Zkušenosti s těhotenskou cukrovkou - komplikace

940
17.4.20 10:59

Zkušenosti s těhotenskou cukrovkou - komplikace

Ahoj. Byla mi zjištěna těhotenská cukrovka - jsem z toho docela v šoku. Jsem mladá, nejsem obézní a v rodině ji nikdo nemá. Každopádně bych potřebovala uklidnit. Prosím kdo ji měl a porod byl bez komplikaci, narodilo
se mu zdrave dítě, které nema žádné potíže a i vy jste zdrave a žádné dalsi špatně testy, inzulin atd? Přečetla jsem par článku abych věděla na čem jsem a hrozne me vyděsilo jaký komplikace muzou nastat 8o hlavně se teda bojím o mimčo. Dietu budu 100% dodržovat to je jasny, spis mi jde o to jestli to stačí? Jestli to fakt je tak hrozny jak všude píšou???
Ja mela v hlavě, že to je fakt jen v těhu, stačí držet dietu a po porodu vse zmizi a vse je Ok.
Tak bych potřebovala někoho kdo už ji měl a porodil zdravý dítě a bez komplikaci :)
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8558
17.4.20 11:03

Ja mela v tehu i inzulin (na noc) a porodila jsem zdrave, ne extra velke dite (3,6kg) normalne bez nastrihu a oba jsme zdravi i nadale.. jeste me teda po pul roce ceka ten zatezovy cukrovkovy test, aby se vyloucilo, ze mi to pokracuje dal. uz to pul roku je, ale ted predpokladam, ze to i pocka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
17.4.20 11:05

@hanzy moc děkuju za zkušenost :) inzulin si musela mit kvůli vysoký glykemii rano? Ta mě prave trápí tak se bojím abych na něm taky neskončila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
17.4.20 11:11

@mis.13 Ano, kvuli vysoke rano. Drzela jsem dietu, ale s pribyvajicimi tydny tehotenstvi uz proste jen dieta nezabrala. Mivala jsem rano treba 6.5, 6.3.. s inzulinem pak kolem 5, nekdy i pod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54045
17.4.20 11:23

Pokud budeš dodržovat, co máš, a bude dobře kompenzovaná, tak je to „těhotenství jako jiné“, pouze s dietou už dneska nechají i přenášet, jen je potřeba být důsledná, hlídat to a poslouchat doktory. Naprostá většina komplikací je z případů, kdy na to ženské kašlou, dietu nedrží nebo opakovaně porušují, cukr jim lítá nahoru dolů.
Jinak mám dvě zdravé, šikovné děti. Cukrovka mi teda zůstala, což se stává výjimečně, ale stálo mi to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
17.4.20 11:32

@hanzy toho se taky bojím. Ja mela ted nalacno 6,37 a to jsem den předem jedla fakt dobře, vecer jsem mela jen zeleninovy salát tak me to dost překvapilo. Ale tak ten inzulin neni zas takový zlo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
17.4.20 11:33

@ugluk děkuji. Určitě se budu snažit to dodržovat. Pro glukometr si jdu az ve čtvrtek ale uz ted se snažím jídlo dodržovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
17.4.20 11:36

@mis.13 ono je potreba i opatrne zkusit co dela fakt zle a co ne.. Ja treba jedla ke svacine proteinovou tycinku z DM. A po te mi cukr vubec nijak nevylitl. Ukazovala jsem ji i diabetolozce potom a rikala, ze obcas na svacu ok. Naopak jednou jsem si dala JEDEN rohlik(klasickej bilej) a tam mi cukr vylitl uplne neskutecne.. Takze chce to i cist etikety a proste to zkoumat. Ne vzy sladky znamena vylitlej cukr a ne vzdy nesladky znamena, ze je to ok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
17.4.20 11:48

@hanzy jasny chápu. Musim se s tim jeste poprat, ten začátek bude tezkej 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18494
17.4.20 11:51

Ja jsem byla hubená, sportovkyne, věk 32, v rodině ji nikdo nemá a tehetenskou cukrovku taky. Držela jsem jen dietu a vse ok. Mala testy hned po porodu v pořádku a ja pak taky. Klid. Zvyknes si a ani moc nepriberes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2967
17.4.20 11:52
@mis.13 píše:
@hanzy toho se taky bojím. Ja mela ted nalacno 6,37 a to jsem den předem jedla fakt dobře, vecer jsem mela jen zeleninovy salát tak me to dost překvapilo. Ale tak ten inzulin neni zas takový zlo ne?

No, nám právě doporučovali kvůli ranní glykemii druhou večeru, že dlouhý hladovění ten cukr ráno zvedá. Tak jsem si dávala večer křehký chlebík a hrnek mlíka a hodnoty byly v normě.

Jinak já měla těhotenskou cukrovku u obou dětí. Při prvním těhotenství jsem taky byla hubená, bez cukrovky v rodině. No, taky jsem z toho byla vyplesklá a ořvala jsem to. Ale pak byla výhoda, že jsem tolik nepřibrala. Takže v druhém těhotenství jsem byla i ráda, měla jsem těsně, těsně tu první lačnou hodnotu, že bych správně měla jít na opakování testu, ale já to vzala tak, že už jsem ji jednou měla a byla jsem taky už stará (38 let), tak jsem to nechala být a ráda držela dietu, protože kdybych ji nedržela, nabrala bych snad tunu, jak jsem byla rozežraná :mrgreen: Děti jsou obě zdravé, rodila jsem tedy vyvolávaně, protože jsem drobínek, ale manžel je obr, tak se báli v porodnici, abych ty děcka normálně dostala ven. Ale dobrý, dcera narozená týden po termínu měla 3,49 a syn tedy vyvolaný týden před termínem měl 3,90. Ale to nebylo cukrovkou, ta byla kompenzovaná dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
17.4.20 12:01

:mavam: holky v jakém týdnu se ten test dělá? :think: Mně bral doktor teď krev v 10tt..v tom to asi ještě nebude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
17.4.20 12:05

Mám ve svém okolí maminky, co porodily zcela zdravé děti s těh cukrovkou a porodu jsou všichni zdrávi ;) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3238
17.4.20 12:06

@mis.13 já jsem si dávala ještě druhou večeři a hned se mi raní hodnoty zlepšily

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3238
17.4.20 12:07

@Lamicka2016 ten ti ani gynekolog dělat nebude, na ten tě někam pošle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu