba šátků dle velikosti, určitě bys vybrala.

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 27.02.17 09:47

Já mám velikost 36, ale jsem vysoká (170 cm). To by odpovídalo jaké velikosti?

LucsynkaR
Kelišová 7343 příspěvků 27.02.17 09:48

@Yarisek a úvaz doporučuji kříž s kapsou uvnitř. Koukni na YouTube na uživatelku Vonzino1 (snad to píšu správně).Je vhodný už od novorozence. A dítko se nosí obličejem k Tobě, všechno je v té Fb skupine, doporučuju se tam přidat a projít si to :palec:

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 27.02.17 10:12

@LucsynkaR Díky. Do FB skupiny už jsem se přidala. Čekám na přijetí.

LucsynkaR
Kelišová 7343 příspěvků 27.02.17 10:25

@Yarisek :palec: já poprvé navázala ve 14 dnech, malá během asi 2 minut usnula, včera jsem navázala podruhý a zvládli jsme se starším synem maškarní..Takže za mě šátek super a už pokukuju po dalším :oops:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 27.02.17 11:19
@Yarisek píše:
A ještě jeden dotaz: V jaké poloze takhle malé dítě nosíte? Mně přijde nelepší taková ta kolíbka. Nebo je lepší obličejem na sebe? Já mám doma nosítko Manduca, a když jsem do něj zkusila dceru dát obličejem na sebe, tak se hned po mě začala sápat a hledat prso. :-) Takže nevím, jestli by tohle pro nás byla ideální poloha.

Kolíbka není vhodná a čelem od sebe už vůbec ne, nejlepší je úvaz kříž s kapsou uvnitř. Velikost 6 je univerzální a určitě by ti stačila. Šátek hledej ideálně 100% bavlnu, to je na údržbu nejjednodušší, a řekni že hledáš na malé miminko, prodávající by ti měla říct jestli je vhodný (některé jsou tužší a ty jsou spíše na těžší děti)

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 11:34

@michee Čekáme, čekáme :) Jméno je pracovní, to pravé si necháváme pro sebe ;)

@Yarisek Určitě zvol raději větší. S delším šátkem si vždycky poradíš, krátký tě limituje co do množství možných úvazů, tak i co do doby nošení. Já mám konfekční velikost 38 a mám také šestku :pankac:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama